Elektronické bicí Mc Crypt DD-305 Drumkit

Recenze: Elektronické bicí
Mc Crypt DD-305 Drumkit

Tento model digitálních bubnů jsem dostal jako dárek. Výrobcem je McCrypt, kterého u nás zastupuje právě Conad. McCrypt se výrobky zaměřuje hlavně na amatérskou a polo profesionální audio techniku jako třeba DJ sluchátka, diskotékové reprobedny, USB gramofony, DJ techniku a také digitální hudební nástroje. Mezi poslední zmíněnou kategorii patří i Digitální bicí Mc Crypt DD-305 Drumkit.

Samotný výrobek je vcelku velký měří asi půl metru na délku a 40 cm na hloubku a je koncipovaný pro umístění na stůl nebo židli. V krabici byly mimo bicí ještě 2 drumsticky, 2 pedály (kopák a hajtka neboli hi-hat), dřevěné paličky, síťový zdroj a manuál. Samotné bicí obsahují 7 dobře rozmístěných bubnů, 4 většího průměru, 3 menšího. Bicí plochy jsou vyrobeny z gumy a jsou dobře citlivé a reagují i na intenzitu úderu.

Elektronické bicí Mc Crypt DD-305 Drumkit

Zapojení Drumkitu

Samotné zapojení je velmi jednoduché: k bicím se připojí 2 pedály, kopák a hi-hat, síťový kabel a je hotovo. Doporučuji pak ještě prostudovat návod, který mimo seznamu předefinovaných skladeb obsahuje i návod k obsluze.

Hlavní funkce Drumkitu

Sestavení vlastních bicích
Přístroj obsahuje celkem 25 přednastavených bicích sestav od popových bicích přes rockové, elektronické, jazzové až po funky nebo conga. Dál je zde možnost si bicí sestavy doplnit podle uvážení, výběrem velkého množství 215 zvuků. Takovýchto sestav si můžete přidat až 5, což si myslím, je dostačující.

Elektronické bicí Mc Crypt DD-305 Drumkit

Bubnování s paličkami nebo rukama?
Protože Drumkit obsahuje i zvuky conga nebo perkusí, můžete tlačítkem na přístroji změnit citlivost bubnů a bubnovat rukama. Mě osobně vyhovovali spíše paličky, a to i z důvodu citlivosti – při ručním bubnování musíte dávat větší rány. S paličkami jsem se ze začátku obával toho, abych se trefil, hlavně do 3 menších bubnů. Ze začátku to skutečně dělalo problémy, ale po krátkém tréninku paličky dopadaly tam kam měly.

Bubnování sólo nebo do melodie
Velmi dobrým tréninkem je sólové bubnování, popř. si zapnout pouze metronom nebo hlas, který vám počítá doby. Navíc jsou na přístroji i tlačítka pro zvyšování a snižování tempa pro rychlejší, potažmo pomalejší bubnování. Pro mě toto byl dobrý trénink především v tom udržovat rytmus. Absolutně nejlepší funkcí přístroje je ale bubnování do melodie. K dispozici je 100 skladeb v MIDI formátu. U každé skladby máte možnost zapnout a vypnout bicí, takže si napřed poslechnete, jak by se mělo správně hrát, pak bicí vrstvu vypnete a zkoušíte to sami. Ve zmíněných 100 skladbách jsou zastoupeny snad všechny žánry, takže myslím, že si tam každý najde to svoje. Já osobně jsem začínal s pomalejšími skladbami a jde navíc i snížit tempo hry, takže si skladbu můžete ještě zpomalit nebo zrychlit.

Elektronické bicí Mc Crypt DD-305 Drumkit

Možnost nahrávání Vámi zahrané skladby
Dobrou, ale podle mě nedořešenou funkcí je možnost nahrávání vámi zahrané skladby – s melodií nebo bez ní. Tady je problém v tom, že se nahrávky neukládají, takže po vypnutí a zapnutí přístroje se ztratí.
Velmi zajímavou možností je připojit k Drumkitu sluchátka – to si pak bubnujete přímo do uší a z přístroje se vlastně stává tichý přístroj; je slyšet jen klapání paliček na gumové plochy bicích.
Dalším benefitem je možnost napájení – mimo zapojení do zásuvky můžete produkt spustit i na baterie. Výrobce zde uvádí až 16 hodin hraní při střední hlasitosti – to jsem ale nezkoušel. Posledním benefitem, co mě napadá, ale který jsem nezkoušel, je možnost pracovat s MIDI soubory.

Co říct závěrem. Bicí používám už asi půl roku a stále mě neomrzely. Jde o velmi dobře zpracovanou hračku, která je určena pro nehudebníky, amatéry a začínající muzikanty.
Myslím, že i pro profi hráče může přístroj sloužit velmi dobře pro trénování udržení rytmiky.

Ukázka toho, jak můžete Drumkit rozeznít po několika dnech či týdnech tréninku:

V nabídce máme tyto digitální bubny:

Obj.č.: 1409879
Elektronické bicí Renkforce DD-315, paličky a pedály
  • 100 písní
  • 265 hlasů
  • 64 hlasová polyfonie
  • MIDI pro USB
Elektronické bicí Renkforce DD-315, paličky a pedály
  • Doprava zdarma
Porovnat
 
3 990,-
Cena včetně DPH
Skladem
Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic