Termokamera Seek Thermal Compact XR

Autor: Conrad Electronic, 21. srpen 2018

S pouhými 13 gramy je Seek Thermal asi nejpřenosnější a nejkompaktnější termokamera na trhu. I přes nízkou váhu nepůsobí nijak křehce a k jejímu přenášení vám dobře poslouží v balení přiložené voděodolné pouzdro. Zařízení je k dostání ve třech variantách: Compact, Compact XR a Compact PRO.

Námi zvolená varianta XR se vyznačuje rozšířeným rozsahem až na neskutečných 600 metrů. Před koupí si budete muset ověřit, zda váš chytrý telefon podporuje funkci OTG a jakým směrem je vyveden USB port (v případě špatné polohy portu stačí zakoupit za cca 100 kč redukci), ale od této chvíle je používání velice jednoduché. Stačí zapojit vámi zvolenou kameru do telefonu, stáhnout aplikaci „Seek Thermal App“  a pak už se můžete ponořit do okem nezahlédnutelného světa energie. Měřením velmi malých teplotních rozdílů se neviditelná energie díky termovizi změní na jasné a viditelné teplotní obrazy snímaných objektů. Jelikož fungování infračervené termovize neovlivňuje viditelné světlo, je možné ji použít i jako noční vidění.

Aplikace

V poměrně intuitivní aplikaci máte na výběr z devíti barevných palet a osmi funkcí:

–  zde máte vedle sebe na jedné obrazovce obraz normální a termovizi

– ukazatel teploty v jednom bodě

– ukazatel nejchladnějšího a nejteplejšího bodu

– teplotní škála

– podrobnější teplotní škála

– ukáže vše, co je teplejší než vámi nastavená teplota

– ukáže vše s teplotou rovnající se vámi nastavené hodnotě

– ukáže vše, co je chladnější než vámi nastavená teplota

 Využití

Využití pro kameru se najde spoustu – například můžete zjistit, kterým kabelem proudí vysoké napětí, kde v elektrickém obvodu máte zkrat nebo kudy vám utíká teplo špatnou izolací. Hodí se ale i pro potřeby myslivosti. Termokamera je vhodná jak pro domácí kutily, tak pro profesionály, a v každém případě vám skvěle poslouží.