Není nářadí jako nářadí!

Kvalita něco stojí, a to z dobrého důvodu. Každý řemeslník ví, jak je důležité mít ve správnou dobu po ruce vhodné nářadí ve správné kvalitě. To umožňuje bezpečnou práci v souladu s normami, ale také enormně zvyšuje produktivitu a efektivitu.
Inovace, produktivita a správné zacházení s kvalitním nářadím, to je cesta k úspěchu!

 

Šroubováky Wiha speedE X-Lock značky Bosch Professional LiHD akumulátory Metabo

 


 

Když jsme se začali zabývat otevřenými klíči, ptali jsme se sami sebe: Proč je vždycky nutné otevřený klíč otočit, proč je vůbec zalomený, proč stále ztrácíme šrouby, proč klíč stále prokluzuje a proč máme poraněné prsty? Inovací otevřeného klíče vznikl produkt – skutečné eso – který funguje, i když všechny ostatní trumfy selžou.

 
 

Koncový doraz pro rychlé šroubování

Že musíte klíč znovu a znovu přikládat, neustále hlídat jeho polohu a dávkovat používanou sílu, abyste se neporanili? To platilo včera. Dnes dokáže klíč Joker díky koncovému dorazu zamezit sklouznutí z hlavy šroubu. Tím se mnohé zjednodušuje. A při šroubování můžete navíc vyvinout mnohem větší sílu.

Praktická funkce přidržení

Díky funkci přidržení u klíče Joker zavedete matice a šrouby přímo a bezpečně na místo použití. Tam lze rychle a bezpečně zachytit závit. Tím efektivně zamezíte spadnutí a ztrátě šroubu nebo matice. Odpadá tak jejich časově náročné hledání.

 

Bezpečnější, protože neprokluzuje

Díky promyšlené geometrii dvojitého šestiúhelníku spojení matice a šroubu perfektně zapadá – a neprokluzuje. Vyměnitelné destičky z tvrzeného kovu v čelistech klíče Joker se do šroubů „zakousnou“ extrémně tvrdými hroty. Obojí zamezí nepříjemnému prokluzování i při vyšších utahovacích momentech.

Velmi malý vratný úhel

Méně znamená více. Především tam, kde jste museli v těsném montážním prostoru obyčejné klíče s vratným úhlem 60° mnohokrát otočit, abyste mohli šroub nebo matici zašroubovat či vyšroubovat. Namísto 60° poskytuje klíč Joker s dvojitou šestihrannou mechanikou vratný úhel 30°.

Představované produkty

Nechtěli jsme věřit, že by nebylo možné ráčnu klíč ještě zrychlit. Kromě toho nám vadilo, že musí uživatel vystřídat několik různých typů ráčen, aby mohl práci dokončit. Podrobili jsme tedy ráčny důkladnému zkoumání. Výsledkem je ráčna Zyklop Speed. Setrvačníková konstrukce ráčny Zyklop Speed umožňuje velmi vysokou rychlost při práci. A navíc: Zyklop Speed sdružuje hned 5 předností ráčny v jednom nástroji. Kromě toho se dá použít i jako šroubovák.

Opravdový rychlík

Ráčny Zyklop Speed jsou opravdoví rychlíci: Proces šroubování urychluje setrvačníková konstrukce. Rotačně symetrický tvar rukojeti a volnoběžné pouzdro podporují razantní točení. Zejména v případech, kdy ráčna kvůli závitu s lehkým chodem ještě nezabírá.

Volně otočná hlava ráčny

Hlava ráčny je volně otočná a díky posuvnému přepínači na obou stranách ji lze zaaretovat v každé poloze. Bezproblémová práce s velkým prostorem pro ruce je tak možná dokonce i v těsných nebo špatně přístupných montážních situacích. 

Zajišťovací kulička

Zajišťovací kulička umožňuje bezpečné dosednutí ořechů a příslušenství, a tím také spolehlivou bezpečnost během šroubování. Po krátkém stisknutí tlačítka je výměna nástroje možná ve všech definovaných polohách. Ovládání je možné dokonce i v pozici 90°.

