Systém Conrad Connect umožňuje řízení a správu připojených zařízení

Inovativní on-line platforma umožňuje vedoucím provozu řídit a inteligentním způsobem propojovat zařízení od různých výrobců.
Společnost Conrad představila na veletrhu electronica 2016 svoji internetovou platformu Conrad Connect. Tato inovativní platforma umožňuje uživatelům propojovat inteligentní zařízení od různých výrobců a zobrazovat potřebná data na panelu s intuitivním ovládáním. Platforma je ideálním pomocníkem pro vedoucí provozu a pracovníky údržby, který umožňuje záznam dat, monitoring a řízení nejrůznějších inteligentních zařízení.

Co služba nabízí?

Například si lze zobrazovat informace z několika předem instalovaných terénních meteorologických stanic Netatmo, data lze poté na panelu platformy porovnávat a analyzovat. Prostřednictvím systému Conrad Connect lze dále vytvořit propojení s dalšími inteligentními zařízeními např. pro účely regulace nebo optimalizace teploty v místnosti a snížení nákladů na energii.

Tato nová on-line platforma umožňuje i integraci a ovládání dveřních a okenních snímačů od společnosti Innogy (dříve RWE Energie). Systém umožňuje programování rutinních denních kontrol otevřených/zavřených oken a dveří i alarmu. Jestliže se například v noci otevřou dveře do haly, rozsvítí se ihned všechna světla a uživatel platformy Conrad Connect dostane příslušnou zprávu. Pracovník obsluhy také dostane zprávu „push“ na svůj smartphone. Vlastníci společnosti nebo pracovníci ostrahy tak mají bezprostřední informace a mohou rychle reagovat.


Conrad Connect

Systém Conrad Connect umožňuje správu inteligentních zařízení od různých výrobců.

Logický koncept "IFTTT"

Systém Conrad Connect funguje jako určitý typ překladače, který na panelu zobrazuje přehled nastavení všech připojených zařízení. Volně konfigurovatelné nastavení panelu umožňuje spravovat a monitorovat zařízení pomocí webového prohlížeče na stolním PC, notebooku nebo tabletu. K práci s platformou není nutný žádný jiný software.

Logický koncept „IFTTT“ (If This Then That) umožňuje aktivovat možnosti pravidel pro inteligentní propojení zařízení a sledování plnění úkonů podle potřeb uživatele. Příkladem je upozornění uživateli pomocí LED kontrolek měnících barvu na červenou, že má v místnosti vyvětrat, protože instalované snímače zjistily zvýšenou vlhkost nebo koncentraci CO2.


Conrad Connect

Logický koncept „IFTTT“ (If This Then That) umožňuje aktivovat možnosti pravidel pro inteligentní propojení zařízení a sledování plnění úkonů.

 

Možnost vytváření připojení mezi libovolnými zařízeními

Stačí jednoduše použít několika vstupů přímo na panelu nebo integrovaný grafický editor. Díky možnosti přetahování může uživatel vytvářet propojení mezi libovolnými zařízeními, stačí pouze přetáhnout požadované snímače a ovladače do okna editoru a přiřadit k nim příslušné úkoly. Konfiguraci lze podle potřeb uživatele libovolně měnit, systém kromě toho nabízí mnohem více funkcí než jiná běžně dostupná řešení.

Shawn Silberhorn, který působí v technologickém centru Conrad říká:

„V tomto řešení přichází společnost Conrad Electronic s novým přístupem k naplňování nejnovějších požadavků uživatelů v oblasti internetu věcí (IoT). Dynamika vývoje a zlepšování této platformy naznačuje systému Conrad Connect světlou budoucnost.“

 

Všichni zájemci se mohou zaregistrovat on-line na www.conradconnect.de a vyzkoušet si službu bezplatně v anglické verzi. Video představující systém Conrad Connect je k dispozici zde.

 

Byla tato informace užitečná?