40 let VOLTCRAFT – Měřicí technika pro školy a vzdělávací zařízení

Mnozí mladí lidé se rozhodují pro elektrotechnické vzdělání. Technické profese byly a nadále jsou velmi žádané. Bezpečnost při vzdělávání je jednou z nejdůležitějších vlastností, které musí měřicí technika ve vzdělávání splňovat. Měřicí přístroje značky VOLTCRAFT jsou vybavené inovativními bezpečnostními funkcemi – za zmínku stojí zejména řada multimetrů VC-200 VOLTCRAFT. Navigátor k měřicím zásuvkám a přihrádka na baterie, kterou nelze otevřít, když jsou měřicí kabely připojené – to jsou jen některé vlastnosti, díky nimž tato řada multimetrů patří mezi ty nejbezpečnější ve vzdělávání.

Řešení ušitá přesně na míru a inovace v oblasti obsluhy umožňují efektivní používání produktů. Abyste se mohli soustředit na učení.

Měřicí technika pro vzdělávání v řemeslných a průmyslových oborech

Řízení energií a budov v řemeslných oborech, provozní technika v průmyslu

U měřicí techniky pro budoucí specialisty je kladen zvláštní důraz na bezpečnost. Je potřeba, aby se naučili kontrolovat nepřítomnost napětí pomocí multimetrů nebo dvoupólových zkoušeček napětí.

Vyhledávání chyb u technických zařízení a v domovních rozvodech může správně provádět pouze ten, kdo má fundované základní znalosti. Společnost VOLTCRAFT k tomu dodává bezpečné multimetry s různými měřicími funkcemi. V závislosti na odborném zaměření si tak vždy vyberete ten nejvhodnější multimetr.

Bezpečnost a pohodlí multimetrů řady VC-200

Navigátor k měřicím zásuvkám

Na displeji řady 200 se – v závislosti na poloze přepínače – zobrazuje správné obsazení měřicích zásuvek.

Vždy správné obsazení měřicích zásuvek

Pokud obsazení měřicích zásuvek neodpovídá nastavenému rozsahu měření, objeví se chybové hlášení.

Self-Resetting Fuses

Díky pojistkám pro rozsah měření mA, které se samy resetují, odpadá nepříjemná výměna pojistek.

Bezpečnost pro uživatele

Obzvláště bezpečné. Výměna baterií je možná, pouze když jsou odpojené měřicí kabely.

Dvoupólové zkoušečky napětí s označením TÜV GS

Bezkontaktní. Bezpečné. Přesné.

Proudové kleště pro měření stejnosměrného a střídavého proudu. Velmi užitečné jsou měřicí adaptéry při opravách a údržbě. Jednoduše nasaďte adaptér a kleštěmi změřte proud. Správné fungování ohřevu (např. v pračce, sušičce nebo u elektrického sporáku) nelze zkontrolovat jednodušeji a rychleji.

Vhodná měřicí technika pro úspěch ve vzdělávání. Promyšlená měřicí technika šetří čas a rychleji lokalizuje chyby. Zvyšuje motivaci k učení.

Vybavení dílen ve vzdělávacích provozech

Napájení a vytváření signálů

Výběr zařízení pro laboratoře a pracoviště, vhodných pro různá vzdělávací zařízení.

Kontrola napětí a signálů

Laboratorní měřicí přístroje pro typické použití na pracovištích a ve vzdělávání.

Automobilová mechatronika

Automobil zůstává nejdůležitější formou mobility. Tomu odpovídá i množství profesí, které se s touto oblastí pojí. Do moderních vozů se instaluje čím dál více elektroniky, a vyhledávání závad je tak čím dál složitější. Také měřicí technika musí reagovat na vzrůstající požadavky a poskytovat vhodná řešení. Není tedy žádnou výjimkou, když žáci během výuky pracují s osciloskopy, aby si například zobrazili časový průběh signálů vstřikování nebo zapalování. Také sběrnicové systémy, např. CAN bus se stále častěji používají ve vozidlech ke komunikaci mezi elektronickými součástkami – a také je lze sledovat a vyhodnocovat pomocí příslušných osciloskopů.

VOLTCRAFT AT-400

Ruční multimetry se speciálními funkcemi měření pro automobilovou techniku.

