40 let společnosti VOLTCRAFT Měřicí a zkušební přístroje pro použití v laboratoři

Požadavky na moderní měřicí techniku pro výzkum, vývoj a laboratoře stále stoupají. Společnost VOLTCRAFT neustále modernizuje a dále vyvíjí měřicí přístroje a přizpůsobuje se zvyšujícím se požadavkům. Multimetry s nejvyšší možnou přesností nebo generátory funkcí s vynikajícím rozsahem funkcí. Také u osciloskopů je kladen důraz na digitální techniku a produktová řada byla obohacena o osciloskopy se smíšeným signálem, stručně nazývané MSO osciloskopy.

Středem zájmu ovšem není jen výbava a funkce – moderním požadavkům se přizpůsobuje také design. Osciloskopy, generátory funkcí, stolní multimetry a laboratorní zdroje jsou nabízeny v nadčasovém černém provedení, tak aby uspokojily také nadšence pro design, kteří neradi vidí neurčitou šeď v laboratořích.

Řešení ušitá přesně na míru a inovace v oblasti obsluhy umožňují efektivní používání produktů. Abyste se mohli soustředit na svou práci.

Osciloskopy – univerzální pomocníci do laboratoře

Co vlastně znamená MSO?

U osciloskopů se pod označením MSO skrývá Mixed Signal Oscilloscope, tedy osciloskop pro smíšené signály. Vedle běžných vstupů (CH1 a CH2) mají k dispozici ještě 25pólovou zásuvku Sub-D. Díky přiloženému adaptéru lze přes svorky napájet navíc ještě 16 kanálů. Tyto vstupy jsou pouze pro digitální signály a poskytují funkci 16kanálového logického analyzátoru. Na ose Y jsou kanály zobrazené navzájem s časovým průběhem a stavy hladiny jsou ovládány přes osu X. Poté lze analyzovat paralelní sběrnicové systémy nebo komplexní stavy signálů mikrokontrolérů a rychle lokalizovat chyby. MSO osciloskop představuje díky kombinaci osciloskopu a logického analyzátoru nepostradatelný měřicí nástroj v digitální technice. Použití MSO osciloskopů může snížit náklady a ušetřit cenné místo v laboratoři.

Generátory funkcí – vytváření periodických signálů podle libosti

Ostrá čela impulzu a přesné křivky pro laboratoř

Aktuální řada FG od firmy VOLTCRAFT je k dispozici v nadčasovém černém designu a doplňuje nový vzhled přístrojů. Osciloskopy, laboratorní zdroje a laboratorní multimetry jsou k dostání v tomto barevném provedení, takže lze na pracovišti zachovat jednotné barevné ladění. Přesvědčí vás nejen svým vzhledem, ale také svými vnitřními hodnotami. Na výběr máte tři zařízení s různými mezními frekvencemi 80,160 a 250 MHz. Dva oddělené kanály lze obsluhovat přes dotykový displej velkorysých rozměrů s vysokým rozlišením. Kromě standardních funkcí (sinus, obdélník, šum atd.) je k dispozici ještě řada dalších druhů modulace. Arbitrární funkce v této třídě samozřejmě nesmí chybět a je integrovaná ve všech modelech FG. Frekvenční čítače, rozhraní USB a LAN, stejně jako podpora SCPI splní jakékoliv přání.

Snadno vidět kanál 1 a kanál 2 naprogramovaný s různými výstupními signály.

Dotykový displej FG-32502T se zobrazeným menu pro matematické funkce.

Stolní multimetry – vysoce přesné, s vydařeným designem

Špičkový model řady stolních multimetrů VC-7*** značky VOLTCRAFT představuje VC-7200BT. 5 1/2 digit při 200 000 counts – důkaz, že byl tento stolní multimetr navržen s ohledem na přesnost a preciznost. Nicméně nejen díky přesným výsledkům měření, ale také díky své výbavě se VC-7200BT řadí v této cenové kategorii na špičku.

  • Duální displej – současné měření dvou veličin
  • Měření odporu se 2 nebo se 4 vodiči
  • Nastavitelná rychlost měření 5, 50 a 150 rdgs/s
  • Přepínatelná vstupní impedance (10 MΩ  a 10 GΩ)
  • Měření pomocí teplotního čidla – zobrazení teploty a odporu nebo napětí (např. typ K, PT-100 atd.)
  • Ukládání dat (manuální nebo automatické)
  • Lze vyvolat rozsáhlé matematické funkce
  • Bargraf, analýzy trendu a náhled histogramu
  • Programovatelný externí výstup 
  • Rozhraní USB, RS232 a LAN, externí vstup triggeru.

