Edge computing & machine learning

Hledáte řešení, jak optimalizovat vaše stroje a zařízení, a rádi byste data svých strojů využili ještě lépe? Edge computing a machine learning vám k tomu poskytne rozmanité možnosti použití a pomůže vám při zefektivnění vašich procesů. Nabízíme vám řešení od různých výrobců, pro rozšíření a dovybavení, pro vaši průmyslovou automatizaci na základě datové optimalizace.

Siemens

   

© Siemens AG 2019. Alle Rechte vorbehalten.

Jak můžete využít technologii Edge Computing?

Cloud, nebo edge computing? Tuto otázku nemusíte v případě industrial edge řešit: Máte na výběr obojí, v závislosti na případu použití. Industrial edge umožňuje lokální, cloudová a hybridní řešení. Industrial Edge Management je centrální infrastruktura, díky níž lze z kteréhokoliv místa na světě nebo v rámci jedné továrny spravovat všechna propojená zařízení edge, stejně jako software. Namísto provádění aktualizace softwaru a bezpečnostních záplat na každém jednotlivém zařízení je možné spravovat vše centrálně, z jednoho systému, který může být podle potřeby nainstalovaný přímo na místě nebo v cloudu. Kromě toho se díky edge runtime k okamžitému použití snižuje náročnost uvedení do provozu počítačových systémů, na kterých mohou být nainstalované libovolné edge aplikace. Industrial edge umožňuje využívání edge computing na stovkách strojů a zařízení, která mohou být roztroušená po celém světě. Zařízení a aplikace lze kdykoliv přizpůsobit novým požadavkům.


Díky industrial edge lze data vašich výrobních strojů během výroby optimálně zaznamenat a vyhodnotit, aniž by došlo k narušení provozu. Díky tomuto průmyslovému řešení, připravenému k okamžitému použití, zautomatizujete své IT procesy počínaje vývojem aplikací přes jejich výrobu až po provoz a můžete software provozovat škálovatelně ve své výrobě nebo na strojích umístěných kdekoliv na světě.

Festo

   

Platforma pro automatizaci Festo CPX

Chytré produkty I4.0 poskytují data a přidanou hodnotu

Jak zlepšit údržbu, monitorování podmínek nebo dosáhnout prediktivní údržby? Lze předpovědět kvalitu strojů zítřka? Snížit jejich spotřebu a náklady na energie? Prokazatelně zvýšit klíčové ukazatele jako OEE?

Data a pochopení jejich významu vytváří tuto přidanou hodnotu. Umělá inteligence (AI) dodává celému procesu dynamiku a prokazatelně vylepšuje i kvalitní systémy dneška.

Společnosti Conrad a Festo přicházejí s chytrými produkty: 

Modul pro energetickou účinnost MSE6-E2M, který využívá údaje o tlaku a průtoku k automatickému vypnutí zařízení, jestliže nevyrábí: Úspora energií v desítkách procent, návratnost 6–18 měsíců.

Platforma pro automatizaci CPX. Spojuje sběrnicový uzel založený na Ethernetu s rozsáhlou diagnostikou a sledováním podmínek prostřednictvím MQTT, rozhraní s terminálem Festo Motion, ovládaným aplikací, a také decentrálního řízení CPX-CEC, které už má v sobě integrovaný server OPC-UA pro napojení na Průmysl 4.0.


Seamless Connectivity a umělá inteligence (AI)

Důležité jsou koncepty průběžného propojení všech komponentů s moderními komunikačními standardy I4.0 jako MQTT nebo OPC-UA a vyhodnocení dat pomocí nejmodernějších nástrojů, jako je např. umělá inteligence. Obojí nabízí značka Festo: Propojení od obráběného dílce přes mechaniku, pneumatický systém a elektrický systém až po cloud. A ve Festo Automation Experience propojení IoT, digitální pracovní procesy a management údržby, experti z oblasti Data Science a předem naučené moduly AI jako modulární nebo 100% služba. Volitelně pro instalaci do stroje (on-edge), v továrně (on-prem) nebo v cloudu.


Další řešení a doporučené produkty

Hledáte další možnosti, jak ještě lépe vyřešit vaše procesy spojené s automatizačními zařízeními? Chcete svá zařízení dovybavit nebo zefektivnit přenosy dat a jejich zpracování? Nabízíme vám bezpočet dalších řešení, jak realizovat a dále rozšiřovat nejrůznější aplikace. Naše komponenty vám umožní rychlý a snadný přístup ke strojům pro bezpečný provoz v průmyslovém prostředí nebo také pro výkonné strojové učení.Více zajímavých témat ze světa automatizační techniky a pneumatiky