Nápověda
Rychlá objednávka
  • Naše služby
  • Naše značky
  • Rychlá poptávka
  • Kontakty
  • Akce a slevy

+420 226 224 254

Potřebujete poradit? (Pracovní dny od 8:00 do 16:00 hod.)

Zpátky na hlavní strana

Elektromechanika

Výrobky související s výrobou, přeměnou, přenosem nebo skladováním elektřiny. Najdete zde širokou škálu elektromagnetů, univerzální kulaté konektory, univerzální pouzdra, spínače a tlačítka

Akustické součástky

Akustické součástky

Akustické součástky
Mikrofonní kapsle Akustické měniče, malé reproduktory
Desky plošných spojů

Desky plošných spojů

Desky plošných spojů
Příslušenství pro desky plošných spojů Experimentální desky Slevy Desky plošných spojů Kontaktní pole Základní materiál DPS
Krabičky a kryty

Krabičky a kryty

Krabičky a kryty
Univerzální krabičky Slevy Krabičky a kryty Malé krabičky Doplňky k rozváděčům 19palcové racky Pultové a stolní krabičky Obal na DIN lišty Pouzdro zástrčky Nástěnné a instalační rozváděče Příslušenství pro skříně a kryty
Magnetismus

Magnetismus

Magnetismus
Permanentní magnety Příslušenství k magnetům Zdvihací magnety Elektromagnety
Pojistky

Pojistky

Pojistky
Tepelné pojistky Proudový chránič Výkonové spínače Mini pojistky Držáky autopojistek Jističe Slevy Pojistky Pojistky Neozed Vratné (multifuzní) pojistky Držák pojistky Fotovoltaické pojistky Pojistky Autopojistky Tavné pojistky Diazed Pojistkové skříně
Relé

Relé

Relé
Vazební relé Relé, zásuvné relé Slevy Relé Impulzní spínač Reléové desky Bezpečnostní relé Polovodičová relé Monitorovací relé Automobilová relé Průmyslová relé Příslušenství pro relé Reed technika Moduly na DIN lištu Časová a multifunkční relé
Spínače a tlačítka

Spínače a tlačítka

Spínače a tlačítka
Spínač do auta Páčkové a kolébkové spínače Joysticks Výkonové spínače Klávesnice, klávesová pole, klávesy Tlačítka a mikrospínače Posuvné spínače Polohový spínač, plovákový spínač Kontakty Bimetalové spínače Příslušenství pro spínače a tlačítka Slevy Spínače a tlačítka Otočné a klíčové spínače

Slevy Elektromechanika

Slevy Elektromechanika

Obecné informace o elektromechanických elektrických zařízeních

Elektromechanické elektrické zařízení přeměňuje elektrické pole na mechanickou energii a naopak. Mechanické pohyby nejsou v elektromechanice zajišťovány pomocí kapalin, jako je tomu v hydraulice a pneumatice, ale pomocí elektrických pohonů a magnetismu. Hydraulické pohony jsou dlouhodobě preferovány, zejména pro náročné úkoly, jako je například přeprava těžkých nákladů. Mezitím jsou však elektromechanické pohony také dobré, ne-li lepší, pro tento účel. Ve srovnání s hydraulickými pohonnými systémy je jejich výhodou to, že jsou často menší a lehčí, protože mají pouze jeden elektromotor a nemají čerpadla, nádrže, potrubí a další prvky, které jsou typické pro hydraulické systémy. Elektrické pohony mají tišší chod, mají větší rozsah rychlostí a jsou vhodné pro úkoly, kde je vyžadováno přesné řízení. Elektromechanické komponenty jsou navíc lépe integrovány do elektronických řídicích systémů, než ty hydraulické. Mnoho společností si toho všimlo a stále více jich ve výrobě používá elektromechanické pohony.

Oblast elektromechaniky nelze jednoznačně definovat, ale propojuje se s dalšími obory, zejména s elektronikou a mechanikou, ale také se strojírenstvím a informační technologií. Elektromechanické systémy se v současnosti používají v mnoha oborech. Například ve výrobě, měření, reproduktorech, lékařské technice a senzorové a akční technice.

 

Přehled elektromechanických součástí

Elektromechanické komponenty tvoří základ elektromechanického systému. Bez nich nebude fungovat žádné, elektricky napájené zařízení. Existuje mnoho elektromechanických součástí, které byly navrženy pro speciální aplikace. Desky plošných spojů se používají například k upevnění elektronických součástí v konkrétním systému a k vytvoření elektrického spojení mezi nimi. Skládají se z izolačního materiálu, obvykle vyztuženého plastovými vlákny, a na obou stranách mají tenké vrstvy mědi. Komponenty, jako jsou tranzistory, kondenzátory nebo rezistory, jsou připájeny na desce nebo jednoduše vloženy, pokud jde o zásuvnou desku.

Mechanické pohyby jsou často generovány v elektromechanice pomocí magnetismu. Například reproduktory jsou vybaveny elektrickými a permanentními magnety, které přitahují a odpuzují, což způsobuje pohyb membrány reproduktorů. Tímto způsobem jsou elektrické signály převedeny na mechanické vibrace, které generují akustické signály.

Magnety lze nalézt v mnoha dalších elektromechanických zařízeních, například ve zvoncích, v zámcích dveří a podobných elektrických instalacích.

Magnetismus také hraje roli ve vývoji elektromechanických relé (EMR). Jedná se o spínače se dvěma spínacími polohami, kterými lze elektrický obvod zapínat nebo vypínat. Způsob práce je založen na síle elektromagnetu, který je realizován cívkou. V závislosti na typu kontaktů (NC a NO kontakty) bude elektrický obvod vyroben nebo přerušen. Relé slouží k přepínání výkonových obvodů a mohou sloužit jako spínací zesilovače. Známým příkladem je automobilové relé.

Spínače a tlačítka se používají k ovládání elektromechanických aplikací. Můžete s nimi otevírat, udržovat a uzavírat elektrická připojení. K dispozici jsou ručně ovládané spínače, naklápěcí a kolébkové spínače, které lze ovládat bez nutnosti automatického přepínání pomocí speciálních mechanismů, magnetické síly, teploty nebo přemístění. Příklad koncových spínačů, které při dosažení určité koncové polohy spustí proces zapnutí a například přeruší napájení. Zvláštním druhem spínačů jsou tzv. Stykače.

Elektromechanický stykač je z hlediska konstrukce a provozu velmi podobný spínacímu relé. Je ale navržen pro vyšší spínací výkony a může tak docházet ke ztrátám. Z tohoto důvodu jsou stykače ideální pro vysoce výkonné aplikace a používají se především v průmyslu. I když vaše jméno na první pohled naznačuje něco jiného, ​​stykače nejsou určeny k ochraně proti přetížení nebo zkratu.

Pojistky vykonávají svou práci. Jsou integrovány do elektronického obvodu a přeruší přívod napájení, jakmile je překročen specifikovaný proud. Tímto způsobem se můžete vyhnout poškození elektrického systému.

V mnoha případech jsou elektromechanické komponenty integrovány v jedné krabičce. Krabička chrání vnitřní elektroniku a měla by odpovídat komponentám a designu. Kromě standardních 19-ti palcových držáků součástí, které slouží jako úchytky a které se používají v průmyslu a obchodu, jsou k dispozici nástěnné krabičky, stolní krabičky, zásuvné krabičky a mnoho dalších, které se dobře hodí pro kutily a malé aplikace.

 

Náš praktický tip: Elektromechanické komponenty skladujte bezpečně

Pro zajištění odpovídající ochrany elektroniky musí být pouzdro přizpůsobeno okolním a provozním podmínkám. Pokud je umístěn venku, pak by jim měly odolávat vnější faktory, jako je vítr, voda a nečistoty. V této souvislosti by měla být věnována pozornost odpovídající úrovni ochrany IP. Stupeň krytí IP68 (ochrana proti prachu, dotyku a trvalému ponoření) je v současnosti nejvyšší. Je také důležité, aby zařízení nebylo zdrojem rušení pro jiná zařízení a bylo chráněno proti rušení (elektromagnetická pole nebo vlny). Z bezpečnostních důvodů by mělo být zařízení testováno v souladu se směrnicí EMC (elektromagnetická kompatibilita).

