Kalibrační služba

Bez ohledu na to, zda požadujete kalibraci podle DIN EN ISO 9001:2015 nebo podle DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (laboratoř akreditovaná DAkkS), ve společnosti Conrad provádíme ve vlastní kalibrační laboratoři a také prostřednictvím našeho partnera Testo Industrial Services kalibrace více než 30 skupin zařízení a více než 100 měřených veličin, nezávisle na výrobci. Celkově nabízíme v našem e-shopu několik tisíc měřicích přístrojů, na které se vztahují obě tyto varianty kalibrace.

 

Náš závazek

Samozřejmě poskytujeme vždy nejaktuálnější certifikát. Po objednání je okamžitě provedena kalibrace a dodávka proběhne maximálně do 7 dnů v případě normy DIN EN ISO 9001:2015, resp. 12 dní v případě normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (prostřednictvím laboratoře akreditované DAkkS). Naši špičkoví prodejci značky Voltcraft dodávají kalibrace, díky naší laboratoři, podle DIN EN ISO 9001:2015 dokonce již během 24 hodin.

Předem kalibrované produkty

U téměř každého měřicího přístroje najdete v e-shopu obě varianty kalibrace. Objednáte si přitom přímo požadovaný produkt ve verzi kalibrace, kterou potřebujete. My pak okamžitě spustíme proces kalibrace a vy během několika dní obdržíte čerstvě kalibrovaný přístroj společně s certifikátem o kalibraci.

Objevujte předem kalibrované produkty Conrad »

Varianty kalibrace v laboratoři

Výsledky kalibrace a všechny potřebné informace jsou zdokumentovány v certifikátu o kalibraci. V zásadě rozlišujeme mezi kalibrací podle normy DIN EN ISO 9001:2015 a podle normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (laboratoř akreditovaná DAkkS)

Certifikát podle normy DIN EN ISO/IEC 17025:2018 (laboratoř akreditovaná DAkkS)

Již řadu let pracují akreditované laboratoře pod dohledem Německé akreditační kanceláře (DAkkS). Tato akreditační kancelář funguje jako prodloužená ruka státu, která zajišťuje kvalitu a spolehlivost v průmyslovém měření. Výsledky kalibrace dosažené v těchto laboratořích se vyznačují nejvyšší možnou spolehlivostí a jsou právně závazné. Díky mezinárodním dohodám a celosvětově platným standardům pro akreditaci DIN EN ISO/IEC 17025:2018 jsou mezinárodně uznávané a platné. Pro všechny uživatele měřicích přístrojů, kteří vyžadují obzvláště vysokou míru bezpečnosti, přesnosti a spolehlivosti, jsou certifikáty DAkkS (z laboratoře akreditované DAkkS) ideálním řešením. Certifikáty DAkkS (z laboratoře akreditované DAkkS) jsou často opatřovány zkušební prostředky z následujících oblastí:

 • Závodní a provozní normy

 • Expertízy

 • Distribuční body

 • Zkušební laboratoře

 • VDA

 • HACCP


Certifikát podle normy DIN EN ISO 9001:2015

Již od roku 1987 procházejí certifikací systémy zajištění kvality průmyslových podniků a později se přidali také poskytovatelé služeb, banky, pojišťovny, maloobchod, nemocnice atd. Navíc existují další specifické zákony, normy a směrnice pro farmacii (CFR, GMP), potravinářský průmysl (HACCP) a výrobu automobilů (VDA, QS9000, ISO TS 16949). Pro všechny tyto směrnice a normy je nepostradatelné zavedení managementu zkušebních prostředků a péče o ně, včetně kalibrace. Certifikáty ISO podle Testo Industrial Services jsou cenově výhodnější alternativou k certifikátům o kalibraci DAkkS. Splňují požadavky následujících norem:

 • ISO 9000:2000

 • ISO 10012-1

 • GMP

 • DFR

 • VDA

 • QS9000

 • IATF 16949

 • HACCP

Články, které by vás mohly zajímat

Kalibrace prostřednictvím akreditované zkušební laboratoře představuje nejvyšší standard kalibrace. Zkušební laboratoř musí být schválená německým akreditačním orgánem a musí být certifikovaná. V případě kalibrace je požadováno podstatně více měřicích bodů a vzdálenost měřicích bodů je menší než u kalibrace podle ISO, takže je přesnost a preciznost měřicího přístroje doložitelná certifikátem, a dále je tento certifikát také mezinárodně uznávaný.


Autor: Conrad Electronic, 3. čeven 2021

U nabídek digitálních multimetrů, osciloskopů nebo také síťových zdrojů mezi jejich vlastnostmi často čteme, že jsou „zkalibrované“. Zkalibrovaná provedení jsou zpravidla také o něco dražší než stejné produkty bez kalibrace.