Automatizační technika pro vzdělávací zařízení

Automatizační technika a simulační modely pro vzdělávání, vývoj a výzkum. Nezáleží na tom, zda jde o vývoj, výrobu nebo logistiku – automatizační technika a automatizované procesy už jsou v dnešním světě práce neodmyslitelné. Právě ve vzdělávání v oborech strojírenství a elektrotechniky mají možnosti použití blízké praxi zásadní důležitost. Na speciálně pro oblast vzdělávání vyvinutých sadách a simulačních modelech lze v podmínkách podobných realitě nasbírat zkušenosti, které pak lze jednoduše a rychle přenést na další případy použití. Aktivity spojené s digitalizací lze simulovat v malém měřítku ještě před jejich přenesením do většího rozsahu.

      

Fischertechnik education umožňuje prožitek z automatizace

Výukovou továrnu 4.0 lze využít v učilištích a vzdělávacích zařízeních a také ve výzkumu, při studiu na univerzitách, v podnicích a v IT odděleních. Simulace zobrazuje procesy objednávání, výroby a expedice v digitalizovaných a propojených procesních krocích:

- Nácvik a simulace procesů blízkých realitě
- Optické komponenty a senzorika
- Digitální zpětná sledovatelnost přes NFC/RFID
- Napojení na cloud, řízení a načítání dat pomocí chytrých zařízení
- Napojení předřazených a následných logistických procesů

Verze:

- Výuková továrna 4.0 24V
- Výuková továrna 4.0 24V s připojovacím blokem PLC
- Výuková továrna 4.0 24V kompletní sada s PLC S7-1500
- Výuková továrna 4.0 9V

K tématům, jako je autonomní jízda, roboty se všesměrovými koly a IoT nabízí fischertechnik education modulární sady pro robotiku, které mimořádně přesně cílí na aktuální vývoj. Společně s doplňkovými výukovými materiály poskytují výukové sady výraznou přidanou hodnotu pro učně a studenty.

        

        

Raspberry Pi® Build HAT

Raspberry Pi Build HAT je přídavná deska, která byla vyvinuta ve spolupráci s LEGO® Education, tak aby umožnila ovládání motorů a senzorů LEGO. Poskytuje čtyři přípojky pro motory LEGO Technic a senzory z portfolia LEGO® Education SPIKE™. Počet kombinací prvků LEGO a Raspberry Pi je tedy neomezený, co do konstrukce a programování.

Vlastnosti:

- Řídí až čtyři motory a senzory LEGO
- Kompatibilní s každým počítačem Raspberry Pi se 40pinovou přípojkou GPIO
- Snadno použitelná knihovna Python pro řízení vašich zařízení LEGO Technic
- Integrovaný mikrokontrolér Raspberry Pi RP2040 spravuje low-level řízení zařízení LEGO

      

Eaton Easy E4 pro chytré vzdělávání specialistů pro zítřek

Specialisté v oblasti automatizace a vizualizace budou pro podniky stále cennější. Podpořte své vzdělávání a další vzdělávání investicí do nejmodernějšího vybavení a přilákejte tak dorost do vašeho podniku nebo vzdělávacího zařízení. Sada Easy E4 vám s použitím špičkového softwaru a hardwaru pomůže pozvednout malé až střední úlohy automatizace a vizualizace na vyšší úroveň a posune vaše zaměstnance nebo učně výrazně vpřed. Další podrobnosti najdete v našem videu a v našem informačním letáku.

easyE4 – vaše rychlá cesta k cíli

Ať už jde o regulaci teploty v potravinářském průmyslu, jednoduché úlohy řízení ve strojírenství nebo ovládání světel v budovách – komplexní úlohy řízení a regulace jako tyto lze nyní ještě jednodušeji, pohodlněji a rychleji vyřešit pomocí nové generace řídicích relé easyE4 řady MoellerTM series od firmy Eaton. Využijte řadu nových výhod, které vám uspoří vzácný čas pro věci, které jsou opravdu důležité.


Držte palce – další zajímavá témata ze světa automatizační techniky a pneumatiky