Multimetr VOLTCRAFT VC891 VC-12884330 – Vítěz Red Dot Design Award

VC-891 je ruční multimetr, který reprezentuje vlajkovou loď společnosti VOLTCRAFT v rámci nové generace řady VC800. Ocenění v rámci Red Dot Desing Award je vysoce prestižní a mezinárodně uznávaná soutěž. Její založení sahá až do roku 1955, kdy byla organizována německou společností Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Cílem Red Dot Design Award je ocenit a odměnit zajímavý design v různých kategoriích, včetně produktového designu, designu v oblasti komunikace a různých designových konceptů.

  • Red Dot Design Award - Oscary za design

  • Digitální multimetr VOLTCRAFT VC-891 – přesný a snadno ovladatelný univerzální měřicí přístroj

  • Rozhraní Bluetooth®

  • Vizualizace a archivace dat

  • Personalizace nastavení a vysoká přesnost měření

  • Zabezpečení měření

Red Dot Design Award – Alternativa udělování Oskarů za design ve světě techniky

Tato soutěž přitahuje účastníky z celého světa, a to z řad designérů, firem a různých institucí. Skupina nezávislých odborníků přitom hodnotí přihlášené účastníky na základě několika kritérií, jako jsou inovace, funkcionalita, ergonomie, udržitelnost a rovněž i estetika. Vítězové klání Red Dot Design Award získají nejen uznání za svou práci, zároveň ale mohou používat logo „Red Dot“, které je ve světě designu považováno za symbol vysoké kvality a inovace. Vítězné návrhy jsou vystavovány v Red Dot Design Museum, jež najdete v německém Essenu a které patří mezi největších muzea v oblasti designu na celém světě.

V rámci Red Dot Design Awards se udělují celkem tři ocenění: Produktový design, design v oblasti komunikace a designový koncept. Multimetr VOLTCRAFT VC-891 od společnosti Conrad získal ocenění v kategorii produktový design. Tento měřicí přístroj je k dispozici v továrním standardu a ISO kalibrací, doloženou příslušným certifikátem

Multimetr VOLTCRAFT VC-891 – Přesný a velmi jednoduše použitelný univerzální měřicí přístroj

Soutěžní porota vyzdvihla to, že přenosný multimetr VOLTCRAFT VC-891 splňuje vysoké standardy na funkcionalitu a kvalitu. Tento přístroj dokáže zaujmout svým přesným, bezpečným, a hlavně jednoduchým ovládáním. Displej s vysokým rozlišením a denním/nočním režimem umožňuje odečtení přesně naměřených hodnot v různém spektru okolního prostředí bez ohledu na aktuální světelné podmínky. Měřicí přístroj je určen pro uživatele, kteří při své každodenní práci kladnou nároky na přesnost, pohodlí a moderní technologie. Díky mimořádné přesnosti měření s až 60 000 digity a základní přesností měření ±0,03 % poskytuje tento multimetr stejně užitečné služby jak pro řemeslníky, tak i techniky v průmyslovém prostředí nebo pro náročné laboratorní aplikace.

Novinka tohoto modelu spočívá v použité průlomové magnetické technologii, díky které bude mít obsluha přístroje při měření vždy volné obě ruce. Silné neodymové magnety zabudované uvnitř přístroje umožňují spolehlivé připevnění multimetru na kovové povrchy, jako jsou například dveře rozvaděče a jiné předměty. Toto řešení eliminuje nutnost umístění multimetru na rovné ploše a umožňuje taky daleko efektivnější a pohodlnější způsob měření.

Další neméně důležitou vlastností multimetru VOLTCRAFT VC891 jsou vysoce ohebné měřicí kabely. Tyto kabely jsou potažené silikonem ve dvou vrstvách a vyznačují se zvýšenou flexibilitou díky použití extrémně tenké struktury slaněných vodičů, mechanicky zpevněných pružnými a vysoce odolnými plastovými vlákny. Toto řešení přitom představuje společnost VOLTCRAFT v sériové výrobě u multimetrů vůbec poprvé.

 

Sledování naměřených hodnot ze vzdáleného přístupu

Multimetr VOLTCRAFT VC-891 je pokročilý měřicí přístroj, jež kombinuje funkcionalitu a moderní technologie a právem tak získává uznání na trhu v oblasti měřicích přístrojů. Díky bezdrátové komunikaci prostřednictvím rozhraní Bluetooth® 4.0 se dokáže připojit k mobilním zařízením, vybavených operačním systémem Android i iOS a díky tomu může obsluha multimetru velmi pohodlně odečíst výsledky měření jednoduše na displeji svého smartphone. Měření je tak možné provádět na nepřístupných místech, jako je například motorový prostor nebo ovládací skříň, a přitom sledovat výstupy měření na svém telefonu.

Vizualizace a archivace dat

Multimetr VC-891 disponuje funkcí záznamu dat s přenosem do systému například vašeho smartphone nebo tabletu. Výsledky měření můžete zobrazit v podobě grafu nebo přehledných tabulek. Tato možnost výrazně usnadňuje pozdější analýzu s porovnáváním dat. Obsluha přitom může sledovat výstupy měření až ze třech multimetrů VC-891 současně, přičemž každý multimetr je v grafickém zobrazení reprezentován jinou barvou. Funkce pro archivaci a export naměřených hodnot tak poskytuje možnost pro velmi jednoduché ukládání a sdílení výsledků měření.

Individuální nastavení a vysoká přesnost měření

Multimetr VOLTCRAFT VC891 poskytuje obsluze možnost konfigurace systému přístroje. Individuálně je tak například možné nastavit požadovaný interval pro automatické vypnutí přístroje, intenzitu podsvícení displeje a požadovaný výstup akustické signalizace. Multimetr umožňuje měřit stejnosměrnou složku střídavého napětí a naopak. Díky tomu poskytuje vysoce přesné výsledky při měření i v náročných aplikacích. Funkce „LoZ“ navíc umožňuje měření střídavých napětí s nízkou vnitřní impedancí pro maximální potlačením chyb během měření.

Bezpečnost při měření

Zaoblené hrany a dvoukomponentní pouzdro z měkké gumy poskytují vysokou ochranu multimetru před jeho mechanickým poškozením. Stabilitu přístroje během měření navíc zvyšuje široká kontaktní plocha potažená gumou. Multimetr VOLTCRAFT VC-891 je navíc vybaven LED svítilnou, která usnadňuje orientaci ve tmě a varovnými systémy v případě chyby obsluhy v důsledku nesprávného zapojení měřicích kabelů.

Všechny měřicí přístroje značky VOLTCRAFT jsou ve výrobě podrobeny kalibrací, která zaručuje uchování vysoké kvality a dodržení požadavků, stanovených v rámci aktuálně platných norem. Všechny tyto vlastnosti tak přispěly k tomu, že právě multimetr VOLTCRAFT VC891 získal prestižní ocenění Red Dot Design Award, což dokládá jeho výjimečný design a inovativnost v oblasti měřicí technologie.