Diagram trendů

Zobrazení formou histogramu

Diagram trendů zobrazuje průběhy napětí přes manuálně definovaný střed napětí. V režimu „Recent“ činí časové rozmezí analýzy trendů 1 minutu. Lze přitom pozorovat těžko měřitelný drift napětí a nízkofrekvenční překrytí a identifikovat příčiny chyb.

V zobrazení formou histogramu jsou data seskupována do binů, které jsou znázorněny vertikálními sloupci. Histogram ukazuje rozdělení naměřených údajů. Například nejvyšší naměřená hodnota napětí se na displeji zobrazuje včetně četnosti, a to v procentech nebo jako údaj, kolikrát se za měřenou periodu vyskytla. 

Hodí se ke všem stolním multimetrům řady VC-7*** Sada kabelů pro měření kelvinů (4 vodiče)

                                             

Laboratorní zdroje napětí, zatížitelné a stabilní

Univerzálně použitelný a lineárně řízený síťový zdroj VLP-2403-USB je předurčený pro použití v laboratoři. Výstup A a výstup C lze provozovat samostatně, paralelně nebo v sériovém režimu. V sériovém provozu je možné výstupní napětí max. 80 V a 3 A, proud v paralelním režimu dosahuje maximálně 6 A při 40 V. Díky lineární regulaci je výstupní napětí bez vyšších harmonických a pozůstatky signálu vibračního měniče, jak je to u spínaných zdrojů běžné, jsou vynechány úplně. Výstup B obsahuje regulovatelný USB výstup. To je obzvláště zajímavé při vývoji produktů, které jsou nabíjeny přes USB port. Chování přepětí nebo podpětí lze přesně analyzovat a prostřednictvím omezení proudu provádět šetrně k zařízení. Navíc je k dispozici ještě další USB port, který není ovladatelný a který slouží jako nabíjecí výstup pro USB zařízení. 5 V 2,5 A, 9 V 2,0 A a 12 V 1,5 A lze vyvolat přes tento procesně řízený výstup.

Spínané zdroje pro laboratoře:

Lineární laboratorní síťové zdroje:

Síťové zdroje s pevným napětím pro 12 a 24 V/DC (spínané a lineárně ovládané)

Lineární nebo primárně taktované síťové zdroje s pevným napětím v různých výkonnostních třídách a rozmezích napětí dodává společnost VOLTCRAFT. Bez ohledu na to, zda potřebujete lineární síťový zdroj s bezporuchovým výstupním napětím nebo lehký spínaný zdroj s velkým stupněm účinnosti, u společnosti VOLTCRAFT najdete vše, co hledáte. Pro spotřebiče, které vyžadují obzvláště velký výkon, je k dispozici laboratorní síťový zdroj SPS12/120 s maximálním výkonem 1 700 W.

Měřiče LCR a zkoušečky komponentů – přesné určování hodnot součástek

Jestli kondenzátory ztrácejí kapacitu nebo jsou ještě v toleranci? Má cívka mezizávitové spojení, nebo je ještě v pořádku? Tyto otázky musejí být jednoznačně vyjasněny, pokud má být zajištěno bezchybné fungování obvodu. Bez vysoce přesných a spolehlivých zkoušeček komponentů lze tento úkol většinou jen těžko zvládnout. Někdy už je kód součástky nečitelný a je potřeba zjistit její hodnoty – také zde je měřič LCR užitečným nástrojem. Také pro rozsah miliohmů (měření se 4 vodiči) jsou k dostání zkoušečky komponentů (např. odhalování a měření přechodových odporů u konektorových spojů).

Měřicí vodiče, zkoušecí hroty a snímací hlavy – vždy nejlepší možný kontakt

Měřicí kabely pro ruční a stolní multimetry. Obzvláště uživatelsky přívětivé jsou silikonové kabely MSL-504, které jsou k dostání v různých barvách. Díky extrémně flexibilnímu silikonovému kabelu je skutečné měření výrazně příjemnější a tuhé a neohebné měřicí kabely již patří minulosti. 

BNC měřicí kabely pro přenos signálu u frekvenčních generátorů nebo k napájení signálů v osciloskopu. K dispozici jsou nejrůznější hroty a svorky. Pro všechny, kdo mají co do činění se součástkami SMD se doporučuje pinzeta SMD MSC-102, která enormně usnadňuje měření na těch nejmenších součástkách a s níž budete mít vždy jednu ruku volnou k provádění nastavení na osciloskopu.

Snímací hlavy s různými šířkami pásma a poměry děličů završují sortiment značky VOLTCRAFT. Pro měření vysokého napětí do 40 kV/DC nebo 28 kV/AC lze použít snímací hlavu VOLTCRAFT H 40. S poměrem děličů 1000:1 ji lze bezpečně použít ve frekvenčním rozsahu do 60 Hz a lze ji připojit přes bezpečnostní konektor 4 mm k běžnému multimetru.

Objevte další zajímavá témata