Seznam
  Dlaždice
  Dáváte přednost zobrazení seznamu? Pak přepněte sem.
  Dáváte přednost dlaždicovému pohledu? Pak přepněte sem.

  Více o kategorii Nabíječky

  Co mají společného chytrý telefon, fotoaparát a auto? K jejich provozu jsou zapotřebí nabíjecí baterie, nebo akumulátor. Jak najít správnou nabíječku baterií a kritéria, která je třeba vzít v úvahu při nákupu, najdete v našem průvodci.

  Nabíječky pro telefony a počítače, baterie a univerzální nabíječky, díky nimž budete moci nabíjet několik zařízení současně. Powerbanky jsou ideální pro cestování a nouzové situace. Podívejte se na nabídku nabíječek pro všechna zařízení!

  Nejprodávanější produkty

  Nejprodávanější

  Nejlépe hodnocené produkty

  Nejlépe hodnocené produkty

  Poradce

  Video: Nejčastější mýty a omyly ohledně akumulátorů a jejich dobíjení

  Autor: Tomáš Krásenský, 16. únor 2022

  Akumulátory jsou velmi obšírné téma na mnohahodinový dialog s odborníkem. Já se vám pokusím během několikaminutového monologu naznačit, jakým směrem by se mělo ubírat vaše uvažování při výběru akumulátoru a vhodné nabíječky.


  Video: Novinky ze stáje Voltcraft – dvojice univerzálních nabíječek pro běžné i speciální akumulátory

  Autor: Tomáš Krásenský, 16. únor 2022

  Těžko byste hledali dva rozdílnější přístroje. Menší Voltcraft IPC-4 je pro maximálně čtyři články, v určité konfiguraci dokonce jen pro jeden, ovšem dokáže pracovat s mnoha chemickými systémy akumulátorů ...

  Více o kategorii Nabíječky

  Nabíječky pro telefony a počítače, baterie a univerzální nabíječky, díky nimž budete moci nabíjet několik zařízení současně. Powerbanky jsou ideální pro cestování a nouzové situace. Podívejte se na nabídku nabíječek pro všechna zařízení!

  Přehled nabíječek

  Dnes existuje velký výběr mnoha různých nabíječek baterií. Vybrat tu správnou může být obtížné. Abychom vám pomohli najít ten správný model pro vaše účely, nejprve vám představíme nejdůležitější typy nabíječek.

  Nabíječka mobilních telefonů je pravděpodobně v každé domácnosti. Tyto kompaktní nabíječky umožňují rychlé nabíjení smartphonů, tabletů a dalších kompatibilních zařízení přes Micro-USB nebo USB-C. Na cestách, když v blízkosti není elektrická zásuvka, se ukazuje obzvláště praktické mít po ruce Powerbanku. Z té je také možné nabíjet mobilní telefon nebo jakékoliv zařízení přes USB. Jedná se o kompaktní baterii, která funguje jako nabíječka různých zařízení na cestách. Současné mobilní telefony lze také nabíjet bezdrátově pomocí indukční nabíječky. Nabíječka USB umožňuje nabíjet jedno nebo více zařízení pomocí kabelu USB. Jsou k dispozici jako zástrčka, nebo jako různé moduly, například do stolu. Existují také speciální adaptéry do auta, které umožňují nabíjení například přes USB konektor ve voze, pokud tam není už vestavěný.

  Pokud například doma používáte nástěnné hodiny s baterií typu AAA, budete potřebovat nabíječku článkových baterií. V závislosti na modelu mohou tato zařízení nabíjet baterie různých velikostí, například baterie AA nebo AAA. Pro všechny domácí Ni-MH / Ni-CD baterie je potřeba pouze jedna nabíječka.

  Mnoho fotoaparátů má speciální baterie, pro které jsou k dispozici speciální nabíječky, které zajišťují spolehlivé, bezpečné a šetrné nabíjení energetického článku. Starší produkty Apple také potřebují vlastní nabíječku. To platí například pro zařízení s 30 kolíkovým konektorem nebo konektorem Magsafe. Novější modely naopak používají standard USB-C a již nejsou nevyhnutelně závislé na nabíječce Apple. Pro akumulátorové nářadí jsou k dispozici také vhodné nabíječky baterií. Vysoce kvalitní stroje obvykle obsahují lithium-iontové baterie s dlouhou životností, které obvykle vyžadují nabíjecí stanici specifickou pro každého výrobce.

