Profesionální vybavení a spolehlivé měřicí přístroje? Vše pro údržbu a opravy od jednoho dodavatele.

Externí nebo interní zásahy v oblasti údržby a oprav budov, průmyslových zařízení a strojů vyžadují nejlepší možné vybavení.  
Za tím účelem nabízí Conrad Sourcing Platform inovativní, profesionální zkoušecí a měřicí techniku. Náš sortiment pokryje veškeré potřeby elektroinstalací, údržby strojů a oprav zařízení. Nabídka přístrojů v různých kategoriích CAT završuje naše portfolio v oblasti bezpečnosti. 

   

Měřicí technika značky Chauvin Arnoux – preventivní údržba a opravy

Protože poruchy průmyslových procesů dokážou výrazně omezit produktivitu, je v dnešní době nezbytné pravidelně provádět preventivní údržbu elektrických zařízení, přístrojů a strojů.  

 
Za tímto účelem nabízí firma Chauvin Arnoux kromě zkoušečky instalací C.A 6117, zkoušečky přístrojů C.A 6108 nebo zkoušečky strojů C.A 6165 také četné další měřicí a zkoušecí přístroje, které technikům údržby usnadňují vyhledávání poruch. 
 
Aby nedocházelo k zastavení výrobní linky v důsledku neplánované aktivace ochranného spínače, lze chyby instalace lokalizovat za provozu měřením svodových proudů pomocí kleští F65. 

Použití termokamer, jako je model C.A 1950 nebo C.A 1954, umožňuje včasné odhalení přehřívání nebo hotspotů jak na elektrických, tak i na mechanických součástkách.

Při údržbě elektronických řídicích a kontrolních systémů strojů je často nezbytné provádět měření s různými referenčními potenciály. Nové ruční osciloskopy s izolovanými kanály C.A 922 a C.A 942 se pro tento úkol hodí obzvláště dobře. Obsahují všechny funkce multimetru včetně měření výkonu a také 2kanálový analyzátor vyšších harmonických.

   

Měřicí technika Fluke Networks – LinkIQ – testování kabelů, kterému se dá věřit. Testování sítí, jaké opravdu potřebujete.

LinkIQ™ validuje výkon kabelu (do 10 Gig) pomocí měření založených na frekvenci a poskytuje informace o vzdálenosti od místa závady, stejně jako Wire Map testovaného kabelu. LinkIQ™ provádí také další diagnostiku switchů za účelem identifikace důležitých problémů sítě a validace konfigurace switchů, díky čemuž odpadá použití dalšího přístroje. K dalším funkcím patří analogový a digitální Toning, Port Blink, autentizace 802.1x, Remote Office Locators a možnost správy výsledků přes počítač LinkWare™. 
 
Der LinkIQ™ dokáže měřit trasy až 1 000 m a ukazuje vzdálenosti od místa závady, jako jsou přerušení, zkraty a nekonfekcionované kabely. Použití Remote ID usnadňuje úplné zobrazení párů kabelů, díky čemuž lze identifikovat chybně zapojené a rozdělené páry. Primární funkcí testování kabelů přístroje LinkIQ je testování výkonu kabelu, které rozlišuje šířku pásma kabelů od 10 BASE-T do 10 GBASE-T (10 Mbit/s až 10 Gbit/s).  
 
Kromě robustních funkcí testování kabelů nabízí LinkIQ také podrobné informace o nejbližším připojeném switchi a testy konektivity s IP Ping. LinkIQ komunikuje se switchem, aby stanovil ohlášenou rychlost přenosu (až 10 GBASE-T), identifikaci polovičního/celého duplexu, název switche a IP adresu, číslo portu a informace WLAN. 
 
Pro zjednodušení instalace PoE a vyhledávání závad zobrazuje LinkIQ páry, u kterých je výkon napájen, včetně různých výkonnostních stupňů a párů pro aplikace duální signatury.  

Zjednodušení instalace a vyhledávání závad.  
Zkoušečka kabelů a sítí Fluke Networks LinkIQ™ 

  • Osvědčené řešení pro zkoušení výkonu kabelů a problémů s konektivitou sítí 

  • Provádí také testování Ping pro kontrolu konektivity 

  • Poskytuje diagnostiku nejbližšího switche 

Mezi další funkce patří: Cable Toning, Port Blink, Remote Office Locators a možnost spravovat výsledky pomocí počítače LinkWare. 

   

Měřicí technika značky testo: Účinné předcházení výpadkům výroby – s měřicí technikou testo lze závady rychle a spolehlivě rozpoznat již během provozu.

Ve výrobních podnicích se počet míst měření na elektricky nebo mechanicky namáhaných komponentech obvykle pohybuje v řádu stovek. Úkol zní: Včas rozpoznat potenciální zdroje rušení pomocí termokamer, monitorovat elektrické parametry pomocí vhodných měřicích přístrojů a udržovat si přehled o parametrech prostředí pomocí multifunkčních měřicích přístrojů. Jestliže dojde k výpadku strojů nebo musí být výroba kvůli vadným součástkám v některém zařízení přerušena, znamená to pro podnik dalekosáhlé finanční dopady. Pravidelná kontrola pomocí měřicích přístrojů testo přispívá – ve smyslu preventivní údržby – k neustálé optimalizaci procesů a k šetrnému zacházení se zdroji.

Termokamery testo – pro preventivní údržbu 

Termokamery testo byly vyvinuty speciálně pro údržbu, Facility Management a energetické poradenství týkající se budov. Termokamera testo 883 je spolehlivým partnerem pro vaše úlohy spojené s měřením teploty. Díky vysoké kvalitě termoobrazu s IR rozlišením 320 x 240 pixelů (při SuperResolution 640 x 480 pixelů), ručním zaostřením a velmi dobrým NETD 40 mK ušetříte čas a zajistíte si bezchybné výsledky práce. 

   

Měřicí technika pro údržbu VOLTCRAFT

Výpadky strojů stojí čas a peníze a z ekonomického hlediska představují katastrofu. Zakázky pak nelze dodat v požadovaném termínu a mohou hrozit i smluvní pokuty. V případě preventivní držby lze počínající poškození odhalit již předem a naplánovat jeho odstranění. Jestliže se už poškození projeví, musí oprava proběhnout především hladce a rychle. Společnost VOLTCRAFT je vaším silným partnerem, který vás vybaví vším potřebným.

Řešení ušitá přesně na míru a inovace v oblasti obsluhy umožňují efektivní používání produktů. Abyste se mohli soustředit na svou práci.

Objevte další zajímavá témata

Nejlepší dodavatelé

Doplňkové služby platformy Conrad Sourcing