Nejprodávanější produkty

Nejprodávanější

Nejlépe hodnocené produkty

Nejlépe hodnocené produkty

Nákupní průvodce

Výrobky související s výrobou, přeměnou, přenosem nebo skladováním elektřiny. Najdete zde širokou škálu elektromagnetů, univerzální kulaté konektory, univerzální pouzdra, spínače a tlačítka

Obecné informace o elektromechanických elektrických zařízeních

Elektromechanické elektrické zařízení přeměňuje elektrické pole na mechanickou energii a naopak. Mechanické pohyby nejsou v elektromechanice zajišťovány pomocí kapalin, jako je tomu v hydraulice a pneumatice, ale pomocí elektrických pohonů a magnetismu. Hydraulické pohony jsou dlouhodobě preferovány, zejména pro náročné úkoly, jako je například přeprava těžkých nákladů. Mezitím jsou však elektromechanické pohony také dobré, ne-li lepší, pro tento účel. Ve srovnání s hydraulickými pohonnými systémy je jejich výhodou to, že jsou často menší a lehčí, protože mají pouze jeden elektromotor a nemají čerpadla, nádrže, potrubí a další prvky, které jsou typické pro hydraulické systémy. Elektrické pohony mají tišší chod, mají větší rozsah rychlostí a jsou vhodné pro úkoly, kde je vyžadováno přesné řízení. Elektromechanické komponenty jsou navíc lépe integrovány do elektronických řídicích systémů, než ty hydraulické. Mnoho společností si toho všimlo a stále více jich ve výrobě používá elektromechanické pohony.

Oblast elektromechaniky nelze jednoznačně definovat, ale propojuje se s dalšími obory, zejména s elektronikou a mechanikou, ale také se strojírenstvím a informační technologií. Elektromechanické systémy se v současnosti používají v mnoha oborech. Například ve výrobě, měření, reproduktorech, lékařské technice a senzorové a akční technice.

Přehled elektromechanických součástí

Elektromechanické komponenty tvoří základ elektromechanického systému. Bez nich nebude fungovat žádné, elektricky napájené zařízení. Existuje mnoho elektromechanických součástí, které byly navrženy pro speciální aplikace.

Desky plošných spojů se používají například k upevnění elektronických součástí v konkrétním systému a k vytvoření elektrického spojení mezi nimi. Skládají se z izolačního materiálu, obvykle vyztuženého plastovými vlákny, a na obou stranách mají tenké vrstvy mědi. Komponenty, jako jsou tranzistorykondenzátory nebo rezistory, jsou připájeny na desce nebo jednoduše vloženy, pokud jde o zásuvnou desku.

Mechanické pohyby jsou často generovány v elektromechanice pomocí magnetismu. Například reproduktory jsou vybaveny elektrickými a permanentními magnety, které přitahují a odpuzují, což způsobuje pohyb membrány reproduktorů. Tímto způsobem jsou elektrické signály převedeny na mechanické vibrace, které generují akustické signály.

Magnety lze nalézt v mnoha dalších elektromechanických zařízeních, například ve zvoncích, v zámcích dveří a podobných elektrických instalacích.

Magnetismus také hraje roli ve vývoji elektromechanických relé (EMR). Jedná se o spínače se dvěma spínacími polohami, kterými lze elektrický obvod zapínat nebo vypínat. Způsob práce je založen na síle elektromagnetu, který je realizován cívkou. V závislosti na typu kontaktů (NC a NO kontakty) bude elektrický obvod vyroben nebo přerušen. Relé slouží k přepínání výkonových obvodů a mohou sloužit jako spínací zesilovače. Známým příkladem je automobilové relé.