  Nezapomeňte také na nabíječky baterií pro osobní automobily a nákladní automobily. Olověné baterie se obvykle instalují do vozidel a nabíjejí se nabíjecím kabelem vybaveným kroko-svorkami. Zařízení pro obnovu olověných akumulátorů může po delším používání kapacitu akumulátoru opět zvýšit a snížit tak usazování síranů v elektrolytu. Olověné baterie používané mimo vozidla vyžadují také speciální nabíječky.

  Trend dnešní doby je v alternativních zdrojích elektrické energie. Rozmáhají se kompaktní palivové články, které místo baterií v powerbance energii přímo vyrobí z vodíku nebo methanolu. Solární nabíjecí zařízení jsou také zvláště šetrná k životnímu prostředí. Mají obvykle velikou plochu solárního panelu a vlastní nabíjecí baterii. Baterie je nezbytná pro vyrovnání výkyvů slunečního svitu. Po nabití pak může napájet další zařízení i za tmy. Termoelektrický generátor vyrábí elektrickou energii na základě takzvaného Seebeckova jevu. V základní desce je nainstalováno několik termoelektrických modulů. Když je základní deska zahřátá, elektřina je generována teplotním rozdílem mezi nádobou nad ní naplněnou studenou vodou. Konečně existují různá univerzální nabíjecí a vybíjecí zařízení nebo nabíječky pro modeláře s širokými možnostmi. Kromě toho má náš obchod velký výběr příslušenství pro nabíječky.

  Důležitá kritéria při nákupu nabíječek

  Při nákupu nabíječek pro elektronické přístroje nebo nabíječek na baterie je třeba si uvědomit mnoho aspektů. Nabíječka akumulátorů technologie Li-Ion obvykle není kompatibilní s jinými technologiemi. Například s ní nelze nabíjet olověný akumulátor. Budete potřebovat nabíječku, která odpovídá typu baterií, které používáte. Kromě toho věnujte pozornost dostatečnému nabíjecímu proudu. To platí zejména pro rychlé nabíjení mobilních telefonů. Také pro nabíjení powerbanky je vysoký proud důležitý. Běžná powerbanka se bude i vysokým proudem nabíjet celou noc. U nabíječek pro články je třeba dbát na velikosti baterií a zajištění dostatečného počtu nabíjecích bodů. Pro zařízení s vestavěnou dobíjecí baterií je pro připojení k nabíječce zapotřebí kabel s vhodným konektorem (Micro-USB, USB-C atd.). Zejména starší mobilní telefony a různá zařízení Apple používají proprietární konektory. Řada nabíječek pak disponuje dalšími vlastnostmi nebo funkcemi. Například cestovní nabíječky by měly být robustní a odolné proti stříkající vodě, aby se zabránilo poškození při cestování.

  Nabíječka, případně přívodní kabel, obojí musí být vhodné pro použití na určeném místě. Před cestou se například ujistěte, zda v kamionu nebo osobním automobilu budete moci vaší nabíječku použít. U modelářských nabíječek baterií naleznete speciální doplňkové funkce, jako je stavový displej. Pokud je pro vás důležitá dlouhá životnost baterie, vyberte si inteligentní nabíječku. Na rozdíl od jednoduchých nabíječek sledují proces nabíjení a automaticky se vypínají, aby se zabránilo přebíjení baterie. Pokročilé modely mají navíc často detekci vad baterie a vestavěný LCD displej, který vás informuje o stavu nabíjení a nabíjecím proudu. Jednodušší modely mají alespoň LED indikátor.

  Náš tip: Lithium-iontové baterie musí být správně nabíjeny

  Lithium-iontové (Li-Ion) akumulátory jsou často v drobné elektronice, nejvíce pak v mobilních telefonech. Pro zachování životnosti Li-Ion akumulátoru by měla být úroveň jeho nabití vždy mezi 20 a 80 procenty. Li-Ion akumulátory na rozdíl od NiCd baterií netrpí paměťovým efektem, který by snižoval jejich kapacitu při neúplném vybíjení. Na druhou stranu hluboké vybití a plné nabití jim nedělá dobře, respektive mají omezený počet nabíjecích cyklů. Většinou je řeč o stovkách až tisících cyklů. Po úspěšném nabití odpojte napájecí adaptér ze zásuvky, abyste chránili baterii mobilního telefonu.

  FAQ - nejčastější dotazy týkající se nabíječek