40 let VOLTCRAFT – měřicí technika pro soukromé použití

Vášeň pro špičkovou techniku a vysokou kvalitu, již 40 let. Společnost VOLTCRAFT nabízí široké spektrum přístrojů profesionální měřicí techniky, z oblasti napájení a nabíjecí techniky.
Jednoduchá obsluha a dlouhá životnost – to jsou nároky, které jsou na naše produkty kladeny. Protože společnost VOLTCRAFT nabízí také měřicí techniku pro začátečníky, rádi bychom vám
tyto produkty představili. Drobné opravy v domácnosti, za pomoci měřicí techniky se snadným ovládáním, šetří zdroje a v případě úspěchu jsou také zdrojem uspokojení. Dále se společně
podíváme na techniku budov. Dozvíte se, jak používat zkoušečky kabelů pro analýzu sítí a jaké možnosti nám poskytují termokamery, a získáte nové impulzy pro vaše vlastní projekty.
Řešení ušitá přesně na míru pro soukromé použití a inovace v oblasti obsluhy umožňují efektivní používání produktů.

Multimetr VC-151 – ideální pro domácí použití

Multimetr VC-151 se díky svému vybavení a jednoduchému používání ideálně hodí k vyhledávání poruch v domácnostech. Podporuje standardní funkce měření – odpor, napětí, proud a
průchodnost. Kromě toho dokáže měřit také teploty do 400 °C (např. teplotu v pečicí troubě nebo v chladničce či mrazničce) a provádět zátěžové zkoušky baterií Micro a Mignon (1,5 V), 9V
bateriových bloků a 12V baterií (např. typ 23A).

 

Vynikající výkonové charakteristiky:

 • automatická volba rozsahu
 • jasně čitelný displej i v absolutní tmě
 • funkce kapesní svítilny na přední straně multimetru
 • jednoduché bezdotykové zkoušení napětí
 • funkce měření teploty přiloženým čidlem typu K
 • zkoušečka baterií se zátěžovou zkouškou

NCV – bezdotykové zkoušení napětí

Funkce bezdotykové zkoušečky napětí na přední straně multimetru umožňuje jednoduché a rychlé zkoušení – přímo na kabelu.

Kapesní svítilna

Díky funkci kapesní svítilny na přední straně multimetru zaručeně dobře uvidíte také v tmavých místnostech a v rozvaděčích.

Nová řada VC-100 – výborná čitelnost, snadná obsluha, vysoká přesnost

Seznamte se s celou řadou VC-100. Všechny modely disponují dobře čitelným displejem, NCV a kapesní svítilnou, pouze funkce měření se model od modelu liší.

Zkoušečka baterií – až do vyčerpání veškeré kapacity

Zkoušečka baterií BT-501 pro akumulátory a baterie

Model BT-501 je univerzální zkoušečka baterií a akumulátorů pro téměř všechny konstrukční typy, které jsou na trhu k dostání. Na otočném přepínači jednoduše zvolte typ baterie a spojte měřicí kabel s akumulátorem nebo baterií. Následně můžete na displeji odečíst napětí, kapacitu v procentech a vnitřní odpor článku.

Naše doporučení – baterie VOLTCRAFT s ohromující kapacitou

 • Všechny typy baterií mají ekologicky šetrný obal
 • Vysoká kapacita
 • Optimální pro spotřebiče s vysokou spotřebou proudu
 • Nízký vnitřní odpor

Bezdotykové zkoušečky napětí

Bezdotykové zkoušečky napětí jsou šikovní pomocníci při rychlém zjišťování přítomnosti napětí – jedná se o skutečně nepostradatelnou pomůcku. Lze jimi snadno zkontrolovat přerušení u prodlužovacích kabelů, kabelových bubnů a zásuvkových lišt. Model MS-540 dokáže vedle střídavého napětí detekovat také magnetická pole. To je obzvláště užitečné při opravách praček nebo myček nádobí. Funkčnost přítokových ventilů lze snadno zkontrolovat po přiblížení měřicího hrotu k cívce. Funkce kapesní svítilny, akustická signalizace s vibracemi a široký rozsah napětí (12 až 1 000 V AC MS-540) činí z této nenápadné zkoušečky napětí ideálního společníka pro každodenní použití v domácnosti.

Různé případy použití, při kterých poslouží bezdotykové zkoušečky napětí:

Problémy se sítí? Zkoušečky kabelů zajistí nápravu.

Výpadky sítí a chyby přenosu nejsou žádnou vzácností a jejich příčina často spočívá v pokládce kabelů. Může jít o špatný kontakt nebo o záměnu žil. Vyhledávání chyb je bez vhodných měřicích přístrojů velmi zdlouhavé. Díky zkoušečce kabelů s jednoduchou obsluhou, jako je VOLTCRAFT CT-2, lze síťové kabely RJ45 otestovat z hlediska průchodnosti a správného zapojení.

Pomocí hlavního přístroje lze přímo otestovat síťové kabely, které ještě nejsou položené. U pevně nainstalovaných kabelů se na jeden konec připojí „remote terminator“ a na druhém konci může hlavní přístroj otestovat každou žílu zvlášť. Tím je garantováno správné kabelové zapojení již během instalace.

Další zkoušečky kabelů VOLTCRAFT

Volba a výměna síťových zdrojů

Při poruše elektrospotřebiče je často vadný jen síťový zdroj. Síťové zdroje jsou většinou neustále připojené k napětí, a jsou tedy vystaveny trvalému provozu. Síťové zdroje existují v nejrůznějších provedeních a třídách napětí a výkonnosti. Abychom vám usnadnili volbu vhodného síťového zdroje, rozdíly a technické charakteristiky vám vysvětlíme v následujícím odstavci.

Síťové adaptéry s vyměnitelnými zástrčkami a nastavitelným napětím v různých výkonnostních třídách. Také polarita zástrčky je většinou nastavitelná, takže se jedná o nejuniverzálnější variantu síťových adaptérů.

Síťové adaptéry s otevřenými konci jsou ideální, pokud není k dispozici zásuvný systém, pokud má být k připojení použit starý kabel nebo pokud spotřebič disponuje pouze šroubovacími svorkami.

Síťové adaptéry s pevným napětím nejsou nastavitelné, pokud jde o napětí a polaritu, a často mají zásuvný systém, který je pevně přichycený a není vyměnitelný. Typické přednosti tohoto typu síťového adaptéru spočívají v optimální bezpečnosti při manipulaci a v bezeztrátovém přenosu výkonu.

Speciální variantou síťového adaptéru je síťový adaptér s 9V bateriovým klipem. Bez problémů umožňuje přímé napájení spotřebičů 9 V a maximální proud 0,8 A.

Náš tip: Před výběrem náhradního síťového adaptéru si zjistěte podle starého síťového adaptéru nebo podle spotřebiče druh napětí (stejnosměrné nebo střídavé), příkon proudu, polaritu (např. zda je kladný pól uvnitř nebo vně dutého konektoru), velikost napětí a rozměry, resp. konstrukční tvar zástrčky.

Termokamery – vizuální znázornění teplot

Termokamera WB-80 pro začátečníky

Termokamery jsou univerzálně použitelné. Nezáleží na tom, zda chcete zkontrolovat zateplení vaší budovy, netěsnosti na potrubí vytápění, kudy procházejí spirály podlahového topení nebo jiná termická problematická místa – termokamera je vám plně k službám.

Další možnosti úspory lze objevit při kontrole topných těles. Pomocí termokamery lze detekovat vzduchové bubliny v radiátorech. Stejně tak lze zkontrolovat rovnoměrné vyzařování tepla z topných těles v poschodí. Z toho lze usuzovat na to, jak pracuje hydraulika.

Dataloggery – nepřetržitý záznam klimatu v místnosti

Samostatné datové zapisovače pro vlhkost vzduchu a teplotu v místnosti perfektně poslouží při monitorování klimatu v místnosti. Zejména u kvalitně zateplených novostaveb může v případě nedostatečného větrání docházet k tvorbě plísně. Při použití datového zapisovače můžete údaje analyzovat a vyhodnotit, zda je nezbytné další větrání, nebo zda postačuje dosavadní rozsah. Zejména datové zapisovače řady DL-200 se obzvláště snadno konfigurují. Prostřednictvím webového konfiguračního nástroje lze zapisovač nakonfigurovat pomocí textového souboru a následně je okamžitě připravený k použití. Pro použití v pronajatých nemovitostech můžete zapisovače řady DL-200 opatřit uzamykatelným nástěnným držákem.

Jednoduchá konfigurace datových zapisovačů prostřednictvím textového souboru

Všechny datové zapisovače řady DL-200 lze nakonfigurovat pomocí textového souboru. Webový nástroj přitom slouží k vytvoření textového souboru. Po uložení textového souboru už zapisovač nevyžaduje žádnou další obsluhu.

Konfigurace prostřednictvím libovolného prohlížeče nabízí řadu výhod:

 

 • není nutná instalace softwaru – probíhá prakticky, přes internetový prohlížeč
 • všechny jazyky
 • všechny operační systémy
 • všechny modely zapisovače
 • vždy aktuální
 • jednoduchá obsluha

Měřicí úlohy ve vašem domě

Měřicí úlohy ve vašem domě

Indikátor vlhkosti materiálu MF-100 zjišťuje neinvazivním způsobem vlhkost povrchu pro všechny druhy stavebních materiálů. Lze tak zavčasu odhalit nadměrnou vlhkost, která může vést k tvorbě plísně.

Určování zbytkové vlhkosti palivového dřeva

Pro palivové dřevo nebo jiné stavební materiály se hodí měřicí přístroj FM-200 pro určování vlhkosti. Tento robustní přístroj garantuje vysokou přesnost a přímé zobrazení hodnot pro jejich snadné odečítání.

Vyhledávání úniků plynu

Ať už používáte plynový sporák, kempinkový vařič nebo jiné nádoby se zkapalněným plynem – v případě zemního plynu a propan-butanu je opatrnost na místě. Detektor úniku plynů VOLTCRAFT GD-3000 vám pomůže rozpoznat nebezpečné úniky plynu a upozorní vás opticky i akusticky na unikající plyn.

Měření koncentrace oxidu uhelnatého

Přístroje pro měření koncentrace oxidu uhelnatého jsou užitečné, pokud se plynový sporák, krb nebo topení nachází v uzavřených místnostech. Měřicí přístroj VOLTCRAFT CO-700 kontroluje koncentraci oxidu uhelnatého ve vašich místnostech a varuje vás jak akusticky, tak opticky.

Kontroly potrubí ve vlastní režii

Pokud potřebujete zkontrolovat odpadní roury ve vlastním domě, nabízí se použití endoskopických kamer. Zda vaše trubky nejsou zanesené nebo dokonce popraskané, snadno zjistíte sami, pokud použijete endoskopickou kameru. Pro tento účel použití nabízí firma VOLTCRAFT nejrůznější produkty. Ty se liší průměrem sondy, její délkou a také vybavením (např. možností záznamu, doplňkovou boční kamerou, rozlišením atd.).


Objevte více