 

Nákupní kritéria pro elektromechanické komponenty - co je důležité?

Před nákupem zvažte, který elektromechanický prvek nejlépe vyhovuje vaší aplikaci. Bezpečnostní funkce jsou k dispozici ve většině provedeních.

Zatímco jsou spínací stykače univerzální, je oboustranná ochrana zvláště vhodná pro speciální aplikace, například v kombinaci s třífázovými motory. Polovodičové stykače jsou tou správnou volbou, pokud je vyžadováno rychlé spínání a tichý provoz, a používají se také k řízení motorů, topení a osvětlení.

 

Mezi akustickými prvky se také nabízí velký výběr. Pokud zvolíte velký, nebo malý reproduktor, věnujte pozornost potřebnému napětí, impedanci (střídavý odpor v ohmech) a rezonanční frekvenci (uvedeno v hertzech). Musíte však předem určit hladinu hluku (vyjádřenou v decibelech) a typ zvuku (nepřetržité, přerušované nebo zvuky sirény).

Snadnost použití může také hrát roli při výběru elektromechanického prvku. To platí například pro desky s plošnými spoji. Pokud nemáte odborné zkušenosti s pájením, nebo chcete ušetřit čas, použijte zásuvné desky, které se používají mnohem snadněji.

Kvalita a zpracování jsou v každém případě důležitými nákupními kritérii, která by měla být stejně důležitá pro soukromé osoby i podniky. Vysoká kvalita obvykle znamená vysokou úroveň funkčnosti, dlouhou životnost a spolehlivý provoz, což znamená nejlepší podmínky pro plynulý chod výroby.

 

FAQ - Často kladené otázky o elektromechanických a elektrických zařízeních

 

Jak souvisí elektromechanika s mechatronikou?

Mechatronika je spojným bodem napříč obory. Jedná se o interdisciplinární obor zahrnující tři oblasti: strojírenství, elektrotechniku ​​a informatiku. V těchto oborech se používají metody řešení technických problémů. Systémy KERN fungují mechanicky, ale jsou podporovány technologiemi (počítačové technologie a elektronické systémy).

 

Musí všechny elektromechanické komponenty, které používám, být od stejného výrobce?

Ne. Pokud jste však získali dobré zkušenosti s konkrétním výrobcem, který drží kvalitu svých výrobků, raději využijete jeho nabídku. Může to lépe zajistit bezpečnost a rozhodně to nebude na škodu. Použití prvků od různých výrobců však na funkčnost nemá vliv. Existuje mnoho společností, nabízejících produkty stejné, nebo podobné kvality.

 

Naši nejoblíbenější průvodci v oblasti elektromechaniky

 

Elektromechanika - efektivní správa elektřiny

Zařízení a příslušenství užitečné v procesech výroby, transformace, přenosu nebo skladování elektřiny. Najdete zde mimo jiné elektromagnety, univerzální kulaté konektory, univerzální pouzdra, vypínače a tlačítka. Z výrobků, které nabízíme, vybíráme kompaktnost a odolnost. Doporučujeme nejnovější řešení v oblasti elektromechaniky. Zde je to, co byste o nich měli vědět.

 

Elektromagnety

Elektromagnet používá tok elektrického proudu k vytvoření magnetického pole. Je dodáván v mnoha podobách s různým výkonem, a proto vám široká škála elektromagnetů nabízených u nás umožní přizpůsobit produkt pro danou aplikaci. Použití elektromagnetů je velmi široké a zahrnuje jak malé mechanismy zámků, reproduktorů nebo CRT obrazovek, tak i velké elektromagnetické výtahy a magnetické železnice.

