bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Poradce

Spínač ví o každém pohybu Slunce. Dokonce i na DIN liště

Autor: Jan Robenek, 16. únor 2022

Po připojení k síti se časový spínač Hugo Müller SC 18.24 easy, komunikující rovněž přes NFC, rozzáří bílou barvou. Podsvícení displeje je vypínáno automaticky, nicméně intenzita může být ovlivněna spínacími cykly relé, které si přitom nárokuje vyšší proudy.

Více o kategorii Spínací zdroje na DIN lištu

Síťové zdroje na lištu představují podkategorii síťových zdrojů a své jméno nesou z důvodu druhu montáže na nosnou nebo montážní lištu, jejíž průřez má tvar vertikálního řezu kloboukem s krempou. Vhodné síťové zdroje jsou umístěny na zadní straně náležitě formovaného úchytu, s jehož pomocí je lze nasunout nebo přicvaknout na lištu. Upevnění na nosnou lištu se provádí pomocí svorkového nebo zacvakávacího mechanismu na zadní straně síťového zdroje, jehož uzavírací síla drží zdroj na liště.

Existují také řešení, u nichž je upínací šroub možné ovládat z přední strany pouzdra tak, že tlačí zadní stranu síťového zdroje směrem k montážní liště a tím jej upevňuje. Pro tyto montážní lišty existují podle normy DIN EN 60715 tři různé velikosti. Nejčastěji se používá tzv. DIN lišta se šířkou 35 mm a hloubkou 7,5 mm. Lišta může být vyrobena z oceli, mědi či hliníku, přičemž obě poslední možnosti zaručují použití v roli ochranného vodiče.