Aktuální informace: JEDEME NAPLNO!
Smart Home systém Homematic IP

Smart Home systém Homematic IP

Určení a funkce "smart home" systému

Smart systém Homematic řeší dva okruhy činností. Je to zaprvé řízení energií s cílem minimalizovat jejich spotřebu při maximalizaci komfortu bydlení a zadruhé je to zabezpečení objektu.

a) řízení energií

Smart Home systém Homematic IP

b) zabezpečení nemovitosti

Smart Home systém Homematic IP

Mějte vše pod kontrolou

Smart home systémy umožňují kontrolu a ovládání vašeho domu, kanceláře či rekreačního objektu na dálku přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Můžete ovládat spotřebiče, světla. Máte informaci o stavu dveří, oken, průchodu zónami hlídanými PIR senzory, je možné do systému zapojit i detektory kouře. Mohou monitorovat teplotu, vlhkost, směr a rychlost větru, množství CO2 nebo UV záření.

Jako příklad takového smart home systému jsme vybrali komplexní systém "HOMEMATIC IP" od EQ-3 AG, který mapuje všechny 3 základní okruhy činnosti a integruje je v jedné aplikaci v mobilu.

Ovládejte jednoduše přes mobil nebo tablet

Přesto je aplikace systému Homematic IP v podstatě jednoduchá. Potřebujete smartphone s podporou Bluetooth 4.0, se systémem Android 4.3 a vyšší nebo Apple s iOS 8.0 a vyšší. V objektu musí být k dispozici síti LAN, aby přístupový bod bylo možné připojit k internetu.

Nejprve si stáhnete aplikaci "HOMEMATIC IP", do mobilu, instalujete a spustíte. Aplikace vás pak sama provede každým krokem instalace systému "HOMEMATIC IP". Druhým krokem je připojení přístupového bodu. Poté postupně připojíte čidla či zásuvky a dle potřeb vaší aplikaci systému je rovnou přiřadíte do konkrétních místností.

U některých zařízení pak i určíte i konkrétní činnost, např. PIR může sloužit buď k ovládání osvětlení nebo markýzy v energetickém okruhu a nebo je určen k zabezpečení zóny a to už je bezpečnostní okruh. Napárovaná a nastavená čidla pak rozmístíte v objektu na jejich pracovní pozice.

A je to! Od této chvíle máte k dispozici v mobilu informace o teplotě, energii, zabezpečení a klimatu ve vašem objektu.

Prvky systému "HOMEMATIC IP"

 • IP přístupový bod (Access Point) Homematic IP HMIP-HAP

  IP přístupový bod (Access Point) Homematic IP HMIP-HAP

  Přístupový bod (Access Point) je základním stavebním kamenem systému, zprostředkuje spojení čidel a akčních členů s Homematic IP cloudem, ke kterému se připojujete aplikací ve smartphonu. AP se připojuje LAN kabelem k routeru.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • IP přístupový bod (Access Point) Homematic IP HMIP-HAP

  Bezdrátová spínací a měřicí zásuvka Homematic IP HMIP-PSM

  Bezdrátově ovládaná zásuvka s funkcí měření výkonu umožňuje spínat, vypínat a měřit spotřebu připojeného zařízení přes aplikaci ve smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový dveřní, okenní kontakt Homematic IP HMIP-SWDO

  Bezdrátový dveřní, okenní kontakt Homematic IP HMIP-SWDO

  Bezdrátový magnetický senzor přenáší informaci o stavu hlídaných dveří či oken (otevřeno/zavřeno) do smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový kontakt okenní kliky Homematic IP HmIP-SRH

  Bezdrátový kontakt okenní kliky Homematic IP HmIP-SRH

  Bezdrátový senzor přenáší informaci o poloze okenní kliky do smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový detektor kouře Homematic IP HmIP-SWSD

  Bezdrátový detektor kouře Homematic IP HmIP-SWSD

  Bezdrátový snímač kouře jednak spustí hlasitý alarm při výskytu kouře v hlídaném objektu, jednat tuto informaci předá na váš smartphone.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátová bezpečnostní siréna Homematic IP HmIP-ASIR

  Bezdrátová bezpečnostní siréna Homematic IP HmIP-ASIR

  Bezdrátová siréna s hlasitostí ≥ 90 dB ve vzdálenosti 1 m a s červeně svítící LED pro signalizaci alarmu v hlídaném objektu. Je určena pro vnitřní použití (IP20).
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Venkovní bezdrátový detektor pohybu Homematic IP HmIP SMI

  Venkovní bezdrátový detektor pohybu Homematic IP HmIP SMI

  Bezdrátový senzor pohybu pro vnitřní použití (IP20) s PIR čidlem monitoruje průchod osob hlídanou zónou, přenese tuto informaci na váš smartphone a aplikace vyhodnotí intenzitu pohybu v hlídané zóně v čase. Další možné využití je pro automatické zapínání osvětlení. Funkce každého jednotlivého PIR čidla je definována v aplikaci, přes kterou se systém konfiguruje.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový detektor pohybu Homematic IP HmIP SMI

  Bezdrátový detektor pohybu Homematic IP HmIP SMI

  Bezdrátový senzor pohybu pro venkovní použití (IP44) s PIR čidlem monitoruje průchod osob hlídanou zónou, přenese tuto informaci na váš smartphone a aplikace vyhodnotí intenzitu pohybu v hlídané zóně v čase. Další možné využití je pro automatické zapínání osvětlení. Funkce každého jednotlivého PIR čidla je definována v aplikaci, přes kterou se systém konfiguruje.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový nástěnný termostat Homematic IP HmIP-BWTH24

  Bezdrátový nástěnný termostat Homematic IP HmIP-BWTH24

  Bezdrátový nástěnný termostat je určen pro automatickou regulaci teploty v místnosti, kde může ovládat elektrické vytápění, řídit termostatické hlavice nebo regulátor podlahového vytápění. Inteligentní řešení nabízí až tři individuálně nastavitelné topné, a další tři volně nastavitelné ochlazovací profily vždy až se 6 topnými fázemi, a také 13 spínacími časy denně. Pomocí ovládacího kolečka nástěnného termostatu Homematic IP se spínacím výstupem lze nastavit požadovanou teplotu minimálně o 0,5 °C. Vzdáleně lze teplotu kontrolovat i nastavovat profily přes aplikaci ve smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátová termostatická hlavice na radiátor Homematic IP HMIP-eTRV

  Bezdrátová termostatická hlavice na radiátor Homematic IP HMIP-eTRV

  Tato bezdrátová termostatická hlavice je součástí systému Homematic IP díky kterému jí můžete jednoduše ovládat prostřednictvím aplikace ve vašem mobilním zařízení. Konfigurovat můžete celkem 6 vytápěcích programů v každém ze 3 uživatelských profilů. Termostatická hlavice musí být nakonfigurována v aplikaci Homematic IP pro konkrétní místnost ke spolupráci s okenními kontakty, nástěnným termostatem, který umožňuje přesné měření teploty a export těchto dat zpět do hlavice. Celý systém pak disponuje velmi inteligentní funkcí optimalizace vytápění konkrétní místnosti a celého objektu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový spínací akční člen a měřič Homematic IP HmIP-FSM

  Bezdrátový spínací akční člen a měřič Homematic IP HmIP-FSM

  Bezdrátově ovládané spínací relé s funkcí měření výkonu umožňuje spínat, vypínat a měřit spotřebu připojeného zařízení v systému Homematic IP přes aplikaci ve smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátové ovládání podlahového vytápění Homematic IP HmIP-FAL230-C6