 

Kruhové konektory pro všeobecné použití

Jedním z klíčových aspektů účinného přenosu elektřiny je použití vhodných konektorů. Mezi nimi jsou velmi populární kruhové konektory, které se používají v mnoha variantách. Pro výběr optimálního řešení, které vám umožní efektivně posílat signály, data nebo napájení, definujte své potřeby. Zadáním co nejvíce parametrů dosáhnete nejlepšího výběru. Můžete zadat parametry, jako je orientace konektoru (přímá nebo úhlová), způsob montáže (pájená, pružina, šroub, kroucená, s kabelem), průřez vodiče nebo vnější průměr.

Také věnujte pozornost způsobu montáže a demontáže a odolnosti konektorů. Podmínky mohou být velmi obtížné v průmyslových aplikacích, proto volte odolné konektory. Také si pamatujte, že v některých situacích budou jednotlivé konektory fungovat, zatímco v jiných bude lepší použít celé moduly konektorů, například kvůli většímu počtu vodičů směrovaných v daném místě.

 

Univerzální pouzdra

Univerzální krabičky jsou jedním z nejpopulárnějších způsobů ochrany součástí instalace. Co hledat při výběru těchto typů produktů? Kromě vhodných rozměrů by měla být univerzální krabička vyrobena z materiálu vhodného pro podmínky, převládající v místě instalace. Hliníkové kryty poskytují nejlepší odolnost proti poškození a povětrnostním podmínkám. Pokud je tepelná izolace důležitým faktorem, vyplatí se uvažovat o termoplastickém krytu.

Polykarbonát je další oblíbený materiál, který nabízí příznivý poměr hmotnosti k pevnosti. Podobně jako polyester vyztužený skelnými vlákny funguje jako estetické pouzdro instalované hlavně v místnostech.

 

Spínače a tlačítka

Přestože jsou spínače a tlačítka běžně srovnávány, liší se ve funkci. Spínač se aktivuje permanentní změnou polohy kontaktů, která je způsobena stisknutím, a nejlepším příkladem je spínač světla. Tlačítko naopak drží obvod sepnutý, jen dokud je přidrženo – využívá se například v interkomu.

Výběrem správného produktu si budete moci vybrat mezi klíčovými spínači, ve kterých se ovládací prvek otáčí podobně jako klíč v zapalování, kolébkovými spínači, podobnými joysticku a kolébkovými spínači, ve kterých má lisovaný prvek tvar kolébky. Kromě standardních modelů můžete použít tlačítka odolná proti vandalům se zesílenou strukturou. Rovněž stojí za zvážení možnosti podsvícení tlačítka nebo přepínače.

 

Obecné informace o elektromechanických elektrických zařízeních Elektromechanické elektrické zařízení přeměňuje elektrické pole na mechanickou energii a naopak. Mechanické pohyby nejsou v elektromechanice zajišťovány pomocí kapalin, jako je tomu v hydraulice a pneumatice, ale pomocí elektrických poh...
  • Více než 750.000 produktů
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 1000 Kč
  • Bezpečné platby
  • Důvěryhodný obchod
Nápověda
  • Obchodní podmínky
  • Vše o dopravě zboží
  • Vše o platbě za zboží
  • Reklamace zboží
  • Vrácení zboží
O nás
  • Conrad Sourcing Platform
  • O nás
  • Naše značky
  • Archiv katalogů
  • Kariéra
Služby
  • Partnerství s Conradem
  • Moderní řešení eProcurement
  • Termínované objednávky
  • Kalibrační služba
  • Konfigurátor kabelů
  • Kabely v metráži
  • Rychlá poptávka
Kontakt
Kontakty
Technická podpora
Velkoobchodní kontakty
Bezpečné platby PayU Mastercard VISA
Navštivte nás na sociálních sítích
Kvalita a bezpečnost ISO 9001

2020 © Conrad Electronic Česká republika, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

v1.9.1.2 (78784b54b6-s5rlq)

Vyberte zemi

  • Österreich
  • België
  • Conrad.com
  • Česká republika
  • Danmark
  • Deutschland
  • France
  • Hrvatska
  • Italia
  • Magyarország
  • Nederland
  • Polska
  • Slovenija
  • Slovensko
  • Sverige
  • Schweiz