☑️ Veletrh Amper 2022 - Reportáž

Autor: Denisa Vodrážková, 31. květen 2022

Je 2. března 2020. Po několikaměsíčních přípravách na veletrh AMPER sepisuji email organizátorům, dodavatelům i kolegům. Musíme zrušit naši účast na veletrhu. V rámci ochrany zdraví a díky pandemické situaci tak s těžkým srdcem odsouváme dlouho připravovaný AMPER. Prognóza návratu do haly brněnského výstaviště? Nejistá. A uplynou více jak dva roky.

Napjatá očekávání

16.5. 2022 stojím s kolegy v hale V, dívám se na monumentální stánek Conrad s úctyhodnými 48 metry čtverečními a nemohu tomu uvěřit. Opravdu se mi to nezdá? Po 2,5 letech pauzy mám tak trochu pocit jako kdybych vše připravovala poprvé. V hale panuje lehce chaotická atmosféra a já po chvíli zjišťuji, že tento pocit nemám jen já, ale i další vystavovatelé. Navzdory menšímu chaosu nakonec vše ale probíhá, jak má. 

S kolegy instalujeme na stánek přes 150 produktů z oboru měřicí techniky, automatizace, síťových zdrojů, 3D tisku, laboratorní techniky a nářadí. Ladíme detaily, párkrát nám spadne roll-up nebo vlajka, ale nakonec vše stojí přesně tak, jak má. Odjíždíme se ubytovat na hotel a druhý den čekáme, co nastane. S optimistickým výhledem věřím, že po tak dlouhé pauze pandemických opatření, přijde návštěvníků a zákazníků na stánek hodně.

Již první den výstavy máme jasno, halou V proudí davy návštěvníků, zastavují se na stánku, zajímají se o produkty a mají nejrůznější technické dotazy. Druhý den veletrhu dokonce překoná v návštěvnosti ten první a tato laťka se drží až do čtvrtého dne, kdy veletrh AMPER  končí.

Stánek a co jste na něm mohli vidět

Jak už bylo výše zmíněno, letos jsme opět rozšířili naše výstavní prostory a to o dalších 6 m², tedy na 48 m² a mohli jsme tak vystavovat až 155 produktů z oboru měřicí techniky, automatizace, 3D tisku, síťových zdrojů, nářadí a laboratorní techniky.

Velkou část prostoru jsme věnovali také naší privátní značce Voltcraft, která letos slavila 40leté výročí na trhu. Své místo si vydobila nejen v grafice, ale také v hojném zastoupení v počtu produktů (celkem 54).

Samozřejmě nechyběl ani dostatek prostoru pro obchodní jednání u dobré kávy :).

Návštěvníky velmi zaujaly dvě naše novinky v sortimentu a sice 3D tiskárna Renkforce Pro 6 a Digitální osciloskop VOLTCRAFT DSO-2072H

Stánek Conrad Electronic na Amperu 2022

Hlavní produkty prezentované na Amperu

 

 

3D tiskárna od naší značky Renkforce zaujala návštěvníky hlavně svým tichým chodem a magnetickou flexibilní podložkou, ze které 3D tisky sloupnete velmi snadno. PRO6 je navíc vybavena indukčním snímačem,  který zajistí automatickou nivelaci desky. Vše je podtržené velkou tiskovou plochou a to až 20 cm do všech stran a možností přerušení a navázání tisku z důvodu výměny filamentu nebo přerušení napájení.

 

 

Digitální osciloskop VOLTCRAFT DSO-2072H: jedinečná novinka značky Voltcraft v sobě sjednocuje 3 přístroje do jednoho: multimetr, osciloskop a generátor funkcí. Vše je zabalené do velmi kompaktního pouzdra s 3,5" displejem. Přesnost a rozsahy multimetru (20 000 counts) doplňuje šířka pásma osciloskopu (70 Mhz) a vše podtrhne kvalitní zpracování a velmi široké příslušenství: sondy, měřicí kabely, software a USB-C kabel pro nabíjení akumulátoru.

„Závěrem lze říci, že tento ročník hodnotíme velmi úspěšně a předčil naše očekávání. Byl to opravdu pořádný popandemický comeback,” zakončuje Denisa Vodrážková z marketingu.

Jak to vypadalo na stánku