Ušetřete za energie

Růst cen elektřiny, vysoká inflace a rostoucí náklady ostatních veřejných služeb vedly mnoho domácností, drobných živnostníků i velkých podniků k aktivnímu hledání způsobů, jak snížit svou spotřebu. Stačí pár změn a naše účty budou menší a komfort všedního dne mnohem větší. Ve společnosti Conrad máme správná řešení pro zlepšení energetické těsnosti, sledování spotřeby energie nebo snížení plýtvání vodou.

Úspora elektrické energie

Pro firmy a domácnosti znamenají nižší výdaje na elektřinu flexibilnější rozpočet a opatření k ochraně životního prostředí. Výměna tradičních žárovek za LED osvětlení nebo instalace pohybových senzorů umožňuje snížit zbytečnou spotřebu energie, poskytuje světlo pouze tehdy, když ho potřebujete. Výběrem kompaktních a snadno instalovatelných měřičů nákladů na energii najdete zařízení, která způsobí značné proudové zatížení a rozpočet na nadcházející týdny a měsíce.

Doporučujeme

Obnovitelné zdroje energie

Příroda poskytuje nejlevnější energii – stačí ji umět využít. Díky neustále zdokonalované technologii jsou solární moduly vhodné jak pro akumulátorová zahradní svítidla, tak pro velké energetické systémy. Vykazují vysokou odolnost vůči drsným povětrnostním podmínkám a účinnost, která vydrží roky. Powerbanky a solární nabíječky umožňují nabíjet zařízení mimo síť. Rozmanitosti využití solární energie se meze nekladou.

Doporučujeme

Úspora nákladů na vytápění

Plyn a elektřina přibývají alarmujícím tempem a ceny uhlí lámou rekordy. Bude velmi drahá zima. Zvyšování se nedá uniknout, ale existují způsoby, jak své výdaje snížit. Topná instalace, která využívá moderní řešení pro řízení a řízení distribuce tepla, poskytuje zvýšený komfort při současném snížení nákladů. Seznamte se s řídicími systémy vytápění, ventilace a klimatizace. Nainstalujte si energeticky úsporné radiátorové hlavice ovládané aplikací přes Bluetooth nebo Wi-Fi a termostaty s denním a týdenním programem, se kterými bude ovládání topení extrémně jednoduché.

Doporučujeme

Lokalizace tepelných ztrát

                

Stavebnictví klade na termovizní kamery velmi vysoké nároky. Základní aplikací je posouzení kvality tepelné izolace v budovách, lokalizace tepelných mostů, trhlin v konstrukci budov, řízení provozu vzduchotechniky, klimatizace a vytápění. Conrad nabízí také termovizní kamery s širokoúhlým objektivem specializované na stavební práce, které v případě vysokých, širokých nebo stojících budov zkrátí dobu měření a přípravy reportů.

Doporučujeme

Startovací sady Smart Home

Moderní technologie jsou přítomny v každé oblasti života, což znamená, že osvětlení a vytápění domácností nebo pracovišť lze také automatizovat. Používejte energeticky úsporné systémy a zařízení Smart Home, které můžete centrálně spravovat. Chytré systémy jako Finder YESLY vám umožní ovládat osvětlení, elektrické rolety, rolety a mnoho dalšího ve vaší domácnosti ze smartphonu. Zabraňují plýtvání elektřinou a mohou být instalovány v jednotlivých místnostech i celých budovách.

Doporučujeme

Baterie a akumulátory

Dnes je obtížné si představit fungování mnoha každodenních zařízení bez baterií nebo akumulátorů. Vyberte si dobíjecí baterie nebo baterie v mnoha oblíbených standardech: baterie AA, AAA, 9 V i speciální baterie, které doplní vaše zařízení o stabilní a účinný zdroj energie. Baterie používané v UPS jsou zásobníky energie. Budou chránit mimo jiné: PC, pracovní stanice, komunikační zařízení a pokladní terminály.

Doporučujeme

Úspora vody

Chcete pečovat o životní prostředí a snižovat účty? Vybírejte tedy produkty, které pomáhají snížit spotřebu vody. Řízení zavlažování, hydrofory a chytrá zahradní zařízení vám mohou pomoci ušetřit vodu. Ještě více možností získáte, pokud k zalévání rostlin použijete vodu z nádrže na dešťovou vodu nebo ze studny. Možností je mnoho. Nechte se překvapit!

Doporučujeme