Aktuální informace: JEDEME NAPLNO!
WunderBar

WunderBar
Ponořte se do vývoje
Android a iOS aplikací

Startovací sada bezdrátových modulů WunderBar IoT (Internet of Things) obsahuje celkem šest bezdrátových modulů a jeden centrální modul. Jednotlivé moduly jsou ve skutečnosti malé chytré senzory, které s centrálním modulem komunikují bezdrátově přes Bluetooth. Bezdrátová technologie BLE (Bluetooth Low Energy) dovoluje modulům navzájem komunikovat bez propojování vodičů a s velmi nízkou spotřebou.


» Přejít k produktu
» Výrobce relayr
WunderBar

Technická data

Systém WunderBar je dodáván ve formě jedné desky plošných spojů obsahující všechny moduly. Jednotlivé moduly lze libovolně od hlavní desky oddělit. Každý samostatný modul je nutné napájet – ze spodní strany se nachází slot pro jednu knoflíkovou baterii. Napájení hlavního modulu je řešeno USB portem na boční straně. Technologie BLE automaticky aktivuje komunikační rozhraní mezi modulem a řídící deskou.

WunderBar

Moduly v sadě:

 1. Modul teploměr/vlhkoměr
 2. Modul měřicí intenzitu světla
 3. Akcelometr a gyroskop
 4. Detektor hluku
 5. IR vysílač
 6. Modul vybavený 4pólovým konektorem, pro libovolné připojení dalšího senzoru od Speedstudio 2 GPIOs / I2C nebo UART (3,3 – 5 V)

Jednotlivé moduly lze díky malé velikosti libovolně umístit. Vždy však musí být v dosahu hlavní jednotky.

WunderBar
WunderBar

Hlavní modul

 • Jádro mikrokontroléru Freescale série Kinetis, 32bitový ARM Cortex M4 s instrukcemi DSP MK24FN1M0VDC12
  - Taktovací frekvence: 120 MHz
  - Flash: 1024 kB
  - SRAM: 250 kB
 • Wi-Fi modul: Gainspan GS1500M: IEEE 802.11b/g/n, WPA/WPA2, plná podpora protokolu TCP/IP s SSL/TLS
 • Bluetooth modul Nordic nRF51822 BLE (ARM® Cortex™-M0, Bluetooth 4.0)
 • Vstup/výstup: 12 přístupných GPIO pájecích konektorů, včetně SPI, I2C, TWI, UART, ADC.
 • Napájení: 3,3V regulátor včetně Li-Ion/Li-Pol nabíječky
 • Full-speed USB řadič s OTG
 • 32kHz krystalový oscilátor

Mini moduly

 • SoC: Nordic nRF51822 BLE (ARM® Cortex™-M0, Bluetooth 4.0)
  o Frekvence: 16 MHz
  o RAM: 16 KB
  o Flash: 256 KB
 • IO: 8 přístupných GPIO pájecích konektorů, včetně SPI, I2C, TWI, UART, ADC.
 • 32kHz krystalový oscilátor
 • Moduly:
WunderBar

Součásti dodávky

WunderBar
» Přejít k produktu
WunderBar

IoT (Internet of Things)

IoT je novodobé označení pro vzájemné propojování velkého množství elektronických zařízení tak, aby navzájem komunikovaly a vytvářely velkou inteligentní síť. IoT může člověku v celé řadě situací zjednodušit život – nejde už jen o průmyslové řešení, ale i o jednoduché uživatelsky dostupné řešení. Umožňuje rychlé ovládání, přesnou regulaci a jednoduchý přenos informací.

Elektronická zařízení už dnes mohou volně přistupovat do sítě Internet a zprostředkovávat celou řadu informací. Na jejich základě se pak samy rozhodují, konfigurují a plní praktické úlohy. IoT mění pohled na svět a umožní na první pohled jednoduchým zařízením řešit složitější úlohy.

Celá síť IoT má společný jeden centrální bod (hlavní jednotku), zakládá na několika aspektech – na bezdrátovém spojování, mikro-mechanických systémech (MEMS) a na přístupu do sítě Internet. Pokud uvážíme, že v celé řadě situací nám budou pomocníky chytré systémy IoT, jakým je např. WunderBar, můžeme si být jisti, že za několik let neustálého zdokonalování domácnosti budeme ovládat a mít přehled o desítkách zařízení dokonce i v rámci jedné místnosti.

Už třeba taková obývací místnost je místem, kde by (r)evoluce měla začít. Jedna centrální jednotka může plnit funkce od sledování spotřeby a dálkového vypínání elektroniky, až po regulaci teploty a hlídání majetku. Pokud bude vše součástí IoT, můžete se svou domácností takto komunikovat třeba z opačného konce Země, tedy pokud vy sami budete připojeni k Internetu.

Není vůbec tajemstvím, že svět je možné řídit přes Internet. Staňte se součástí komunity nezávislých vývojářů, vstupte do světa velké sítě! Nastavte senzory, zaznamenávejte data a sledujete je na dálku.


» Přejít k produktu

O firmě relayr

Relayr je berlínským Start-Upem, který se specializuje na technologie IoT.

Spoluzakladatel a ředitel produktového oddělení relayru Jackson Bond říká: “Už na začátku roku 2013 jsme chtěli dát světu k dispozici IoT cloudovou platformu. Ostatně jsme si ale nebyli zcela jisti, která marketingová strategie by pro to fungovala. Vertikální? A pokud by fungovala, na kterou část průmyslového odvětví bychom se pak měli zaměřit? Automatizace staveb? Zdravotnictví? Logistika? Rovněž by to znamenalo, že bychom se v dané oblasti museli specializovat natolik, abychom nabídli něco skutečně přínosného. Vrátíme se na začátek – nebylo by horizontální marketingové pojetí lepší? Něco, co by uspokojilo vývojáře v celém spektru všech odvětví? Právě tu se zrodila myšlenka sestavit WunderBar, jednoduchou sadu pro začínající i pokročilé vývojáře.“


» Přejít k produktu

WunderBar

Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic