Aktuální informace: JEDEME NAPLNO!
3D tiskárna Renkforce RF100

Kvalitní 3D tiskárnu lze koupit už za cenu pod deset tisíc korun, nedostatkem ale je malá tisková plocha

3D tiskárna Renkforce RF100

3D tiskárna Renkforce RF100

Zdroj článku: Hospodářské Noviny

K 3D tiskárně je i bohaté příslušenství, jako je špachtle či štípací kleště, kterými lze oddělit plastovou strunu, která slouží jako tiskový materiál.

3D tiskárna Renkforce RF100

Přibližuje 3D tisk novým zájemcům

Tiskárna Renkforce RF100 přibližuje 3D tisk novým zájemcům díky své nízké ceně.

Kvalitní výsledky tisku

Výsledky tisku jsou kvalitnější, než jsme čekali, a to i se základním nastavením.

Už sestavena od výrobce

Hlavní výhodou tohoto modelu je fakt, že se prodává již sestavený od výrobce.

Důvod k oslavám

Před několika lety vytvořil rozruch kolem nástupu levných 3D tiskáren přehnaná očekávání, která se následně proměnila v nemálo zklamání. Kvalitní 3D tiskárna je přitom fantastický nástroj. A když se spojí s příjemnou cenou, je to důvod k oslavám. Třeba jako v případě tiskárny Renkforce RF100.

Internetový obchod Conrad si svou tiskárnu nechává vyrábět v Číně a nabídne funkční celek, který se obejde i bez připojení k PC. Jediným reálným omezením využití tiskárny je velikost tisku. Objem 10 x 10 x 10 centimetrů ale stačí na tisk spousty drobných výrobků. Šikovní modeláři pak mohou tisknout i větší celky po částech, které potom slepí. To ale předbíháme.

Ocel a hobra

Tiskárna Renkforce RF100 vypadá na první pohled jako skutečný průmyslový produkt, nikoliv jako levná skládačka. Kostra zařízení je z masivního plechu a v základně je zabudovaný přehledný LCD displej. Tiskárna se ovládá velkým otočným ovladačem uprostřed a celý proces sestavení a přípravy tiskárny popisuje jednoduchý manuál i s obrázky.

Kleště a špachtle v balení

K designu a zpracování tiskárny lze mít v podstatě jedinou, byť důraznou výtku. Boky tiskárny kryje hobra, měkký dřevovláknitý materiál, který bohužel u testovacího kusu nebyl dokonale začištěný, což zbytečně sráží dobrý dojem z masivní konstrukce. Funkčnost tiskárny to však neomezuje.

Bude se líbit

 • poměrně kvalitní tisk
 • nízký provozní hluk
 • snadné ovládání

Levnější 3D tiskárny jsou určeny hlavně kutilům a tomu odpovídá i výbava. Tiskne se na skleněnou desku, od které se hotové modely oddělují mechanicky − s pomocí obyčejné špachtle s dřevěným držadlem. V balení jsou také štípací kleště, kterými lze oddělit plastovou strunu, která slouží jako tiskový materiál.

Přiložený manuál popisuje tisk z přiložené paměťové karty, na které jsou uloženy desítky již připravených modelů. Nezmiňuje se ale o zajímavější funkci − tisku z PC. K tomu slouží aplikace Cura 3D, jejíž vývoj platí výrobce 3D tiskáren Ultimaker.

Aplikace je dostupná pouze v angličtině, němčině nebo ruštině, ale elektronický manuál uložený na paměťové kartě u tiskárny už v češtině je a uživatele provede nastavením a využíváním aplikace.

Může vadit

 • malá tisková plocha
 • aplikace pro přípravu 3D modelů není v ČJ

Vykrajovátka i věci do školy

Praktické využití tiskárny je jasné − lze si vytisknout vykrajovátka na cukroví v podobě Batmanova loga, skautské lilie či jakéhokoliv ze stovek tvarů, které je možné stáhnout ze serveru Thingiverse.com. Uživatel tam najde i vzory na funkční píšťalky, figurky ke stolním hrám či drobné dárky, krabičky a hračky včetně pohyblivého draka. Modeláři a "bastlíři" si na 3D tiskárnách vyrábějí i obaly na své výtvory.

3D tiskárna Renkforce RF100

Kvalita samotného tisku je velmi dobrá. Renkforce RF100 umí tisknout jemností 0,1 mm a při správném nastavení si poradí i se složitými tvary. Proti levnějším skládačkám z Číny je u výtisků zapotřebí jen minimum úprav v podobě zabroušení roztřepených hran. Hrozí ale riziko, že malá tisková plocha brzy přestane stačit. Větší a lepší Prusa 3D i3 MK3 pak stojí 27 tisíc korun.

Zdroj článku: Hospodářské Noviny

3D tiskárna Renkforce RF100 už bohužel není v nabídce Conrada, nahradila ji vylepšená verze Renkforce RF100 V2, která mimo jiné dokáže tisknout modely až do velikosti 12 x 12 x 12 cm.
Obj.č.: 1528625
Kryt pro 3D tiskárnu Renkforce RF100 v2, zdokonalená verze, Renkforce RF100
 • Chrání před zásahy do mechaniky.
 • Umožňuje využití 3D tiskáren RF100 a RF100 v2 ve výrobě i na školách.
 • Zajišťuje stálé okolní podmínky.
 • Snižuje provozní hlučnost tiskárny
 • Snadno se montuje a lze jej kdykoli demontovat
Kryt pro 3D tiskárnu Renkforce RF100 v2, zdokonalená verze, Renkforce RF100
 • Doprava zdarma
 
1 490,-
Cena včetně DPH
Skladem
Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic