Dny dopravy zdarma
Dárek za nákup

Odhalte nehospodárný provoz svých spotřebičů

Zdají se Vám účty za energie příliš vysoké? Víte, kam se poděly účtované kilowatthodiny? S měřiči spotřeby Voltcraft® můžete nezávisle, jednoduše a s velkou přesností kontrolovat spotřebu energie.

EKM 265

Víte, co můžete udělat proti stoupajícím nákladům za energii? Sledujte spotřebu energie a najděte spotřebiče s velkým odběrem. Tak například zjistíte, které spotřebiče odebírají velký proud i v pohotovostním režimu nebo které ze starých spotřebičů se vám již nevyplatí provozovat.

Nikdo dnes už nepochybuje o energetické spotřebě starších ledniček s nedostatečnou tepelnou izolací a bez automatického odmrazování. Příkon staré lednice třídy C může být až desetinásobný v porovnání s třídou A++. A desetinásobné jsou tedy i náklady na spotřebu.

Televize - žrout energie

Obvykle si moc neuvědomuje, jak velkými „žrouty“ energie mohou být televizory. A nejenom televizory staršího typu s obrazovkou na bázi katodové trubice. Poměrně vysokou spotřebu mají i některé starší plazmové televize.

Obecně se tvrdí, že LCD televize mají nižší spotřebu. To je sice pravda, ale v porovnání s plazmovou televizí dosáhnete roční úspory jen několik stokorun.

Zapojeni 01 Zapojeni 02

Spotřeba v pohotovostním režimu

Zajímavý je také odběr elektroniky v pohotovostním režimu (stand-by). Pokud sečtete pohotovostní spotřebu celé soustavy ve wattech, vynásobíte ji počtem hodin v roce (8760) a vydělíte 1000, zjistíte roční spotřebu v kilowatthodinách. Po vynásobení tohoto údaje cenou za jednu kilowatthodinu budete pravděpodobně překvapeni, kolik zaplatíte jen za komfort spojený s dálkovým ovládáním.

Náročnými konzumenty jsou také stolní počítače. Starší modely se prodražují vysokým příkonem v režimu stand-by, nové pracovní stanice s výkonnými grafickými kartami nebo superherní počítače zase spotřebují téměř půl kilowattu v náročných aplikacích. Notebooky zacházejí s energií úsporněji, vzhledem k tomu, že jedním z důležitých parametrů je doba provozu na jedno nabití.

Samostatnou kapitolou jsou svítidla. Nejde jen o spotřebu samotného světelného zdroje – klasického, úsporného nebo LED (ty dosahují úspory až 93 % energie).

Energy Monitor 265

Systémy Conrad pracují pro vás

Spotřebu jednotlivých zařízení můžete prověřovat postupně jednoduchými měřiči. Například měřič spotřeby Energy Check 3000 zobrazuje přesné hodnoty již od 1,5 W. Můžete tak změřit spotřebu úsporné žárovky, síťového adaptéru nebo spotřebičů v pohotovostním režimu StandBy. A to vše velmi jednoduše - stačí přístroj zapojit mezi zásuvku a příslušný spotřebič. Kromě běžných údajů o činném výkonu ve W a energii v kWh se zobrazuje také doba zapnutí spotřebiče i doba záznamu. Pokud zadáte aktuální cenový tarif, zobrazí se přímo údaje o vypočtených nákladech za energii. Provedení s českou zásuvkou.

Po zpracování naměřených hodnot snadno odhalíte, kde a kdy spotřebováváte elektrickou energii zbytečně a jak by bylo možné spotřebu omezit. Společnost Conrad nabízí řadu systémů s možností měření spotřeby přímo na elektroměru. Jedním z nich je signalizační zařízení ESA 2000 v setu se senzorem úspory energie WZ. Senzor je určen pro přímé elektroměry a přilepí se k elektroměru v místě, kde se pohybuje otočný kotouč. Při každé otáčce kotouče elektroměru se rozsvítí červená dioda na senzoru i na vysílači a signál se bezdrátově přenese k zobrazovací jednotce. Senzor i vysílač je napájen bateriemi, dosah přenosu k zobrazovací jednotce je cca 100 m. Systém ESA 2000 monitoruje spotřebu energie v porovnání s předchozím rokem. Hodnoty se zobrazují jako semafor úspory energie.

Obj.č.: 125464
Měřič spotřeby Voltcraft Cost Control 3000 + 3 bezdrátově spínané zásuvky
  • Nejprve si změřte spotřebu a až pak vypínejte.
  • Sada měřiče spotřeby energie vč. 2 bezdrátově spínaných zásuvek, 1 zásuvky se stmívačem a dálkového ovládání
Měřič spotřeby Voltcraft Cost Control 3000 + 3 bezdrátově spínané zásuvky
  • Doprava zdarma
5
Porovnat
 
769,-
Cena včetně DPH
Skladem
Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic