Stahovací pásky a spojovací prvky HellermannTyton splňují nejvyšší mezinárodní standardy kvality a pevnosti materiálu.

Společnost HellermannTyton se může pochlubit jednou z nejširších nabídek spojovacích a upevňovacích kabelových prvků, ať už se jedná o stahovací pásky z oceli, pásky s vnitřním ozubením, pásky se zvýšenou odolností proti ohybu, odlehčené pásky či inovativní spojky z nerezové oceli zajišťující maximální pevnost uchycení.

Přednosti produktů

RELICON Religel Clear – 2složkový silikonový gel

Přednosti:

✔ vynikající tekutost,
✔ flexibilita díky možnosti odběru menšího množství,
✔ směšovací poměr 1:1,
✔ po vytvrzení krystalicky čirý, elastický, tlumící vibrace,
✔ možnost odstranění beze zbytků.

Zobrazit produkt »

Stahovací kabelová páska s RFID – označení a upevnění v jednom kroku

Přednosti:

✔ integrovaný NF/HF transpondér,
✔ rychlá a přesná inventarizace,
✔ digitální záznam.

Zobrazit produkt »

RELICON – technologie pro zalévací pryskyřice a gely pro vytváření spolehlivých spojů v zemi

Přednosti:

✔ lité pryskyřice a gely,
✔ velmi kvalitní materiály,
✔ rychlá a bezpečná montáž,
✔ ochrana proti pronikání prachu a vlhkosti.

Zobrazit produkt »

 

Doporučené produkty značky Hellermann Tyton

 

Rozsáhlá nabídka produktů HellermannTyton:

Stahovací kabelové pásky a upevňovací prvky

Stahovací kabelové pásky a upevňovací prvky firmy HellermannTyton splňují ty nejpřísnější mezinárodní kvalitativní a zkušební standardy a jsou co se týče materiálové odolnosti, zcela ukázkové. Jsou dodávány v různých provedeních, délkách a barvách a z různých materiálů. Ať už se jedná o stahovací kabelové pásky s vnitřním nebo vnějším ozubením, demontovatelné stahovací pásky, stahovací pásky kombinované s inovativními upevňovacími prvky nebo stahovací pásky z nerezové oceli pro maximální pevnost, HellermannTyton nabízí jeden z nejširších sortimentů výrobků pro svazování kabelů a jejich upevňování.

Stahovací kabelové pásky s vnitřním ozubením

Plastové stahovací pásky se výborně hodí pro svazování a upevňování kabelů, vedení a hadic.

Stahovací kabelové pásky s vnějším ozubením

Vhodné zejména pro svazování a upevňování citlivých prvků.

Stahovací kabelové pásky demontovatelné

S demontovatelnými stahovacími páskami se pracuje snadno a nabízí optimální řešení pro dočasné upevnění.

Stahovací kabelové pásky bez ozubení

Stabilní kabelové pásky bez ozubení z řady KR a EL-TY nabízí vysokou pevnost svazku a jsou vhodné pro kabely a vedení s velkým průměrem.

Kabelové spony s páskem

Kabelové pásky pro přímé upevnění se vyznačují snadnou manipulací při svazování a upevňování kabelů a vedení v jedné pracovní operaci.

Stahovací kabelové pásky z ušlechtilé oceli

Zvláště vhodné pro venkovní použití - stahovací kabelové pásky z ušlechtilé oceli mají vynikající chemickou odolnost a vysokou pevnost.

Příchytka pro stahovací pásky

Upevňované šrouby, samolepicí nebo bez lepidla - příchytky pro stahovací kabelové pásky jsou univerzálně použitelné.

Kabelové svěrné spony

Vyvinuto pro přímé upevnění k otvorům nebo hranám.

Spony a snapper

Materiál plast nebo hliník, často jsou vybaveny i ochranným profilem a omezovače tahu.

 

Ochranné hadice

Výrobky firmy HellermannTyton pro ochranu kabelů zaručují maximální kvalitu a bezpečnost, mimo toho přinášejí zákazníkům a uživatelům systémová řešení. Materiálové variace výrobků sahají od kvalitních plastových a kovových ochranných hadic přes spirálové hadice až po opakovaně uzavíratelné textilní chrániče.

