40 let společnosti VOLTCRAFT
Měřicí a zkušební přístroje pro použití v laboratoři

 

Požadavky na moderní měřicí techniku pro výzkum, vývoj a laboratoře stále stoupají. Společnost VOLTCRAFT neustále modernizuje a dále vyvíjí měřicí přístroje a přizpůsobuje se zvyšujícím se požadavkům. Multimetrynejvyšší možnou přesností nebo generátory funkcívynikajícím rozsahem funkcí. Také u osciloskopů je kladen důraz na digitální techniku a produktová řada byla obohacena o osciloskopy se smíšeným signálem, stručně nazývané MSO osciloskopy.

Středem zájmu ovšem není jen výbava a funkce – moderním požadavkům se přizpůsobuje také design. Osciloskopy, generátory funkcí, stolní multimetry a laboratorní zdroje jsou nabízeny v nadčasovém černém provedení, tak aby uspokojily také nadšence pro design, kteří neradi vidí neurčitou šeď v laboratořích.

Řešení ušitá přesně na míru a inovace v oblasti obsluhy umožňují efektivní používání produktů. Abyste se mohli soustředit na svou práci.

Osciloskopy – univerzální pomocníci do laboratoře

Co vlastně znamená MSO?

U osciloskopů se pod označením MSO skrývá Mixed Signal Oscilloscope, tedy osciloskop pro smíšené signály. Vedle běžných vstupů (CH1 a CH2) mají k dispozici ještě 25pólovou zásuvku Sub-D. Díky přiloženému adaptéru lze přes svorky napájet navíc ještě 16 kanálů. Tyto vstupy jsou pouze pro digitální signály a poskytují funkci 16kanálového logického analyzátoru. Na ose Y jsou kanály zobrazené navzájem s časovým průběhem a stavy hladiny jsou ovládány přes osu X. Poté lze analyzovat paralelní sběrnicové systémy nebo komplexní stavy signálů mikrokontrolérů a rychle lokalizovat chyby. MSO osciloskop představuje díky kombinaci osciloskopu a logického analyzátoru nepostradatelný měřicí nástroj v digitální technice. Použití MSO osciloskopů může snížit náklady a ušetřit cenné místo v laboratoři.

 

 

 

 

 

 

Doporučené produkty

Generátory funkcí – vytváření periodických signálů podle libosti

 

 

Ostrá čela impulzu a přesné křivky pro laboratoř

Aktuální řada FG od firmy VOLTCRAFT je k dispozici v nadčasovém černém designu a doplňuje nový vzhled přístrojů. Osciloskopy, laboratorní zdroje a laboratorní multimetry jsou k dostání v tomto barevném provedení, takže lze na pracovišti zachovat jednotné barevné ladění. Přesvědčí vás nejen svým vzhledem, ale také svými vnitřními hodnotami. Na výběr máte tři zařízení s různými mezními frekvencemi 80,160 a 250 MHz. Dva oddělené kanály lze obsluhovat přes dotykový displej velkorysých rozměrů s vysokým rozlišením. Kromě standardních funkcí (sinus, obdélník, šum atd.) je k dispozici ještě řada dalších druhů modulace. Arbitrární funkce v této třídě samozřejmě nesmí chybět a je integrovaná ve všech modelech FG. Frekvenční čítače, rozhraní USB a LAN, stejně jako podpora SCPI splní jakékoliv přání.

 

Snadno vidět kanál 1 a kanál 2 naprogramovaný s různými výstupními signály.

Dotykový displej FG-32502T se zobrazeným menu pro matematické funkce.

Doporučené produkty

Stolní multimetry – vysoce přesné, s vydařeným designem

 

Špičkový model řady stolních multimetrů VC-7*** značky VOLTCRAFT představuje VC-7200BT5 1/2 digit při 200 000 counts – důkaz, že byl tento stolní multimetr navržen s ohledem na přesnost a preciznost. Nicméně nejen díky přesným výsledkům měření, ale také díky své výbavě se VC-7200BT řadí v této cenové kategorii na špičku.

  • Duální displej – současné měření dvou veličin
  • Měření odporu se 2 nebo se 4 vodiči
  • Nastavitelná rychlost měření 5, 50 a 150 rdgs/s
  • Přepínatelná vstupní impedance (10 MΩ  a 10 GΩ)
  • Měření pomocí teplotního čidla – zobrazení teploty a odporu nebo napětí (např. typ K, PT-100 atd.)
  • Ukládání dat (manuální nebo automatické)
  • Lze vyvolat rozsáhlé matematické funkce
  • Bargraf, analýzy trendu a náhled histogramu
  • Programovatelný externí výstup 
  • Rozhraní USB, RS232 a LAN, externí vstup triggeru.