 

Pravý/levý chod

U všech ráčen Zyklop Speed lze díky vroubkovacímu kolečku v každé pozici rychle a snadno přepínat mezi pravým a levým chodem. Žádná složitá manipulace – žádná ztráta času!

 

Menší vratný úhel

Jemně ozubené přepínací ráčny se 72 zuby mají malý úhel zpětného otočení pouze 5°. Malý zdvih umožňuje rychlou a přesnou práci ve všech montážních polohách.

 
 

Běžný šroubovák

V poloze 0° lze ráčny s adaptérem a bitem používat jako běžný šroubovák.

Hlava ráčny

Hlava ráčny je navržena ergonomicky; prohlubně pro prsty poskytují perfektně tvarovanou plochu pro uchopení rukou nebo prsty při otáčení hlavy.

Představované produkty

Ten, kdo dnes ještě šroubuje ručně, asi ještě nezná nové elektrické šroubováky

 

Existují činnosti, které lze provést jen s běžným, ručním šroubovákem – nebo ne? Třeba když je nutné šroubovat s citem, aby nedošlo k poškození materiálu, nebo když musí být zajištěna napěťová bezpečnost. Sice to stojí spoustu času, síly a trpělivosti, ale copak má člověk na výběr? To už je minulost – dnes zní správná odpověď na tyto otázky: Ano i ne! Pravda je, že bychom u určitých činností měli i nadále spoléhat na cit v ruce. Existuje ovšem jedna moderní alternativa, která dokáže práci enormně usnadnit: Elektrický šroubovák Wiha speedE®. A nová generace speedE® II toho umí dokonce ještě více. Vysilující proces šroubování se zautomatizuje a je dokonce 3x rychlejší než ruční. Pak nastoupí ochrana materiálu, která umožňuje jen dva volitelné utahovací momenty 0,4 Nm nebo 1,0 Nm, podle toho, zda je potřeba šroubovat obzvláště citlivě, nebo je možné použít větší sílu. 

Představované produkty

I zde vám totiž můžeme nabídnout ergonomická řešení, která zmírňují námahu. Na nošení nebo zvedání těžkých beden s nářadím, které zatěžuje jednu stranu těla, můžete díky komfortním kufříkům na nářadí na kolečkách zapomenout. Nožky umožňují pohodlné odebírání nástrojů ve zvýšené poloze, na kufřík se můžete posadit a můžete ho použít jako stupátko – to je jen několik dalších možností, které toto ergonomické profesionální řešení poskytuje.

Díky extra velkým kolečkům bez problému překoná těžko schůdný terén nebo i schody. Významně usnadňuje pohyb například na staveništích, kde člověk své nářadí potřebuje často na různých místech nebo i v různých podlažích – bez přenášení a zvedání.

 

Umístění kufříku i v otevřeném stavu na čtyři výklopné nožky umožňuje výrazně příjemnější, efektivnější a ergonomičtější polohu při práci, protože se pracovník nemusí pro nářadí shýbat až k zemi.

 

Výsuvný schůdek, a ostatně i kufřík samotný (se stabilními nožkami) lze použít jako stabilní montážní stupátko.

Tlumiče umožňují snadné otevírání víka kufříku a zamezují jeho nežádoucímu zaklapnutí. Tím se snižuje nebezpečí pohmoždění prstů.

Prohlédnout produkt  

 

 

 

X-LOCK je revoluční systém úhlové brusky Bosch Professional, který umožňuje výměnu příslušenství jedním kliknutím. Stává se novým standardem na trhu, protože je rychlý, spolehlivý, nevyžaduje použití nářadí a je kompatibilní s celou řadou produktů jiných výrobců.

 

Na revoluci X-LOCK se podílí více než 30 značek. Díky tomu má každý obrovský výběr příslušenství X-LOCK, ať už jde o druh, nebo cenovou třídu.