Flexibilní ochrana kabelů a šroubení série HelaGuard

Množstvím plastových a kovových hadic v různých provedeních a průměrech pokrývá HellermannTyton všechny potřeby. Série produktů HelaGuard zahrnuje i vhodná šroubení s různým tvarem, druhem závitu a třídou IP, spony, spojky, zajišťovací matice, těsnicí podložky, uzávěry a konvertory, všechny tyto díly jsou perfektně přizpůsobeny pro max. ochranu vedení.

Helawrap kabelový organizér

Ideální řešení pro svazování, ochranu a upevňování kabelů a vedení v kancelářské oblasti. Protahovací nástroj Helawrap umožňuje rychlé a snadné spojování kabelů a vedení do svazků – jako u zipu. S využitím příslušenství je možné upevnit systém Helawrap ke stolům a skříním.

Svazovací spirály pro ochranu kabelů

Dodávané v různých velikostech, barvách a materiálovém provedení.

Ochranné oplety

Ochranné oplety na ochranu kabelů proti oděru z polyamidu 6.6 (PA66) a polyesteru (PET, PBT) i v kombinaci s pocínovanou mědí pro odstínění v rámci EMK. Samouzavíratelné textilní oplety Helagaine Twist-In jsou optimálně vhodné pro ochranu již instalovaných kabelů a vedení před oděrem.

Chránič hran

EdgeGuard z polyvinylchloridu (PVC) pro použití na rovných hranách plechu a chránič hran Flexiform z polyetylenu (PE), polyamidu (PA) nebo polytetrafluoretylenu (PTFE) pro použití na hranách otvorů v plechu.

Průchodky

Průchodky, ochrana proti zlomení, chráničky, zátky a úhlové průchodky pro řadu průměrů a aplikací.

Držáky kabelových svazků pro rozváděče a rozvodny

Kabelové kanály z PVC včetně příslušenství pro upevňování kanálů a nosných lišt.

 

Průmyslové označení

Označení kabelů a vedení

Smršťovací návleky, laminované etikety, zásobníky etiket RiteOn, označovací návleky, označovací spony a spojky, držáky označení Helafix.

Označení rozváděčů a ovládacích prvků

Etikety z vinylu (PVC), polyetylenu (PE), polyesteru (PET) a potažené bavlněné tkaniny pro potisk termotransferovými a laserovými tiskárnami i pro manuální popisování kabelů pomocí značkovačů, etikety pro označení kabelů v rozvaděčích, na spínacích přístrojích, v provozních prostředcích a řadových svorkách.

Průmyslové etikety

Optimalizované etikety pro vytváření typových štítků a označování komponentů z polyesteru (PET), vinylu (PVC) a materiálů znemožňujících falzifikaci pro potisk termotransferovými a laserovými tiskárnami, nekonečné materiály s flexibilním použitím pro označení ložisek, potrubí a vedení, etikety pro průmyslové označení elektronických dílů a desek tištěných spojů, etikety pro tvorbu typových štítků, snímatelné dočasné značení, inventarizační označení, značení ložisek, potrubí a vedení.

Průmyslové označení znemožňující neoprávněnou manipulaci

Řešení průmyslového označení znemožňujícího neoprávněnou manipulaci s etiketami pro termotransferový tisk inventarizačního označení, respektive označení pro platnost záruky. Speciální typové štítky s ochranným laminátem pro použití v automobilovém průmyslu a výrobě tahačů.

Průmyslové označení pro extrémní podmínky

Produkty pro řešení průmyslového označení při extrémních okolních podmínkách, jako jsou označovací systémy z nerezové oceli a lamináty pro doplňkovou ochranu etiket před chemikáliemi, vysokými teplotami nebo UV

Systémy a software pro tisk průmyslového označení

Termotransferové tiskárny a barvicí pásky pro průmyslové označení (například potisk smršťovacích hadic, etiket a označovacích štítků). Software HellermannTyton TagPrint Pro pro tvorbu tiskových šablon pro termotransferové, laserové, inkoustové a maticové tiskárny.

 

Kleště na stahovací pásky

HellermannTyton nabízí zákazníkům řadu řešení pro efektivní a čistou instalaci stahovacích pásek pomocí automatického a ručního nářadí. Ergonomické nářadí pro provádění montážních prací je proto pevnou součástí výrobního programu firmy HellermannTyton. Nabízená paleta přitom zasahuje od horkovzdušných pistolí s plynovým nebo elektrickým ohřevem až po optimalizované kleště na stahovací pásky nebo roztahovací kleště pro různá použití.

Automatické svazovací systémy

Automatické svazovací systémy „AutoTools“ jsou elektricky poháněným, plně automatickým nářadím pro práci se stahovacími páskami v různých oblastech použití. Nářadí AutoTool 2000 je vhodné pro průměr svazku max. 20 mm, zatímco bezodpadový Auto Tool System 3080 může vytvářet svazky s průměrem až 80 mm.

Ruční nářadí pro práci se stahovacími páskami

Od jednoduchého plastového nářadí a kleští pro příležitostnou instalaci stahovacích pásek až po robustní kovové nářadí a ergonomicky tvarované plastové nářadí s nastavitelnou silou tahu pro nejnáročnější aplikace s vysokými nároky na kvalitu.

Nářadí pro práci s produkty smršťovanými teplem a izolačními hadicemi

Elektrické horkovzdušné ventilátory a plynové horkovzdušné pistole pro práci se smršťovacími hadicemi a tvarovkami.

Smršťovací hadice a bužírky

Od speciálních smršťovacích tvarovek přes samolepicí smršťovací hadice až po transparentní smršťovací hadici, která ponechává nápisy na izolovaném kabelu stále čitelné - HellermannTyton nabízí široký program výrobků s univerzální nabídkou v oblasti technologie smršťovacích hadic, všechny výrobky přitom plní ty nejpřísnější mezinárodní standardy. Každou novou smršťovací hadicí tak firma HellermannTyton stanovuje měřítka ve vztahu k ochraně před mechanickými, chemickými, elektrickými a obecně okolními vlivy.

Teplem smršťované hadice a bužírky

Smršťovací hadice pro zajištění izolace nebo mechanické ochrany. Tenko, až silnostěnné smršťovací hadice, s vnitřním lepidlem nebo bez něj, s různým poměrem smrštění od 2:1 do 6:1 nabízí optimální řešení pro každou oblast použití. Materiálová nabídka zahrnuje polyolefin (PEX), elastomer (PES), fluorpolymer (FPM), polyvinylidenfluorid (PVDF) a polytetrafluoretylen (PTFE).

Teplem smršťované tvarovky

Smršťovací tvarovky a koncovky Helashrink s vnitřním lepidlem nebo bez něj.

Izolační hadice

Průchodky a izolace na ochranu proti zlomení kabelu z materiálů, jako jesou chloropren (CR), polyvinylchlorid (PVC), polyolefin (PO) nebo silikon (SI) a montážní pomůcky Hellerine.

 

Elektroinstalační materiál

Cílem u všech výrobků v oblasti instalační techniky je zajištění rychlejší a snazší práce při zachování maximální kvality a bezpečnosti. Firma HellermannTyton nabízí úplný sortiment technických lepicích pásek z řady různých materiálů pro všechny činnosti související se svazováním, izolováním a označováním kabelů. Do portfolia v oblasti instalační techniky patří mimo toho i spojovací svorky, distanční podložky a promyšlený kabelový instalační systém Cable Scout+.

Svorky HelaCon

Díky kompaktnímu designu se hodí HelaCon Easy zejména pro spoje kabelů ve stísněných prostorech. HelaCon Lux jsou vhodné pro dráty a flexibilní licny při instalaci osvětlení. Inovativní technologie s dvojitou pružinou u svorky HelaCon Plus se hodí zejména tam, kde je požadována snadná manipulace při současných vysokých nárocích na spolehlivost spojů, jak je tomu například u domovních instalací.

SpotClip ochrana kabelů u podhledových světel

SpotClip je nově vyvinutý produkt z oblasti instalační techniky pro montáž světel a zajišťuje dodržení bezpečné vzdálenosti mezi světlem a izolací připojeného kabelu.

Cable Scout+ kabelový instalační systém

Cable Scout+ je multifunkční nářadí pro profesionální instalaci kabelů, které umožňuje rychlé ukládání kabelů i za těch nejobtížnějších podmínek. Firma HellermannTyton nabízí čtyři různé sady přizpůsobené různým instalačním podmínkám a širokou paletu inovativního příslušenství.

Technické lepicí pásky

HelaTape nabízí široký sortiment technických lepicích pásek pro izolování a svazování kabelů a vedení. Izolační pásky z PVC pro nízké napětí jsou dodávány v různých barvách a rozměrech. Samosvařitelné lepicí pásky na bázi kaučuku se výborně hodí pro izolování kabelů a spojů od nízkého až po vysoké napětí. Textilní pásky s různými barvami a rozměry jsou univerzálně použitelné, zvláště odolné proti přetržení a je možné je snadno popisovat.

 

Silný tým pro absolutně špičkový výkon

Ani domácího kutila by nenapadlo, aby pro každou práci v domě používal stejné šrouby, o odbornících nemluvě. Proč by tedy měli elektrikáři používat jeden typ elektrikářské lepicí pásky, když se okolní podmínky u jednotlivých instalací tak výrazně liší? Nemusí. Protože řada HelaTape firmy HellermannTyton je tou jedinou, která nabízí vhodnou lepicí pásku skutečně pro jakoukoli výzvu. Silný tým pro absolutně špičkový výkon.

HelaTape Flex 15 – absolutní univerzál v týmu

Vysoká flexibilita při současné vysoké lepicí síle pro mechanické a elektrické aplikace. Tři různé šířky, až jedenáct různých barev a nesčetně možností použití.

Zobrazit produkty »

HelaTape Flex 1000+ Premium – cool typ

I při teplotách pod bodem mrazu zůstává samolepicí páska elastická a práce s ní je snadná. Specialista na primární izolaci kabelů. A pro ještě náročnější úkoly: HelaTape Flex 2000+ Premium. Při tloušťce 0,21 mm místo obvyklých 0,18 mm nabízí vyšší mechanickou a elektrickou ochranu.

Zobrazit produkty »

HelaTape Flex (20, 23, 40) – dříč

Jeho údělem je extrémně vysoké mechanické zatížení. To je mimo jiného možné díky použití zvláště silného lepidla. V závislosti na tloušťce pásky (0,20; 0,23 nebo 0,40 mm) není problémem ani rychlé vytvoření potřebné vrstvy.

HelaTape Wrap 25 – obránce

Nikdo kolem něj neprojde. Nabízí ochranu před korozí a UV zářením, napadením plísněmi nebo bakteriemi, a samozřejmě i před mechanickými a elektrickými vlivy. S šířkou od 2,5 do 10 cm je ideální pro ovin potrubí a vedení, bez ohledu na to, zda jsou uložená ve venkovním prostředí nebo v zemi.

Zobrazit produkty »

HelaTape Shield 310 – typ pro vysoké napětí

Zajišťuje stínění spojů a odboček vedení vysokého napětí. Díky samosvařitelnosti a maximální vodivosti se hodí pro opravu stínících opletů a stínění obecně.

HelaTape Shield 320 – vnutí svou hru každému protihráči

Adaptabilní pásku s měděným pletivem je možné používat jako opláštění, nabízí vynikající kovové stínění a po vytvarování si zachovává nový tvar.

Zobrazit produkty »

HelaTape Power (600, 750, 800, 810, 820, 900) – šest verzí pro každého protivníka

Specialisté pro nízké, střední a vysoké napětí mezi 600 a 138.000 volty. Bez ohledu na to, jak silný je soupeř – vzduch, voda, koroze, ozón a UV záření nemají žádnou šanci.

Zobrazit produkty »

A pro zajištění tribun: HelaTape Tex

Textilní páska, která je v podélném směru extrémně odolná proti roztržení a v příčném směru je možné ji snadno odtrhávat. S dobrou popisovatelností, odolná vůči povětrnostním vlivům a stárnutí, odpuzující vodu – nezbytnost při stavbě tribun.

Zobrazit produkty »

 

Celý tým pochopitelně splňuje požadavky RoHS, a to v kvalitě, na jakou jste u firmy HellermannTyton zvyklí. Jeden z předních světových specialistů na vše kolem kabelů nabízí nejenom u lepicích pásek širší škálu řešení než ostatní dodavatelé.

I v oblasti svazování kabelů, upevňování a smršťování teplem hrají týmy firmy HellermannTyton Champions League.