Diagram trendů

Diagram trendů zobrazuje průběhy napětí přes manuálně definovaný střed napětí. V režimu „Recent“ činí časové rozmezí analýzy trendů 1 minutu. Lze přitom pozorovat těžko měřitelný drift napětí a nízkofrekvenční překrytí a identifikovat příčiny chyb.

Zobrazení formou histogramu

zobrazení formou histogramu jsou data seskupována do binů, které jsou znázorněny vertikálními sloupci. Histogram ukazuje rozdělení naměřených údajů. Například nejvyšší naměřená hodnota napětí se na displeji zobrazuje včetně četnosti, a to v procentech nebo jako údaj, kolikrát se za měřenou periodu vyskytla. 

Hodí se ke všem stolním multimetrům řady VC-7*** Sada kabelů pro měření kelvinů (4 vodiče)

 

 

Doporučené produkty:

Laboratorní zdroje napětí, zatížitelné a stabilní

Univerzálně použitelný a lineárně řízený síťový zdroj VLP-2403-USB je předurčený pro použití v laboratoři. Výstup A a výstup C lze provozovat samostatně, paralelně nebo v sériovém režimu. V sériovém provozu je možné výstupní napětí max. 80 V a 3 A, proud v paralelním režimu dosahuje maximálně 6 A při 40 V. Díky lineární regulaci je výstupní napětí bez vyšších harmonických a pozůstatky signálu vibračního měniče, jak je to u spínaných zdrojů běžné, jsou vynechány úplně. Výstup B obsahuje regulovatelný USB výstup. To je obzvláště zajímavé při vývoji produktů, které jsou nabíjeny přes USB port. Chování přepětí nebo podpětí lze přesně analyzovat a prostřednictvím omezení proudu provádět šetrně k zařízení. Navíc je k dispozici ještě další USB port, který není ovladatelný a který slouží jako nabíjecí výstup pro USB zařízení. 5 V 2,5 A, 9 V 2,0 A a 12 V 1,5 A lze vyvolat přes tento procesně řízený výstup.

Spínané zdroje pro laboratoře:

Lineární laboratorní síťové zdroje:

Síťové zdroje s pevným napětím pro 12 a 24 V/DC (spínané a lineárně ovládané)

Lineární nebo primárně taktované síťové zdroje s pevným napětím v různých výkonnostních třídách a rozmezích napětí dodává společnost VOLTCRAFT. Bez ohledu na to, zda potřebujete lineární síťový zdrojbezporuchovým výstupním napětím nebo lehký spínaný zdroj s velkým stupněm účinnosti, u společnosti VOLTCRAFT najdete vše, co hledáte. Pro spotřebiče, které vyžadují obzvláště velký výkon, je k dispozici laboratorní síťový zdroj SPS12/120 s maximálním výkonem 1 700 W.Měřiče LCR a zkoušečky komponentů – přesné určování hodnot součástek

Jestli kondenzátory ztrácejí kapacitu nebo jsou ještě v toleranci? Má cívka mezizávitové spojení, nebo je ještě v pořádku? Tyto otázky musejí být jednoznačně vyjasněny, pokud má být zajištěno bezchybné fungování obvodu. Bez vysoce přesných a spolehlivých zkoušeček komponentů lze tento úkol většinou jen těžko zvládnout. Někdy už je kód součástky nečitelný a je potřeba zjistit její hodnoty – také zde je měřič LCR užitečným nástrojem. Také pro rozsah miliohmů (měření se 4 vodiči) jsou k dostání zkoušečky komponentů (např. odhalování a měření přechodových odporů u konektorových spojů).

 

Doporučené produkty:

Měřicí vodiče, zkoušecí hroty a snímací hlavy – vždy nejlepší možný kontakt

Měřicí kabely pro ruční a stolní multimetry. Obzvláště uživatelsky přívětivé jsou silikonové kabely MSL-504, které jsou k dostání v různých barvách. Díky extrémně flexibilnímu silikonovému kabelu je skutečné měření výrazně příjemnější a tuhé a neohebné měřicí kabely již patří minulosti. 

Doporučené produkty:

BNC měřicí kabely:

BNC měřicí kabely pro přenos signálu u frekvenčních generátorů nebo k napájení signálů v osciloskopu. K dispozici jsou nejrůznější hroty a svorky. Pro všechny, kdo mají co do činění se součástkami SMD se doporučuje pinzeta SMD MSC-102, která enormně usnadňuje měření na těch nejmenších součástkách a s níž budete mít vždy jednu ruku volnou k provádění nastavení na osciloskopu.

Snímací hlavy:

Snímací hlavy s různými šířkami pásma a poměry děličů završují sortiment značky VOLTCRAFT. Pro měření vysokého napětí do 40 kV/DC nebo 28 kV/AC lze použít snímací hlavu VOLTCRAFT H 40. S poměrem děličů 1000:1 ji lze bezpečně použít ve frekvenčním rozsahu do 60 Hz a lze ji připojit přes bezpečnostní konektor 4 mm k běžnému multimetru.