  Bezdrátové ovládání podlahového vytápění Homematic IP HmIP-FAL230-C6

  Regulátor podlahového vytápění se 6 topnými zónami nabízí pohodlné ovládání podlahového vytápění. Umožňuje Individuální řízení teploty v místnostech řízením topných čerpadel (přes přídavné spínací relé). Automaticky zajišťuje kontinuální tok topné vody a tím zajišťuje konstantní a efektivní využití ústředního vytápění. Pro ovládání kotlů nebo přepínáním mezi topením a chlazením lze připojit k zařízení IP Multi Multi IO.
  *) Pozn.: vyrábí se i 24V verze: Homematic IP HmIP-FAL24-C6. Flexibilní aplikace umožňuje samostatný provoz ve spojení s Homematic IP nástěnným termostatem nebo provoz přes Homematic IP Access Point a aplikaci Homematic IP.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový vypínač Homematic IP HMIP-WRC2

  Bezdrátový vypínač Homematic IP HMIP-WRC2

  Bezdrátový nástěnný vypínač k ovládání zásuvek nebo osvětlení v systému Homematic.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový multifunkční vypínač Homematic IP HmIP-WRC6

  Bezdrátový multifunkční vypínač Homematic IP HmIP-WRC6

  Bezdrátový nástěnný vícefunkční vypínač k ovládání zásuvek, žaluzií, osvětlení nebo k zapínání Eco módu v systému Homematic. Konkrétní funkce se opět přiřadí v aplikaci Homematic IP na smartphonu.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový multi IO box Homematic IP HmIP-MIOB

  Bezdrátový multi IO box Homematic IP HmIP-MIOB

  Bezdrátová jednotka vstupů a výstupů pro interakci systému Homemeatic IP s okolím nebo s dalšími smart home systémy. IO jednotka Homematic IP HmIP-MIOB má 2 spínací reléové výstupy, 1 analogový výstup signálu 0-10V a 2 digitální vstupy.
  Více o produktu se dozvíte zde »

 • Bezdrátový spínač žaluzií Homematic IP HmIP-FROLL

  Bezdrátový spínač žaluzií Homematic IP HmIP-FROLL

  Bezdrátově ovládané spínací relé pro ovládání pohonu žaluzií či markýz.
  Více o produktu se dozvíte zde »

Zhodnocení

Systém HOMEMATIC IP je jedním ze smart home systémů, které začínají být uživatelsky přívětivé a cenově dostupné v souvislosti s dostupností potřebné mobilní technologie.
Jeho předností je jednoduchá instalace, intuitivní nastavení jednotlivých prvků systému v aplikaci a možnost systém postupně upgradovat a restrukturalizovat v souladu s měnícími se potřebami, ale také moderní dizajn jednotlivých čidel.

Řada prvků Homematic IP se dále rozšiřuje o nové senzory (např. pro meteorologii) i akčních členů (např. řízené stmívače pro osvětlení), které teprve budou začleněny do sortimentu Conrad Electronic.
Jak je vidět z přehledu základních komponentů systému Homematic IP, je z čeho vybírat. Pro začátek se tak volba komponentů a návrh struktury může zdát složitá. Proto výrobce připravil základní sady, které vám usnadní start se systémem Homematic IP:

Obj.č.: 1406559
Startovací sada pro regulaci topení Homematic IP HmIP-SK1
 • Doprava zdarma
 
3 590,-
Cena včetně DPH
Skladem
Obj.č.: 1500193
Startovací sada pro detekci kouře Homematic IP HmIP-SK4
 • Nouzové LED osvětlení při spuštění poplachu
 • Funkce samočinného testu a monitorování baterie
 • Certifikace Q-label a EN14604
Startovací sada pro detekci kouře Homematic IP HmIP-SK4
 • Doprava zdarma
 
4 690,-
Cena včetně DPH
Skladem

Ať již začnete s kteroukoli sadou, či výběrem vlastních komponentů, můžete svůj Homematic IP doplňovat a rozšiřovat postupně, vždy když nastane potřeba další automatizace, požadavek optimalizovat spotřebu elektrické energie nebo TUV nebo zvýšit míru zabezpečení.

Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic