Aktuální nabídky

Nejprodávanější produkty

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené produkty

Nejlépe hodnocené produkty

Poradce

Kleště - jak vybrat to správné nářadí pro elektrikáře

Autor: Tomáš Krásenský, 16. únor 2022

Zdravím vás, mé jméno je Tomáš Krásenský a před sebou mám zajímavý výběr ze sortimentu kleští, které se hodí nejen pro práci s dráty a kabely. Vybrali jsme modely pro náročné kutily i profesionály...


Dopřejte si precizně zpracované ruční nářadí od společnosti Wera

Autor: Conrad.cz, 28. září 2022

Wera je německá společnost, která se specializuje na navrhování a výrobu vysoce kvalitního ručního nářadí. Vysokou kvalitu použitých materiálů a jedinečné nápady oceňují odborníci po celém světě...

Co najdete v kategorii Nářadí a dílna

Vybavení dílen pro profesionály a fandy. Kvalitní páječky, elektrické nářadí, ruční nářadí a obráběcí nástroje. Dále pouzdra a krabičky na nástroje, boxy a kufry na nářadí a v neposlední řadě i ochranné pomůcky a pracovní oděvy.

Kvalitní nástroje zajišťují efektivní práci. Pracoviště vybavené profesionálními nástroji, vhodnými stroji a účinným elektrickým nářadím má cenu zlata. Díky profesionálnímu vybavení je každodenní práce mnohem jednodušší a zábavnější.

Nástroje přizpůsobené jednotlivým komponentům a úkolům zajišťují rychlý pokrok, šetří energii a předchází nehodám. Dobré vybavení za přiměřenou cenu zajišťuje hladký pracovní proces, zvyšuje produktivitu a snižuje náklady. Využijte dlouhé životnosti a nejvyšší přesnosti. Tím zabráníte hmotným škodám.

V závislosti na odvětví, pracovním prostředí, úkolech a osobních preferencích se může poptávka po zařízeních měnit. Od dobře zásobeného kufříku či brašny na nářadí až po optimálně vybavené dílny se stroji, elektrickým nářadím a spotřebním materiálem. Jako specialista na dobré nářadí a profesionální dílenské vybavení, vám společnost Conrad pomůže při výběru nových produktů. Rozšiřování pracovního vybavení tak bude velmi snadné.

Kromě profesionálního nářadí, strojů a elektrických zařízení má náš obchod širokou škálu montážních a upevňovacích materiálů, čisticích prostředků, pracovních zařízení a řešení pro skladování nářadí.

Jak vybrat ty správné nástroje pro vaše potřeby?

Široká nabídka produktů společnosti Conrad vám umožňuje vybavit pracoviště, dílny, servisní vozidla, řemeslníky a instalatéry nástroji, přizpůsobenými průmyslu a vaším vlastním potřebám. Zde najdete vše, co potřebujete - od šroubováků a momentových klíčů přes speciální nástroje až po kompletní vybavení dílny.

Co odlišuje dobré nářadí?

Při nákupu nářadí a strojů věnujte pozornost kvalitě. Vysoce kvalitní značkové výrobky jsou přesné nástroje, které se vyznačují pevnou, odolnou a bezpečnou kombinací materiálů. Jsou protiskluzovénedeformují se, a i při častém používání jsou odolné vůči poškození. Takové nářadí v dobrých rukou pak chrání zdraví a usnadňuje práci.

Zařízení disponují různými známkami prokazující bezpečnostní vlastnosti. Kromě značky GS „bezpečnostně testované“, ověřovacích značek TÜV nebo Dekra je třeba také sledovat dodržování evropských norem a specifické požadavky výrobce. Nezapomeňte také na tovární kalibrace, informace o přesnosti, deklarované životnosti a výrobní tolerance.

Investice do dobrých značkových produktů je také ekonomicky výhodná. Vysoce kvalitní ruční nástroje a zařízení podléhají nízkému opotřebení. Díky tomu se snáze udržují.

V případě značkových nástrojů od známých výrobců obvykle dostanete velmi dobré servisní služby. U těchto zařízení je obvykle po dlouhé doky zaručena dodávka nezbytných náhradních a opotřebovaných dílů. Pokud se něco pokazí, je k dispozici možnost rychlé opravy od výrobce. Často se také nabízí kalibrace zařízení.

Samostatné nástroje, nebo praktické sady?

Sady nástrojů se skládají z několika součástí, například šroubováků, klíčů nebo bitů různých velikostí a tvarů. Nástroje v sadě jsou obvykle levnější než ty samostatné. Kromě toho máte vše, co potřebujete k práci v jednom balení.

Další výhoda: Prvky v sadách nástrojů jsou dokonale sladěné výrobcem. Díky tomu si můžete být jisti, že všechno příslušenství zapadá do sebe a nemusíte se starat o výběr jednotlivých nástrojů. Sada často obsahuje praktický kufr nebo kufřík, který dobře chrání veškeré nářadí a jeho příslušenství. Nevýhoda sady nástrojů: Mohou také obsahovat součásti, které později nebudou použity.

Zakoupením jednotlivých nástrojů si vyberete pouze to, co skutečně potřebujete. Velikosti nástrojů nebo příslušenství, které nejsou vhodné pro vaši pracovní oblast, nezabírají v kufříku na nářadí místo. Díky tomu jsou zařízení pohodlně uložena a ušetříte tak svůj rozpočet. Pro jeden nákup si můžete zakoupit různé nástroje, zařízení a kompatibilní příslušenství od různých značek a vybrat přesně ty, kterým dáváte přednost. Kromě základního vybavení specifického pro daný úkol, můžete v případě potřeby později rozšířit své vybavení nástrojů a tím rozložit náklady na delší období.

Pořádek na pracovišti a snadný transport nářadí

Nástroje a vybavení by mělo být organizováno a snadno přístupné na pracovišti. Doporučuje se uspořádat nářadí zvlášť podle typu a mít tak zařízení i příslušenství po ruce. Díky tomu ušetříte čas a vyhnete se zbytečnému hledání. Conrad nabízí prostorově úsporné pracovní stoly, praktické dílenské stoly, úložné systémy a skladová řešení, která lze konfigurovat co do velikosti a vybavení podle vašich potřeb.

Skladování probíhá přehledně v různých závěsných systémech a na nástrojových lištách, ve škálovatelných policích nebo v prostorných skříňkách na nářadí. Pro transport vybavení si můžete vybrat mezi dílenskými vozíky, kufrovými systémy, brašnami na nářadí, přepravními bednami a pásy na nářadí.

Jak snadno označit a popsat nářadí?

V dílně, na staveništích a v řemeslné dílně je běžné, že se nástroje a vybavení přenášejí, nebo půjčují. Označování nástrojů a strojů osobním značením znamená, že vaše zařízení je vždy rozpoznatelné jako váš majetek a že ho vždy snadno poznáte. Viditelné, trvanlivé a obtížně odstranitelné označení na vašem zařízení snižuje riziko krádeže. Dobré značení je robustní a trvanlivé, nepoškozuje označené předměty a nebrání jejich použití.

Nápis pomocí vodotěsného pera může být vytvořen velmi rychle, ale při každodenním používání se často stává nečitelným.

Vodotěsné samolepky a štítky nástrojů, s logem společnosti a názvem závodu lze snadno a rychle aplikovat. Hleďte na silnou přilnavost a odolnosti proti opotřebení a dalším vlivům.

Pro trvalé označení se doporučuje ražení, nebo laserové značení pomocí písmen a číslic. Výhodou je, že ražení vytvoří na dřevěných držadlech a kovových částech viditelné a hmatatelné značky, které lze odstranit jen s velkým úsilím.

Pokud mají být kromě zařízení vyrobeného ze železa, oceli, barevných kovů nebo dřeva přizpůsobeny i nástroje a kryty strojů z plastu, skla, kamene nebo keramiky, pomůže gravírování. Rotující hrot elektrického pera vytváří všechna písmena zvolené tloušťky.

Zachování hodnoty nářadí pravidelnou údržbou

Při používání zařízení se nevyhnutelně objeví nečistoty a opotřebení. Pravidelné čištění a údržba pracovního vybavení, zařízení a dílenských nástrojů udržuje pracovní pomůcky po dlouhou dobu v dobrém stavu. Péče a mazání vhodnými prostředky, je jako v případě automobilu, důležitou podmínkou pro stálou připravenost k provozu každého stroje. Pak je zaručen bezporuchový provoz stroje a čistá a bezchybná výroba.

Údržba nástroje pomáhá udržet jeho hodnotu a zabraňuje zastavení výroby v důsledku poruch. Každý okamžik zastavení výroby může být velmi nákladný. Údržbové práce zabírají málo času, zabraňují postupnému snižování kvality výrobků, výkonu zařízení a zabraňují nehodám.

Četnost údržby závisí především na mechanickém zatížení zařízení. Znečištěná zařízení by měla být vyčištěna co nejdříve po použití. Veškeré skvrny od rzi lze v dílně odstranit jemným brusným papírem nebo hadříkem. Zvláštní pozornost by měla být věnována částem, které musí být pravidelně mazány. Používejte maziva doporučená pro zařízení, jako jsou oleje, tuky nebo silikonový sprej. Vyměňte opotřebitelné díly včas. Velmi důležité: Vážně poškozené nástroje okamžitě vyměňte za nové.

Kvalitní pracovní oděvy zajišťují bezpečnost a předchází nehodám

Správná sestava nástrojů a strojních zařízení také zahrnuje vhodný ochranný oděv a osobní ochranné prostředky. Vhodný ochranný oděv vyhovující potřebám uživatele účinně chrání před riziky na pracovišti. To platí jak pro práce s kovy, na automobilu nebo jiném vozidle, tak pro hromadnou výrobu, stavební, tesařské a řemeslné práce. V neposlední řadě je důležitá bezpečnost i ve vaší domácí dílně.

Práce na místech, kde se zvyšuje riziko zranění, klade na pracovní oblečení zvláštní požadavky. Typická nebezpečí na pracovišti jsou ostré předměty, otevřené plameny, teplo, chlad, vlhkost, hluk, prach, dýmy, chemikálie nebo mechanické namáhání v důsledku tlaku nebo tření.

Dobré pracovní oděvy poskytují uživateli nejlepší možnou ochranu před vnějšími vlivy a podporují ho při práci. Například pracovní rukavice, ochrany dýchacích cest, ochrany očí, sluchu a pokožky. Nabídka společnosti Conrad zahrnuje vše, co potřebujete pro kompletní osobní ochranu při práci. Certifikáty podle norem DIN a EN, které jsou relevantní pro příslušné oblasti práce v průmyslu a řemeslech, pomohou při výběru a dodržování zákonných, nebo průmyslových předpisů. Je třeba dodržovat platné předpisy profesních sdružení.