Modernizace a rozšíření vašich strojů a průmyslových zařízení

Chcete modernizovat, udržovat nebo rozšiřovat vaše stroje a průmyslová zařízení? Pak jste tu správně. Nabízíme vám četná řešení od různých výrobců.

Přehled nejdůležitějších aspektů:
> Částečné modernizace přinášejí ekonomické úspory
> Nákup náhradních dílů a jejich skladování zajišťuje hladký chod provozu
> Optimalizace procesů zajišťuje zvyšování výroby
> Repasování strojů představuje ekonomickou alternativu k nákupu nových strojů
> Pravidelná údržba a opravy jako nejvyšší priorita

   

Co spojuje nová a stávající zařízení se systémy Industrial Edge, s cloudovými systémy a IIoT?

© Siemens AG 2019. Alle Rechte vorbehalten

Je to jednoduché: SIMATIC IOT2050

Brána IoT SIMATIC IOT2050 nabízí pro každé výrobní zařízení jednoduchou a nákladově efektivní možnost pro napojení na digitální svět. Díky předinstalovanému operačnímu systému SIMATIC Industrial OS ve variantě Advanced se kromě toho zkracuje čas do uvedení do provozu. Typickým případem použití SIMATIC IOT2050 je preventivní údržba strojů a napojení výroby na úroveň ERP (Enterprise-Resource-Planning), tak aby byly minimalizovány nákladné prostoje výrobních zařízení.

Za tím účelem jsou vyhodnocovány relevantní indikátory, tak aby byly plíživé projevy opotřebení včas rozpoznány. Tak nová brána IoT přispívá k flexibilnější, spolehlivější a efektivnější výrobě. SIMATIC IOT2050 zaznamenává, zpracovává a ukládá relevantní data. Ta jsou přenesena do cloudového analyzačního nástroje a vyhodnocená data z cloudu jsou následně vedena zpět do systému údržby ve výrobě. Nepřetržitá výměna dat uzavírá regulační okruh pro optimalizaci intervalů údržby ve výrobě.

TeSys island – kompletně digitální management zatížení

Spíná, chrání a analyzuje motory a jiné elektrické spotřebiče

TeSys island zvyšuje inteligenci strojů, snižuje prostoje a výpadky (až 2/3 neplánovaných výpadků) a zvyšuje tedy díky až o 50 % rychlejší korekci chyb produktivitu. Umožňuje bezproblémové spínání, ochranu a správu motorů a jiných zátěží do 80 A. Nový systém vás přesvědčí rychlou montáží, instalací a konfigurací. Jednoduchá integrace do stávající architektury zařízení je nezávislá na druhu a výrobci řízení.

Díky TeSys island lze předpovědět 10 nejčastějších příčin výpadků u dopravních pásů a zamezit neplánovaným prostojům, jako jsou:

  • chyby chodu pásu 
  • váznoucí válečky
  • vadné stěrače
  • vadné okraje pásu
  • sesmeknutí pásu 
  • opotřebení bubnu

  

NOVINKA – WAGO I/O System Compact Controller 100

 

 

Kompaktní kontrolér Compact Controller 100 od firmy Wago nyní přináší kompaktní řízení s integrovanými vstupy a výstupy, které se optimálně hodí pro menší řešení automatizace. Tím značka Wago završuje své portfolio pro automatizaci v rámci osvědčené řady PFC 200. Tento kontrolér lze použít pro aplikace ve strojírenství a výstavbě investičních celků, stejně jako v procesním průmyslu, v technice budov a energetice. Díky své konstrukci vestavného sériového zařízení (REG) podle normy DIN 43880 lze nový kontrolér namontovat také do malých rozdělovačů instalací. I/O jednotka je společně s kontrolérem umístěná v kompaktním pouzdře, a proto nepotřebuje žádný další prostor pro další řídicí komponenty.

Zapojení je odnímatelné – to s sebou nese výhody při instalaci a usnadňuje výměnu přístroje. Compact Controller 100 lze podle normy IEC 61131 volně naprogramovat pomocí Codesys V3. Vytváření aplikací usnadňují rozsáhlé knihovny IEC a makra IEC. Přístroj pracuje s operačním systémem Linux v reálném čase a podporuje běžné sběrnicové protokoly.

   

eSIGN – signály v nových dimenzích

eSIGN – signály v nových dimenzích Nejlepší signalizační sloupek, jaký kdy existoval

V podobě eSIGN představujeme budoucnost signalizační techniky – signalizační sloupek, který díky elektronické modularitě nastavuje novou laťku v oblasti viditelnosti, individuality a účinnosti. Atraktivní vlastnosti, maximální kompatibilita a průmyslový design, který v sobě spojuje funkčnost se stylem a odolností: Díky tomu eSIGN jako nejnovější generace definuje budoucnost signalizačních sloupků – a nastavuje nové standardy v oblasti průmyslové signalizace.

Celoplošná signalizace
Jasný světelný obraz pro maximální viditelnost, který vylučuje nedorozumění

Všestranná individualizace
Různé režimy, světelné obrazy a tóny pro všestranné použití

Robustní průmyslový design
UL Type 4X zajišťuje rezistenci vůči UV záření a vlivům okolního prostředí

Jeden za všechny
2 velikosti, se sirénou nebo bez, napájení 24 V / verze s technologií IO-Link

   

WERMA eSIGN | nové měřítko pro průmyslovou signalizaci

S novým sloupkem eSIGN přivádíme světlo do nových dimenzí. Díky elektrické modularitě lze realizovat různé režimy signalizace ve více barvách, stupních jasu a světelných obrazech: Od klasického semaforu až po nastavení ušitá na míru zákazníkovi. Lze s ním bez problému realizovat také variabilní ukazatel stavu naplnění nebo celoplošná signalizace. To vnáší nejen přehled do vašich procesů, ale otevírá také zcela nové možnosti. Klasický ukazatel v podobě signalizačního sloupku s jednotlivými stupni pro celoplošnou signalizaci a optimální viditelnost Variabilní ukazatel stavu naplnění od 0 do 100 % Individuální aktivace podle přání.


Více zajímavých témat ze světa automatizační techniky a pneumatiky