40 let VOLTCRAFT - úspora energie

Kontrolujte spotřebu elektřiny

Existuje několik osvědčených způsobů, jak můžete výrazně snížit spotřebu energie. Vhodné přístroje pro bezpečnou a přesnou analýzu pohodlným a jednoduchým způsobem zjišťují spotřebu elektrické energie a umožňují lokalizovat skutečné „žrouty“ rozpočtu.

Od roku 1995 VOLTCRAFT vyvíjí přístroje pro měření nákladů na energii, které spolehlivě a s výjimečnou přesností určují skutečný a jalový výkon, zdánlivý výkon a fázové posuny. Díky těmto řešením jsou nejen kvalifikovaní elektrikáři schopni získat kompletní data o skutečné spotřebě energie.

Nová řada – nyní s cloudovým úložištěm

Nové Wi-Fi měřiče nákladů energie VOLTCRAFT® SEM6500 nabízejí cloudové ukládání dat. Známý model SEM6000 v nové verzi má ještě užitečnější řešení:

  • Připojení ke cloudu přes Wi-Fi
  • Vysoká přesnost
  • Cloud kompatibilní se systémem Tuya
  • Velká datová paměť pro záznam dlouhodobých měření
  • Lze kombinovat s chytrými zařízeními

Zabraňte tepelným ztrátám způsobeným nedostatečnou izolací

Jednou z nejúčinnějších metod, jak snížit náklady na energie, je pečlivá kontrola budovy termovizními kamerami. Základní aplikací je posouzení kvality tepelné izolace v budovách, lokalizace tepelných mostů, řízení provozu vzduchotechniky, klimatizace a vytápění. Odhalit lze i poškození vlhkostí a praskliny v konstrukci budov.

Kapesní termokamera

Vejde se do náprsní kapsy, takže jej můžete mít vždy po ruce. Má alarm vysoké a nízké teploty.

Řešení pro chytré telefony

Umožňuje vám vytvářet a archivovat termosnímky s poznámkou a také odesílat termografy pro naléhavé záležitosti.

Klasické termovizní kamery

Dostupné v různých teplotních rozsazích. Každý jednotlivý pixel je současně uložen jako hodnota tepla.

Dostatečná ventilace a úspora energie

Větrání v zimních měsících vždy obnáší určité tepelné ztráty. Aby byly ztráty co nejnižší, lze využít moderní měřicí techniku, která pomůže optimalizovat ventilaci místnosti.

 

Čím více lidí je v místnosti, tím rychleji se zvyšuje hladina CO2 ve vzduchu a klesá koncentrace všech přítomných. To však není jediný problém. Špatně větrané místnosti s větším počtem lidí také zvyšují riziko nákazy viry a bakteriemi obsaženými ve vzduchu.

Vyměňte osvětlení za LED a ušetřete energii

Měření intenzity světla

Dostatečné osvětlení místností a pracovišť nabízí potenciál pro energeticky úsporná opatření. Záměnou zářivek nebo halogenů za moderní LED technologii můžete efektivně snížit zbytečné náklady na elektřinu.

Potřebný světelný výkon pro ochranu zraku a zvýšení bezpečnosti lze zkontrolovat pouze pomocí vhodného měřiče. Pokud tyto hodnoty nejsou dostatečné, měla by být přijata další opatření, jako je zvýšení počtu žárovek a příkon žárovky.

Nabíjejte znovu a znovu – místo vyhazování

Výměna baterií za nabíjecí akumulátory je udržitelná, šetří přírodní zdroje a přispívá k eliminaci problematického odpadu. VOLTCRAFT má dlouholeté zkušenosti s konstrukcí procesorem řízených nabíječek pro všechny typy akumulátorů.

Moderní dobíjecí akumulátory lze dnes použít stejně jako baterie. Stačí je jednou nabít a můžete je použít, až je budete potřebovat. Conrad Energy Endurance kombinuje výhody baterií (nízké samovybíjení) s výhodami akumulátorů (dobíjení znovu a znovu).

Nabíječky VOLTCRAFT s kulatými články zvládnou všechny technologie a velikosti baterií. K dispozici je dokonce i vhodná knoflíková nabíječka.

Objevujte každý měsíc zajímavá témata z oblasti měřicí techniky a diagnostiky