Nejprodávanější produkty

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené produkty

Nejlépe hodnocené produkty

Populární značky

Poradce

Počítače, mobilní telefony i zdravotnictví. Všude tam najdete konektory Molex

Autor: Jan Němec, 16. září 2022

Na světě není mnoho firem, jejichž jméno se stalo synonymem pro konkrétní produkt. Společnost Molex mezi ně patří. Dala totiž název napájecímu konektoru pro pevné disky a optické mechaniky v počítači. A právě její konektory a propojovací komponenty nově najdete i v nabídce Conrad Electronic.

Co najdete v kategorii Automatizace a pneumatická technika

Produkty pro organizaci a řízení procesů v oblasti automatizace. Kromě elektrických pohonů, převodníků nebo krokových motorů najdete také příslušenství pro zabezpečení procesů, jako je světelná a zvuková signalizace.

Automatizace a pneumatika - efektivní a bezpečné řízení procesů

Zařízení, umožňující správu a řízení různých procesů v oblasti automatizace. V závislosti na specifikách vašeho procesu si zde vyberete vhodný elektrický pohonlineární motor nebo transduktor, stejně jako krokový motor nebo elektrický vibrátor. Kromě zařízení zodpovědných za procesní mechaniku jsme také připravili podkategorii se zařízeními odpovědnými za jejich bezpečnost, jako je světelnázvuková světelná zvuková signalizace. Přečtěte si, co je o nich dobré vědět.

Elektrické pohony: lineární pohony a transduktory

Elektrické pohony vytvářející lineární pohyb se široce používají v automatizaci a řízení úhlu otevření prvků, jako jsou klapky, brány, okna a nábytkové prvky. Kvalitní elektrický pohon nebo lineární motor se správně zvoleným zdvihem pístu zajistí pohodlí a bezpečnost při používání a díky řídicím systémům také umožní přesně nastavit koncovou polohu zařízení.

Transduktor neboli magnetický zesilovač, můžete použít pro pokročilé řídící a nastavovací systémy pro externí zařízení. Jedná se o magnetický prvek, který umožňuje měnit střídavé napětí nebo proud ve výstupním obvodu změnou stejnosměrného napětí ve vstupním druhém obvodu. Transduktory jsou skvělé zejména pro zařízení, vyžadující velký napájecí proud a zároveň přesnou regulaci výkonu.

 

Elektrické vibrátory - jak si vybrat ten správný?

Vnější elektrické vibrátory se používají hlavně k uvolnění nebo oddělení zhutněných materiálů v podavačích. Mohou být také použity pro reverzní proces - jako zhutňovače, nebo jako reduktory tření.

Při výběru správného elektrického vibrátoru pro svůj proces věnujte nejprve pozornost jeho síle. V případě skluzů, vibračních desek, sít a filtrů musí být jejich hmotnost přibližně 3-5 krát5krát větší. Pro sila a kontejnery stačí vzít v úvahu asi 20% hmotnosti materiálu v kuželové části.

Druhým klíčovým parametrem při výběru vibrátoru by měla být jeho frekvence pohybu. Elektrické vibrátory, pro které je to až 1 500 ot / min, budou dobře fungovat, pokud máte v úmyslu transportovat nebo třepat materiál. Na druhé straně zařízení s frekvencí nad 3000 ot / min umožní efektivní zhutňování materiálů a vyprázdnění nádrží.

 

Signalizace

Světelná a zvuková signalizace je důležitá nejen pro hladký chod, ale také pro bezpečnost procesů a lidí, kteří se na nich podílejí. Proto jsme vytvořili samostatnou podkategorii, ve které najdete široký výběr kvalitních zvukových, optických a opticko-zvukových signalizačních zařízení, včetně různého příslušenství.

Představujeme mimo jiné modely signalizačních sloupců, které se vyznačují rozsáhlými funkcemi, díky nimž budete moci rychle posoudit stav výrobního procesu a v případě nouze použít optické a zvukové varovné signály.

 

Krokové motory

U krokových motorů se rotor neotáčí nepřetržitě, ale provádí pulzní rotační pohyb s přesně nastaveným úhlem. Díky tomu se krokové motory vyznačují velmi přesným polohováním a opakovatelností pohybu. Jejich výhodou je také schopnost rychle nastartovat, zabrzdit a změnit směr a vysokou spolehlivost díky nedostatku kartáčů. V závislosti na aplikaci může krokový motor provádět jak zlomky otáček za minutu, tak až několik set otáček za minutu.