Zákaz zářivek v Evropě od roku 2023 – plánujte a připravte se včas.

 

Zákaz prodeje platí od února 2023 pro kompaktní zářivky a kruhové zářivky a od srpna 2023
pro trubicové zářivky. Včasný přechod na jiné systémy vám pomůže uspořit energii.

Šetření energií začíná u měření. S mobilním a stacionárním měřením výkonu.

Díky inteligentní měřicí technice lze odhalit potenciály pro úsporu
energie a díky vhodným produktovým řešením je lze zrealizovat.

 

 

Nastal čas konat! Připravte se na zákaz prodeje zářivek. S LED svítidly značky LEDVANCE.

Přední světový výrobce v oblasti osvětlovací techniky poskytuje profesionální řešení osvětlení. Portfolio firmy Ledvance zahrnuje široký sortiment LED svítidel a příslušnou techniku pro inteligentní budovy s vysoce kvalitními systémy řízení osvětlení. Společnost Ledvance se současně vždy zaměřuje na možné úspory. Již malá opatření mohou přinést velký efekt: Přechod na chytrou LED techniku a detektory pohybu v méně frekventovaných místnostech, spínací hodiny nebo senzory denního světla se stmívači zajišťují, aby bylo osvětlení v provozu vždy jen tehdy, kdy je přítomné osoby skutečně potřebují.

Tam, kde to bylo bez problémů možné, už byla většina světelných zdrojů vyměněna za LED technologii. V roce 2023 navíc vstupuje v platnost zákaz prodeje zářivek. Včasná příprava na přechod na nový systém má pro podniky smysl již nyní, pokud se chtějí vyhnout možným prodlevám při dodání.

 

Svítivost běžných zářivek nelze přenést na LED variantu v poměru 1:1. Ani jejich úhel vyzařování není shodný. Proto vám doporučujeme, abyste osvětlení naplánovali s přihlédnutím k danému použití, tak abyste měli po výměně zářivek k dispozici stejnou úroveň osvětlení. Informace k přechodu od zářivek na LED svítidla najdete v této informační brožuře Hned si ji stáhněte!

Ledvance

Ledvance

 

Chauvin-Arnoux: Úspora a monitorování energie

Z důvodu zvyšujících se cen nosičů energie jsou nyní témata spojená s energetickým managementem předmětem mnoha diskuzí. Všichni jsme se už zamysleli nad našimi náklady na energie a pokoušíme se optimalizovat využívání energií a odběr výkonu. Energetická účinnost při tom hraje stále větší roli. Mnohé podniky již zahájily modernizaci svých výrobních zařízení nebo také výrobních postupů. Současně je ale nutné zajistit také přiměřenou údržbu zařízení.

 

 

 

 

 

Měření dnes neznamená jen správné zacházení s měřicím přístrojem, ale také správné porozumění výsledkům měření. K tomuto tématu poskytuje společnost Chauvin-Arnoux širokou nabídku školení ve formě workshopů.

Chauvin Arnoux

Chauvin-Arnoux: Úspora a monitorování energie

Řízení a kontrolní systémy

Při údržbě elektronických řídicích a kontrolních systémů strojů je často nezbytné provádět měření s různými referenčními potenciály. Nové ruční osciloskopy s izolovanými kanály C.A 922 a C.A 942 se pro tento úkol hodí obzvláště dobře. Obsahují všechny funkce multimetru včetně měření výkonu a také 2kanálový analyzátor vyšších harmonických.

Záznamník výkonu

Společnost Chauvin-Arnoux nabízí prostřednictvím záznamníků energií a výkonu řady PEL cenově výhodný měřicí přístroj se snadnou obsluhou pro nezbytná měření podle normy ISO 50001. PEL přitom slouží k měření a záznamu spotřeby na elektrických zařízeních za účelem zlepšení energetické účinnosti a snížení nákladů. Záznam spotřeby energie na libovolných místech elektrických zařízení v průmyslu a v řemeslných provozech je velmi jednoduchý, protože jsou všechny měřiče PEL přenosné a snadno se instalují. Záznam, ukládání a analýza všech důležitých energetických údajů je snadno k dispozici pro všechny formy sítí díky příslušnému softwaru PEL Transfer.

Záznamník výkonu a energie PEL

Záznamník výkonu a energie PEL patří mezi nejdůležitější přenosné měřicí přístroje na trhu s přístroji pro měření energie. Pro rychlé vytváření protokolů lze použít software DataView.

Příslušenství

Šikovné příslušenství a široká nabídka flexibilních měničů a proudových kleští umožňuje jednoduché měření v sítích se střídavým a stejnosměrným proudem.

 

 

 

Siemens – digitalizace ruku v ruce s miniaturizací.

Reakce na nové požadavky na instalace budov a zařízení.

Siemens

Portfolio SENTRON

Vysoká nákladnost instalace, příliš málo místa pro nové funkce, nanejvýš nákladná přestavba stávajících zařízení a rychle se měnící normy ještě umocňuje tlak na čas a náklady. Ochranná zařízení v elektrických instalacích kromě toho musejí podávat ještě větší výkon než kdykoliv předtím. Řešením je portfolio SENTRON od společnosti Siemens – kompaktní konstrukce instalačních přístrojů SENTRON obsahuje funkce dvou přístrojů v jednom s až 50% úsporou místa. Díky menší náročnosti zapojení ušetříte čas a celá instalace se zjednoduší. Kompaktní design přináší výhody také pro retrofit. Staré přístroje tak lze jednoduše vyměnit za nové, kompaktní, protože ty nevyžadují žádný prostor navíc. Funkce měření a komunikace u nejnovějších instalačních přístrojů SENTRON navíc využívají celý potenciál digitalizace.

Portfolio SENTRON od společnosti Siemens optimálně ochrání vás a vaše zařízení. Profitujte již dnes ze snížených výpadků a maximální disponibility zařízení.
© Siemens AG 2022. Všechna práva vyhrazena.

 

Siemens

Hager

Schneider Electric

Chint

Eaton

Legrand

ABB

Weidmüller

Lichttechnik

LEDVANCE

Müller Licht

Sygonix

Mazda

Paulmann

Brilliant

Energie Messtechnik

Chauvin Arnoux

Fluke

Voltcraft

Doplňkové služby platformy Conrad Sourcing

 

 

 

100 let společnosti Conrad

Slavte s námi a profitujte ze skvělých jubilejních nabídek, které vám usnadní vaši každodenní práci.

Více

Rádce Conrad k úsporám energie

Tipy a užitečné informace. Možnosti, jak snížit náklady na energie.

Více

Přihlaste se k odběru novinek

Nezmeškejte žádnou novinku a získejte řadu dalších výhod.

Více