Seznam
  Dlaždice
  Dáváte přednost zobrazení seznamu? Pak přepněte sem.
  Dáváte přednost dlaždicovému pohledu? Pak přepněte sem.

  Aktuální nabídky

  Vhodná náhražka za vaše zářivk

  V září bude v EU zakázán prodej svítidel s obsahem rtuti. Přejděte včas na technologii LED – vyhnete se tak nejen potížím s dodávkami, ale získáte dostatek času pro naplánování odpovídající úrovně osvětlení.

  Snižování nákladů na energii s LED osvětlením

  Vysoké náklady na energie a zákaz prodeje zářivek vyžadují změnu v myšlení. Přechod na LED svítidla přitom není složitý, jenom se musíte přesně informovat o tom, které LED produkty odpovídají vašim požadavkům. Pouze tak můžete optimálně osvětlit pracoviště a výrobní haly. U nás najdete nejen široký sortiment, ale také praktického rádce, který vám pomůže s výběrem příjemného a dostatečného osvětlení.

  Poradce

  Správné osvětlení uvnitř i venku

  Světlo reguluje, jak vidíme a vnímáme své okolí. Tam, kde je oslunění místností menší, vytvoříte díky vhodnému osvětlení základ pro jejich efektivní využití.

  Svítidla určují, jak interiéry vypadají vizuálně, zda se v nich cítíme příjemně a zda dokážeme pracovat soustředěně. Úspěšný koncept osvětlení vytváří optimální percepční podmínky pro produktivní práci v kancelářích, obchodech, servisních budovách a výrobních prostorách. Pozitivní vliv světla na zdraví a ochotu lidí pracovat i estetický efekt zkvalitňuje práci a přináší firmě dlouhodobý užitek. Více...

  Ne vždy je v místnostech dostatek denního světla, proto je při vybavování vnitřních i vnějších prostor nutné osvětlení přizpůsobené provozním požadavkům. Moderní svítidla a světelné zdroje založené např. na LED (light emitting diode) se vyznačují vysokou kvalitou a energetickou účinností.

  Společně s nákupem svítidel a lamp výrazně ovlivňujete pracovní atmosféru v místnostech a aktuální provozní náklady na příští roky. Proto se vyplatí vybírat svítidla s širokými možnostmi uspořádání, vysokou účinností a dlouhou životností.

  LED technologie

  Nákup LED svítidel má významný vliv na pracovní podmínky v místnostech a na aktuální provozní náklady na příští roky. Proto se vyplatí vybírat osvětlovací produkty s širokými možnostmi provedení, vysokou účinností a dlouhou životností.

  Jaké druhy osvětlení rozlišujeme?

  Vaše osvětlení by mělo být přizpůsobeno okolním podmínkám. Najít ten správný světelný zdroj pro danou místnost a vytvořit tím správnou atmosféru není snadný úkol. Začněme základním osvětlením.

  Jaký je rozdíl mezi přímým a nepřímým světlem?

  Téměř u všech typů osvětlení si můžete vybrat mezi přímým a nepřímým světlem

  Přímé světlo vzniká, když žárovka nebo LED svítí přímo na použitelný povrch. Příkladem může být stolní svítidlo s paprskem nasměrovaným na desku stolu nebo žárovka v závěsném stropním svítidle pro přímé osvětlení plochy jídelního stolu. Přímé světlo je obvykle tak jasné, že můžete snadno číst na pracovišti nebo vidět nápis na klávesnici. Často je vnímáno jako ostré a vytváří stíny – obojí může být subjektivně nepříznivé.

  Nepřímé světlo vzniká odrazem od stropů a stěn. Zdroj neosvětluje přímo požadovanou oblast, ale svítí na plochu, která odráží světlo zpět a šíří ho po místnosti. Nepřímé světlo poskytuje příjemně rovnoměrné osvětlení. Neoslňuje, nevrhá téměř žádné stíny a je vnímáno jako měkké.

  Čím vyniká moderní koncept osvětlení?

  Vývoj žárovek a svítidel jde velmi rychle kupředu, zejména v případě produktů na bázi LED technologie. LED diody představují ekonomické, udržitelné a ekologické řešení pro většinu oblastí použití. V provozu a průmyslovém využití dokáže LED technologie často naplno projevit své přednosti.

  Mezi výhody LED patří vyzařování směrového světla s vysokým jasem a stálou barvou, schopnost modulovat barevnou teplotu v rámci širokého spektra barev. Poskytují nízké emise tepla a dlouhou životnost. Moderní LED prvky fungují prakticky bez zpoždění zapnutí a v závislosti na modelu je lze stmívat vypínačem.

  LED diody jsou výkonné, odolné a vynikají nízkou spotřebou energie – a tím i nízkými náklady na elektřinu. Mají lepší výkonové parametry než zářivky a jsou dobré nejen pro životní prostředí, ale i pro zdraví, protože při výrobě nejsou použity škodlivé látky jako je rtuť. 

  Jaký typ osvětlení šetří nejvíce energie?

  I ty nejúspornější světelné zdroje spotřebovávají elektřinu. Účinnost je důležitým hlediskem při instalaci nebo dovybavení kancelářského, průmyslového, maloobchodního, restauračního a hotelového osvětlení nebo komerčního venkovního osvětlení. 

  Moderní technologie osvětlení, například na bázi LED, přeměňuje více elektřiny na světlo. Světelná účinnost je tedy mnohem vyšší, díky čemuž je k výrobě srovnatelného světelného toku potřeba mnohem méně energie.

  Pokrok v osvětlovací technice bedlivě sledují majitelé budov, architekti, projektanti, statikové a řídící pracovníci. Moderní žárovky totiž udržují provozní náklady dlouhodobě nízké. Velmi dlouhá životnost kompenzuje vyšší pořizovací ceny a měla by být zahrnuta do analýzy hospodárnosti. S rostoucím počtem pracovních hodin se zkracuje doba amortizace investice. 

  Nejen nové LED diody přispívají k nižším nákladům na energii. Nejnovější generace zářivek, vysoce intenzivních zábleskových výbojek a energeticky úsporných žárovek má také optimalizovanou světelnou účinnost. Díky tomu převyšují energetickou účinnost a kvalitu osvětlení starších modelů. Proto z ekonomického hlediska má náhrada vždy smysl.

  Deko Light 565159 LED Panel Square 15 LED stropní svítidlo

  Jak můžete flexibilně ovládat osvětlení?

  Flexibilní ovládání svítidel a lamp zajišťuje osvětlení konkrétních míst ve správný čas, s požadovaným jasem i zhasínání v době nepřítomnosti. To zaručuje nejen velký komfort používání, ale především úsporu. 

  Světlo lze ovládat klasickým způsobem, tedy vypínačem a stmívačem. Individuálně nebo ve skupinách snižte intenzitu mnoha současných LED, úsporných žárovek a zářivek.

  Pohybové senzory a časovače automatizují ovládání osvětlení. Poskytují pohodlí a bezpečnost a jsou důležitým doplňkem ručního zapínání a vypínání. Zatímco pohybové senzory detekují pohybující se osoby pomocí infračerveného záření nebo radaru, senzory přítomnosti mohou nechat světla rozsvícená, dokud jsou lidé v místnosti, i když sedí. 

  Časovače automaticky vypnou světlo po určité době. Jedná se o praktická řešení pro schodiště, chodby, parkoviště a osvětlení cest nebo vánoční osvětlení.

  LEDVANCE SMART+ WiFi Mini Bulb Tunable

  Jak můžete inteligentně ovládat osvětlení?

  Inteligentní řídicí systémy regulují osvětlení centrálně. Dostupné zdroje světla lze řídit jednotně v závislosti na místnostech, zónách a oblastech použití v budově, v několika objektech a také na několika místech. Přenos řídicích příkazů a stavových informací probíhá přes Wi-FI, ethernet, síť, standardní sběrnicové kabely a proprietární sběrnicové systémy.

  Předností digitálního řízení osvětlení je vysoká flexibilita při užívání objektu a velký komfort. V závislosti na systému se zapínání, stmívání a programování světla provádí pomocí aplikace na chytrých telefonech, tabletech nebo počítačích. I když nahradíte stávající vypínače síťovými modely s rozšířením o dálkové ovládání, můžete je stále použít v jiných aplikacích.

  Individuálně definovatelné scénáře osvětlení zajišťují optimální osvětlení v konferenčních a zasedacích místnostech pouhým stisknutím tlačítka. Díky interakci s inteligentními senzory světlo reaguje zcela podle vašeho přání.

  V rámci zastřešujícího řízení budovy je osvětlení řízeno ve spojení s roletami, protisluneční ochranou, topidly nebo poplašným systémem. Simulace přítomnosti způsobuje, že nepoužívané místnosti a části budovy vypadají jako obydlené, což odrazuje lupiče.

  Co je důležité v souvislosti s osvětlením?

  Jas, barvy a kontrast – to vše si můžete navrhnout podle svých osobních požadavků. Nejdůležitější jednotky při výběru svítidel a světelných zdrojů jsou: světelný tok, barva světla, světelná účinnost, barevné podání, vyzařovací úhel, životnost a energetická účinnost. Technické vlastnosti uvedené v popisu produktu vám pomohou vybrat správná řešení osvětlení pro vaši aplikaci.