     

X-TRA jednoduše a rychle

Výměna kotouče za 3 sekundy – bez použití nářadí.

X-TRA široký výběr

Obrovský výběr úhlových brusek
s více než 150 díly příslušenství.

X-TRA spolehlivě

Jedno kliknutí postačí k pevnému
zaaretování příslušenství.

X-TRA kompatibilní

K novému standardu se připojilo již
více než 30 výrobců příslušenství.

 

Představované produkty

Představované produkty

Cordless Alliance System (CAS) zajistí nezávislost na síťové zásuvce! Můžete nyní bez problému navzájem kombinovat 18V stroje, akumulátorové bloky a nabíječky nejrůznějších výrobců. To umožňuje celou řadu profesionálních použití také s napájením z akumulátoru – od standardních až po speciální úlohy.

Nezáleží na tom, zda potřebujete řezat, brousit, leštit nebo spojovat – pro všechny tyto druhy obrábění kovu máte díky systému CAS od partnerských společností TRUMPF, GESIPA, EISENBLÄTTER, MONTIPOWER a METABO k dispozici celou řadu akumulátorových řešení.

Jeden akumulátor pro všechny pracovní kroky, od standardních až po speciální úlohy. Zařízení partnerů systému CAS lze jednoduše navzájem kombinovat. Ušetříte tak nejen akumulátory a nabíječky, ale také peníze. A navíc ochráníte životní prostředí. 100% kompatibilita v 18V třídě!

 

Pro všechna použití při práci na střechách a obrábění dřeva zahrnuje program CAS akumulátorová zařízení výrobců MAFELL, PREBENA a METABO.

 

Také pro oblast elektroinstalací existuje celá řada akumulátorových produktů od partnerů systému CAS CEMBRE, STEINEL a METABO.

 

Technologie rozhraní: LiHD

Díky technologii LiHD pokrývá značka Metabo celý rozsah výkonu – od 400 do 3 200 wattů – tedy od standardních zařízení až po jedinečná systémová řešení. Použití, která byla dosud vyhrazená jen pro nejsilnější stroje napájené z elektrické sítě, jsou nyní možná i bez kabelu. Nové akumulátorové bloky LiHD mají nyní 4,0 Ah, 5,5 Ah, 8,0 Ah a 10,0 Ah.

Chcete se dozvědět více o technologií akumulátorů? Podívejte se na video zde (EN) »

1. Větší výkon 
  • díky nové technologii článků LiHD ve spojení s nově vyvinutým akumulátorovým blokem,

  • napájecí přípojnice pro vysoký proud a zvětšené kontakty,

  • 3x zlepšená vodivost díky propojení článků ze speciální slitiny mědi.

2. Delší doba provozu
  • více aktivního materiálu v článku,
  • použití vysoce kvalitních materiálů (stříbro a měď).
3. Delší životnost
  • a extrémní odolnost: Optimální ochrana proti vnitřnímu znečištění díky kompletnímu zalití, ochranné vrstvě laku na elektronice a optimálnímu utěsnění konstrukce víka,

  • ochrana článků díky gumovému dorazu,

  • méně časté nabíjení díky vysoké využitelné energii článků,

  • vnější pogumování akumulátorového bloku zajišťuje bezpečné umístění, chrání proti sklouznutí a také před nárazy.

Představované produkty

Služby

Poptávka

Vyžádejte si individuální nabídku v několika jednoduchých krocích.

Konfigurátor kabelů

Nakonfigurujte si své vlastní koaxiální a kroucené kabely podle svých individuálních požadavků.

Termínované objednávky

Naplánujte si dodávky předem a podle potřeby.

Conrad Connect

  Vytvořte si své vlastní jedinečné inteligentní aplikace. Spojte všechny inteligentní zařízení do jednoho systému.   

Další zajímavá témata:

Podívejte se na moderní řešení pro rozšíření vaší dílny.

Více informací »

Více o našich aktuálních nabídkách a akcích.

Více informací »