  • Extrémně robustní a vodotěsné (IP67)
  • Měření teploty
  • Otáčky motoru a úhel sepnutí
  • Četné funkce měření impulzů

Měření frekvence a kapacity

VOLTCRAFT DSO-2154 SE

4kanálový digitální osciloskop s pamětí, se šířkou pásma 150 MHz

  • 4kanálové současné zobrazení čtyř signálů vstřikování nebo zapalování
  • Rozsáhlé matematické funkce (např. šířka impulzu nebo prodleva mezi kanály)

Počítačový software pro analýzu dat

Moderní měřicí technika pro atraktivní tréninkové prostředí

Servis klimatizačních zařízení je při vysokých teplotách v dílnách velmi žádaný. Při hledání závady se často měří nejprve teplota na vzduchových tryskách, zatímco je klimatizace v provozu. To lze jednoduše a přesně provést s kombinovaným zařízením VOLTCRAFT DT-8820. Jedním jediným přístrojem lze změřit teplotu, vlhkost vzduchu, hladinu hluku a intenzitu osvětlení. Měření teploty zajišťuje čidlo v rukojeti. Tento kombinovaný měřicí přístroj nahrazuje čtyři samostatné měřiče a šetří místo v malých dílnách.

Endoskop VOLTCRAFT BS-702SE+IP se dvěma kamerami
Díky čelní a boční kameře je tento endoskop zařízením první volby při kontrole válců. Druhou, boční kamerou lze zkontrolovat a zhodnotit nejen písty, ale také stěny válců. Přiložené nástavce jako zrcátko, magnet nebo hák rozšiřují možnosti využití přístroje při každodenní práci v dílně. Živý obraz lze nejen sledovat – je možné také nahrát video a to použít v rámci výuky nebo pozdější analýzy

Měřicí technika pro univerzální použití v automobilových oborech. Zajímavá pro výuku je zejména termokamera WB-80, zde lze vizuálně demonstrovat fungování okruhu chlazení.

Spolehlivé měřicí příslušenství pro profesionální vyhledávání chyb v elektronice vozidel.

Srozumitelné předávání základů elektroniky

Osciloskop VOLTCRAFT DSO-111 SE

Model DSO-111 SE byl vyvinut pro školní vzdělávání. Má nejjednodušší možnou obsluhu, takže ho uživatel i při nepravidelném používání vždy snadno uvede do provozu. Nemá zbytečně mnoho tlačítek ani skrytá nastavení menu, takže ho lze snadno používat ve školách a učňovských zařízeních.

  • Šířka pásma 10 MHz, 1 kanál
  • Interval aktualizace 130 000 wfms/s

Analogový multimetr VOLTCRAFT VC-5080

Změny odporu nebo pomalu pulzující stejnosměrné napětí lze perfektně demonstrovat pomocí ukazatele. Lineární a logaritmickou charakteristiku potenciometru nelze vysvětlit jednodušeji než použitím jednoduché stupnice s ukazatelem. Optimální pro výuku.
 

  • Mimořádně robustní měřicí zařízení
  • Vysoké vstupní impedance u všech rozsahů měření napětí

Nové modely řady VC100 s jasně čitelným displejem. V závislosti na modelu jsou integrované různé funkce měření. Ale všechny multimetry této řady disponují displejem EBTN s obdivuhodným kontrastem a bezdotykovou zkoušečkou napětí (NCV). Zejména ve větších třídách, ve škole nebo v učilištích, dokážou displej bez potíží přečíst i žáci v poslední řadě.

Testovací kabely a svorky pro maximální bezpečnost uživatele

Indikátor opotřebení bezpečnostních měřicích kabelů

Bezpečnostní měřicí kabely VOLTCRAFT mají dvojitou izolaci. Dvě izolační vrstvy jsou provedené v odlišných barvách. Pokud by se svrchní vrstva poškodila teplem, např. z pájky, nebo o ostrou hranu, bude viditelná druhá izolační vrstva v jiné barvě. Díky tomu lze okamžitě rozpoznat a zlikvidovat poškozené měřicí kabely. Jednoduchá a efektivní ochrana uživatele.


Další zajímavá témata