Otevřené, modulární a cenově dostupné průmyslové PC Kunbus RevPi Core

Autor: Conrad Electronic, 27. duben 2017

Produkty řady Kunbus Revolution Pi

Společnost Conrad Electronic rozšiřuje nabídku o produkty řady Kunbus Revolution Pi. Otevřené, modulární a cenově dostupné průmyslové PC běžící na uznávané platformě Raspberry Pi.

Společnost Conrad Electronic oznámila, že s okamžitou platností začíná nabízet open-source platformu IPC Revolution Pi s certifikátem podle normy EN61131-3, která je vhodná pro malé aplikace v průmyslovém řízení. Platforma sestává ze základního modulu RevPi Core, tří digitálních I/O a 12 volitelných modulů Gateway. Základem je výpočetní modul Raspberry Pi a počítač RevPi Core je tak kompatibilní s modelem Raspberry Pi B+.

Určen pro průmyslové aplikace

Jednotka běží na mikroprocesoru Broadcom BCM2835 700 MHz a je vybavena pamětí RAM 500 MB a pamětí flash 4 GB. Počítač RevPi Core je určen pro průmyslové aplikace v příležitostně náročném prostředí. Je to možné díky modernímu, vysoce efektivnímu zdroji napájení 24 V, který zaručuje minimální tvorbu tepla. DC/DC měnič s extrémně velkým rozsahem je schopen pracovat s napětím již od 10,7 V, takže umožňuje napájení např. ze solárních systémů nebo autobaterií. Konstrukce počítače zvládne výpadek napájecího napětí v délce až 10 ms při plné zátěži (resp. 25 ms bez zátěže). Sofistikovaný odrušovač (testovaný v certifikovaných laboratořích) zajišťuje správný chod i v prostředí s elektrickým šumem.

Konektivita a příslušenství

Počítač RevPi Core nabízí široké možnosti konektivity: dva porty USB-A na čelním panelu umožňují připojení klientských zařízení USB 2.0, port Micro USB slouží k připojení k hostitelskému USB systému pro programování instalované paměti eMMC flash a ethernetový konektor RJ45 zajišťuje připojení k síti LAN. Pro externí vizualizaci lze použít konektor Micro HDMI na horní straně zařízení.

Součástí dodávky je i operační systém Raspbian (varianta systému Debian) s opravou RT. Každý systém Revolution Pi je dodáván s konfiguračním softwarem PiCtory.

Průmyslové PC je instalováno v kompaktní skříni o rozměrech 96 x 22,5 x 110,5 pro montáž na lištu a je schopno pracovat za teploty -40 až +55 °C.

Co na tento produkt říkají kompetentní ze společnosti Kunbus?

Martin Kunschert, CEO společnosti Kunbus k tomu říká:

"Díky rozsáhlé softwarové podpoře lze počítač RevPi Core snadno konfigurovat a obsluhovat a předpokládáme, že najde uplatnění v srdci celé řady průmyslových systémů."

Další informace o značce Kunbus a o nabídce průmyslových PC jsou k dispozici na webu společnosti Conrad Electronic, který otevřete kliknutím sem.