Fantastický úspěch elektrické formule eForce z ČVUT na závodech v Mostě

Autor: Conrad tým, 26. srpen 2018

Konec prvního srpnového týdne patřil závodům elektrických i benzínových formulí, které každoročně konstruují studenti z celého světa a následně se účastní soutěže o nejlepší formuli.

Studenti elektrotechnické fakulty z ČVUT dali do výroby nového modelu elektrické formule pro rok 2018 opravdu všechno. Svědčí o tom i fantastické výsledky, kterých se jim podařilo dosáhnout na závodech v Mostě. Conrad tam jako hrdý partner tohoto týmu nesměl chybět!

Jak to celé probíhalo, můžete zhlédnout v našem videu:

Statické disciplíny

Soutěž sestávající ze statických a dynamických disciplín ovládl tým EFORCE Prague Formule na celé čáře. Výborně se jeho členům dařilo již ve statických disciplínách, kde obsadili 2. místo v soutěži inženýrského designu a v soutěži finančního plánování celého vozidla i případné sériové výroby (tzv. Cost report), a první místo následně získali za svůj skvělý business plan.

Dynamické disciplíny

V dynamických disciplínách brali studenti z ČVUT první místo za disciplínu Akcelerace (na 75 m s pevným startem). Druhé místo získali za disciplínu Autokros, což je kvalifikační disciplína do hlavního závodu Endurance. No a pěkné třetí místo obsadili v dynamické disciplíně Skidpad, což je jízda na silně točivé trati připomínající osmičku, která měla prověřit postranní akceleraci vozu.

Celkový vítěz závodu

Do hlavního závodu Endurance nastupovala elektrická formule z FEE ČVUT v TOP 3 a její první jízdy naznačovaly velmi dobré umístění. Bohužel kvůli nepřízni počasí a silné bouři byly hlavní disciplíny Endurance a Efficiency zrušeny a celý závod ukončen.

Díky výše uvedeným skvělým výsledkům ve statických a dynamických disciplínách se tým studentů z elektrotechnické fakulty ČVUT stal celkovým vítězem závodu v Mostě, k čemuž jeho členům srdečně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších let!

Výčet jednotlivých disciplín a umístění na závodě v Mostě:

Soutěž inženýrského designu:   2. místo
Bussines plan: 1. místo
Cost report: 2. místo
Akcelerace: 1. místo
Skidpad: 3. místo
Autocross: 2. místo
Endurance: Zrušena
Efficiency: Zrušena
Kategorie FSE: 1. místo
Celkové umístění: 1. místo