Obr.: Intertec elektromagnet

Obr.: TRU COMPONENTS bimetalový spín

Spínače a tlačítka se používají k ovládání elektromechanických aplikací. Můžete s nimi otevírat, udržovat a uzavírat elektrická připojení. K dispozici jsou ručně ovládané spínače, naklápěcí a kolébkové spínače, které lze ovládat bez nutnosti automatického přepínání pomocí speciálních mechanismů, magnetické síly, teploty nebo přemístění. Příklad koncových spínačů, které při dosažení určité koncové polohy spustí proces zapnutí a například přeruší napájení. Zvláštním druhem spínačů jsou tzv. Stykače.

Elektromechanický stykač je z hlediska konstrukce a provozu velmi podobný spínacímu relé. Je ale navržen pro vyšší spínací výkony a může tak docházet ke ztrátám. Z tohoto důvodu jsou stykače ideální pro vysoce výkonné aplikace a používají se především v průmyslu. I když vaše jméno na první pohled naznačuje něco jiného, ​​stykače nejsou určeny k ochraně proti přetížení nebo zkratu.

Pojistky vykonávají svou práci. Jsou integrovány do elektronického obvodu a přeruší přívod napájení, jakmile je překročen specifikovaný proud. Tímto způsobem se můžete vyhnout poškození elektrického systému.

V mnoha případech jsou elektromechanické komponenty integrovány v jedné krabičce. Krabička chrání vnitřní elektroniku a měla by odpovídat komponentám a designu. Kromě standardních 19-ti palcových držáků součástí, které slouží jako úchytky a které se používají v průmyslu a obchodu, jsou k dispozici nástěnné krabičky, stolní krabičky, zásuvné krabičky a mnoho dalších, které se dobře hodí pro kutily a malé aplikace.

Náš praktický tip: Elektromechanické komponenty skladujte bezpečně

Pro zajištění odpovídající ochrany elektroniky musí být pouzdro přizpůsobeno okolním a provozním podmínkám. Pokud je umístěn venku, pak by jim měly odolávat vnější faktory, jako je vítr, voda a nečistoty. V této souvislosti by měla být věnována pozornost odpovídající úrovni ochrany IP. Stupeň krytí IP68 (ochrana proti prachu, dotyku a trvalému ponoření) je v současnosti nejvyšší. Je také důležité, aby zařízení nebylo zdrojem rušení pro jiná zařízení a bylo chráněno proti rušení (elektromagnetická pole nebo vlny). Z bezpečnostních důvodů by mělo být zařízení testováno v souladu se směrnicí EMC (elektromagnetická kompatibilita).

Nákupní kritéria pro elektromechanické komponenty - co je důležité?

Před nákupem zvažte, který elektromechanický prvek nejlépe vyhovuje vaší aplikaci. Bezpečnostní funkce jsou k dispozici ve většině provedeních.

Zatímco jsou spínací stykače univerzální, je oboustranná ochrana zvláště vhodná pro speciální aplikace, například v kombinaci s třífázovými motory. Polovodičové stykače jsou tou správnou volbou, pokud je vyžadováno rychlé spínání a tichý provoz, a používají se také k řízení motorů, topení a osvětlení.

Mezi akustickými prvky se také nabízí velký výběr. Pokud zvolíte velký, nebo malý reproduktor, věnujte pozornost potřebnému napětí, impedanci (střídavý odpor v ohmech) a rezonanční frekvenci (uvedeno v hertzech). Musíte však předem určit hladinu hluku (vyjádřenou v decibelech) a typ zvuku (nepřetržité, přerušované nebo zvuky sirény).

Snadnost použití může také hrát roli při výběru elektromechanického prvku. To platí například pro desky s plošnými spoji. Pokud nemáte odborné zkušenosti s pájením, nebo chcete ušetřit čas, použijte zásuvné desky, které se používají mnohem snadněji.

Kvalita a zpracování jsou v každém případě důležitými nákupními kritérii, která by měla být stejně důležitá pro soukromé osoby i podniky. Vysoká kvalita obvykle znamená vysokou úroveň funkčnosti, dlouhou životnost a spolehlivý provoz, což znamená nejlepší podmínky pro plynulý chod výroby.

FAQ - Často kladené otázky o elektromechanických a elektrických zařízeních