AMPER 2019: rok se s rokem sešel, větší stánek vzešel

Autor: Denisa Vodrážková, 1. duben 2019

A už je to zase tady! Brzký ranní budíček, sraz v 8:00, naložení dodávky a hurá směr Brno. Po deváté ranní vyrážíme s kolegy z Prahy, abychom během montážního dne připravili stánek, rozmístili produkty a byli, jak se říká, „ready“.

Proč? 19. 3. přece začíná AMPERmezinárodní veletrh elektrotechniky, na kterém nesmíme chybět. Během čtyř hodin máme rozmístěno a připojeno téměř 130 produktů, postavené „roll-upy“, přichystané katalogy a výstava může začít.

Koncepce stánku

Oproti loňskému roku jsme výrazně zvětšili výstavní plochu, a to z 16 m² na 42 m².

Posun vpřed zaznamenala i grafika, a to v podobě výraznějších produktových fotografií našich topsellerů. Navíc každý výstavní pult prezentoval jednu z privátních značek Conradu jako je Voltcraft, Toolcraft, Tru Components a jiné. Z pultů si mohli zákazníci vyzkoušet profesionální nářadíochranné pomůcky, produkty pro automatizaci nebo 3D tisk. Pro měřicí techniku byla vyčleněna 4patrová prosklená vitrína.

Zvolili jsme i výrazné čelo stánku do výšky 4,5 m, aby nás zákazníci spatřili již z dálky.

Nechyběl ani prostor pro obchodní jednání v podobě příjemného posezení u dobré kávy.

Produktové portfolio

Letos se návštěvníci mohli těšit na více než 130 vystavených produktů, a to především z těchto oblastí:

Conrad v současné době přidal na velkoobchodní e-shop přes 300 000 novinek, některé z nich mohli zákazníci spatřit přímo na místě.

Jednalo se například o multifunkční 3D tiskárnu Snapmaker, která vyjma funkce 3D tisku nabízí také funkci CNC frézy a laseru. CNC fréza umožňuje obrábět materiály jako akryl, dřevo a jiné měkké až středně tvrdé materiály. Laserový modul je vhodný pro gravírování a vypalování dřeva, plastu a silného papíru.

Další novinkou je 70 MHz digitální čtyřkanálový osciloskop Rigol MSO5074. Tento přístroj boduje vzorkovací rychlostí 8 GS/s na kanál a vynikajícími vlastnostmi, jako je např. pozoruhodně velká hloubka paměti až 200 Mpts, integrovaný trigger pro sériové sběrnice a 9palcový dotykový barevný displej pro optimální zobrazení měřených signálů. Standardem je ovládání přes LAN, USB a HDMI, stejně jako mnoho matematických funkcí.

Pozornost zákazníků připoutala také robotická ruka značky MAKERFACTORY, která nabízí maximální flexibilitu díky vyměnitelným nástrojovým hlavám a open source softwaru. V případě potřeby ji navíc lze libovolně rozšířit prostřednictvím univerzálního rozhraní. Kvalitní kovová mechanika zajišťuje přesnost opakování 0,2 mm a zdvihovou nosnost až 500 g. Programování se provádí přes grafické uživatelské rozhraní, díky čemuž práci s robotickou rukou snadno zvládnou i začátečníci.

"Amper je pro nás veletrhem na kterém nesmíme chybět. Místem, kde se potkáváme s našimi zákazníky a dostáváme od nich zpětnou vazbu. Není nad osobní kontakt a potřesení rukou – díky tomu vidíme vše trochu z jiné perspektivy, než jen po telefonu či emailu,"

říká Denisa Vodrážková z týmu marketingu.

Conrad se tak potkal nejen se svými zákazníky, ale i s konkurenty jako Megger, Rohde & Schwarz, Flir, Festo a mnoho dalších.

Fotogalerie z veletrhu AMPER 2019