40 LET VOLTCRAFT - spolehlivost a přesnost

Úspěšný příběh

Během čtyř desetiletí dobře vyrobené a inovativní produkty VOLTCRAFT, jako jsou elektrická a environmentální měřicí zařízení, síťové a laboratorní napájecí zdroje, nabíječky, baterie, akumulátory a endoskopy, prokázaly svou hodnotu tím, že se staly volbou produktových designérů, vědců, dodavatelů, servisních techniků, studentů, učňů, technologických nadšenců a šikovných domácích kutilů.

Mnohé produkty během těchto 40 let byly nejen velkým úspěchem pro designéry VOLTCRAFT, ale stanovily i nové standardy v tomto odvětví. První produkt VOLTCRAFT se objevil na trhu v roce 1982, byl to multimer 6010, který v té době vyhovoval nejnovějším technickým normám, avšak byl o 60% levnější než konkurenční řešení.

V současnosti je v Evropě k dispozici více než 1 700 produktů VOLTCRAFT.

Objevujte každý měsíc zajímavá témata z oblasti měřicí a diagnostické techniky

Historický pohled

 Před 40 lety začaly být multimetry s digitálním displejem stále populárnější a pomalu nahrazovaly analogová zařízení. Umožňovaly snadné a rychlé čtení naměřených hodnot, na rozdíl od analogových zařízení s ukazateli a často se vyskytující chybou paralaxy. Multimetr VOLTCRAFT 6010 z roku 1982 byl tehdy nejmodernější a cenově bezkonkurenční.

Během těchto 40 let VOLTCRAFT vyvinul vhodnou řadu multimetrů pro každou aplikaci. K dispozici je přes 100 různých ručních měřidel, speciálních multimetrů a samozřejmě laboratorních přístrojů. Multimetr řady VC-7200 má přehledné grafické zobrazení hodnot a grafů, umožňuje zobrazovat dynamické křivky, akumulace, gradienty a mnoho dalšího.

Digitální multimetr VOLTCRAFT VC-460 E

Od robustního standardního napájecího zdroje až po laboratorní specialisty

První nastavitelný laboratorní zdroj TNG 30 byl k dispozici v roce 1982. O několik let později se mimořádné oblibě těší první programovatelný napájecí zdroj Digi 35 s 10tlačítkovou klávesnicí pro přímý vstup proudu a napětí. Druhá generace Digi 35 s počítačovým rozhraním se objevila v roce 1998.

V současné době zahrnuje řada VOLTCRAFT více než 60 laboratorních napájecích zdrojů ve všech výkonnostních třídách a to pro každou aplikaci. Zdroje jsou k dispozici také v kalibrovaných verzích ISO nebo DAkkS.

Od infračerveného teploměru až po celou řadu technologií pro měření podmínek prostředí

V roce 2003 značka VOLTCRAFT poprvé zavedla do své nabídky pyrometr, umožňující zákazníkům bezdotykově měřit teplotu. S klasickými snímači není možné bezpečně měřit např. rotující hřídele motorů a ozubených kol.

V současné době zahrnuje kategorie teploměrů přes 260 produktů – od měřicích sond až po kompaktní termovizní kamery, které se vejdou do každé kapsy či kufru.

Nabídka VOLTCRAFT dále zahrnuje celé spektrum přístrojů pro měření plynu, kvality vody, intenzity větru, osvětlení, radioaktivity a mnoha dalších ekologických kategorií. Vývoj produktů podtrhuje kompetence VOLTCRAFT, která přesahuje klasické elektrické měřicí technologie.

Jednoduché a především přesné měření elektřiny

Náklady na elektřinu léta rostou - zdražování se nevyhneme ani v tomto a nadcházejícím roce. V roce 1995 VOLTCRAFT poprvé uvedl na trh snadno použitelné řešení. Měřič energetických nákladů EKM 265 dokázal spolehlivě a přesně měřit činný a jalový výkon. V roce 2008 byl vyvinut Energy Logger 3500, který umožňuje přímé ukládání zaznamenaných sérií měření na SD kartu.

Modely SEM 6000 a SEM 6500 jsou opravdoví profesionálové – určují přesný výkon a účiník s výjimečnou přesností. Vyhodnocení spotřeby energie ve formě grafů lze snadno a pohodlně převést do různých formátů.

Efektivní nabíjení akumulátorů

Když byla v roce 1995 uvedena na trh první nabíječka VOLTCRAFT s procesorem řízeným nabíjením, bylo možné se konečně obejít bez nenabíjecí baterie. Optimalizované nabíjecí křivky v závislosti na typu článku zabraňovaly přebíjení a monitorovaly nabíjecí proud a napětí. V průběhu let se na trh dostaly nové technologie akumulátorů s různými požadavky a nabíječky mají integrované programy pro údržbu a dokonce reaktivaci akumulátorů, které byly považovány za opotřebované.

Moderní, vysoce výkonné akumulátory se nacházejí především v přenosných zařízeních a nemají nic společného se starými nikl-kadmiovými. Nabízejí super rychlé nabíjení bez paměťového efektu.

Vysoce výkonné nabíječky a powerbanky VOLTCRAFT s technologií Power Delivery umožňují dodávat energii ze sítě nebo doplňovat energii na cestách.