Seznam
  Dlaždice
  Dáváte přednost zobrazení seznamu? Pak přepněte sem.
  Dáváte přednost dlaždicovému pohledu? Pak přepněte sem.

  Více o kategorii Měřicí přístroje

  V měřicí technice používané v průmyslu a obchodu se používají přístroje, které měří různé fyzikální veličiny. Zahrnují takové parametry, jako je elektrický proud, napětí, odpor a frekvence. Mohou měřit proměnné, jako je síla, tlak a hluk, stejně jako teplotu objektů a prostředí. Vhodná zařízení také velmi přesně zaznamenávají plyny, kapaliny a elektromagnetická pole.

  Chcete-li provést tato měření nebo zobrazit a nastavit příslušné parametry, můžete si vybrat z různých měřicích nástrojů. Měřicí přístroje se dělí na mobilní (přenosné) a stacionární. Mobilní zařízení jsou ideální pro použití na místě nebo v terénu. Stacionární měřicí přístroje, jako jsou samostatná zařízení s možností připojení k PC, jsou vhodnější pro dílnu nebo dlouhodobé použití. Více...

  Nejprodávanější produkty

  Nejprodávanější

  Nejlépe hodnocené produkty

  Nejlépe hodnocené produkty

  Poradce

  Jak fungují měřicí přístroje?

  Většinou používají mechanické, optické nebo elektronické snímače k ​​měření zkušební hodnoty kontinuálně nebo proti referenční hodnotě (cílové hodnotě).

  Na rozdíl od testerů,  jsou čistě měřicí přístroje, jako jsou měřiče životního prostředí nebo multimetry, zobrazují hodnoty, které nejsou interpretovány, ale musí být zkontrolovány odborníkem, aby je vyhodnotil. Na druhé straně testovací zařízení někdy při dosažení nebo překročení určitých měřicích rozsahů vydávají optické nebo akustické signály. Laboratorní měřicí přístroje, které rovněž patří do oblasti měřicí techniky, mají často nejen funkce měření signálů, ale i jejich generování, např. generátory funkcí.

  Typy měřicích přístrojů

  Vyberte si z vysoce kvalitních laboratorních měřicích přístrojů, multimetrů, testovacích a kontrolních přístrojů a nástrojů pro měření životního prostředí!

  Na co si dát pozor při nákupu měřicí techniky?

  Které měřicí zařízení je pro vaši aplikaci nejvhodnější, závisí na mnoha faktorech:

  Typ konstrukce:  ruční nebo volně stojící? Je to otázka prostředí použití. Pokud chcete provádět mobilní měření, protože jste například často na cestách, jsou ruční zařízení tou správnou volbou. V prostředí laboratoří, dílny nebo trvalého použití však mohou být vhodnější stacionární zařízení, zejména proto, že často nabízejí širší rozsah funkcí.

  Měřicí rozsahy: Měřicí přístroje budou fungovat pouze tehdy, pokud jsou správně používána. To znamená, že rozsahy měření musí být v rozsahu, ve kterém budou použity. Věnujte také pozornost deklarované přesnosti hodnot a tomu, zda jsou pro vás důležité absolutní nebo referenční hodnoty..

  Příslušenství:  Všimněte si také, zda potřebujete další příslušenství, jako jsou dataloggery pro použití měřicího přístroje, vyhodnocení nebo přenos dat. U samostatných jednotek to obvykle není nutné. Užitečná mohou být i rozhraní jako USB konektory nebo čtečky paměťových karet.