Vyspělý síťový tester NaviTEK NT určený k řešení potíží se sítěmi

Autor: Conrad Electronic, 9. duben 2018

Velmi mobilní a odolný přístroj nabízí široké spektrum funkcí v kompaktním provedení.

Společnost Conrad Business Supplies uvedla na trh nový přístroj pro řešení potíží se sítěmi. Ve své divizi pro sítě jej vyvinula společnost Ideal Industries.

Síťový tester NaviTEK NT Pro nabízí rozsáhlou sadu zkušebních a diagnostických funkcí pro provádění testů v aktivních a pasivních sítích s měděnými a optickými kabely. Přístroj s vylepšeným grafickým prostředím umožňuje síťovým technikům přesně a rychleji než kdy předtím určovat příčiny potíží se síťovým připojením a řešit je.

Sofistikované ruční zařízení nabízí rozsáhlou sadu funkcí pro testování a pro řešení problémů, jakou naleznete pouze ve specializovaných ručních testerech. Její součástí je i schopnost pracovat se sítěmi využívajícími měděné vodiče či optická vlákna.

Síťový tester NaviTEK NT je k dispozici prostřednictvím mnoha distribučních kanálů společnosti Conrad Electronic po celé Evropě.

Rychlá detekce spojení

Tester NaviTEK NT dokáže snadno detekovat služby jako ISDN, POTS a PoE. Nabízí také rychlou detekci spojení a informace o internetových protokolech včetně údajů o obousměrných datových přenosech, rychlosti, ID portu, VLAN, DNS, DHCP, stavu brány a IP adrese.

V případě závady provede přístroj přesné zmapování vodičů, včetně měření jejich délky a indikace jejich vzdálenosti od místa jakékoli závady. Díky odolnému a kompaktnímu provedení jej lze používat v stísněných prostorech, jaké se nacházejí ve většině rozvodných skříní.

Bezplatná aplikace IDEAL AnyWare™ umožňuje vytvářet tři různé typy zpráv a upravovat je s využitím zobrazených informací. Pomocí vestavěného bezdrátového přístupového bodu umožňuje NaviTEK NT snadný a rychlý přenos těchto zpráv do mobilních zařízení a jejich následné odesílání kamkoli e-mailem či přes FTP. Zprávy lze rovněž snadno ukládat na USB zařízení či do cloudového úložiště.

Produktový manažer společnosti Conrad Electronic Julian Magnano ve svém vyjádření k tomuto výrobku na trh uvedl:

"V rámci naší rozsáhlé zákaznické základny evidujeme po testeru NaviTEK NT významnou poptávku. Jde o profesionály v oblasti sítí, kteří hledají kompaktní a výkonný mobilní nástroj, ale i o větší firmy s vlastními IT odděleními. V obou těchto případech přístroj NAviTek NT bezesporu pomůže zajistit správné fungování všech důležitých počítačových sítí."