Ochlaďte se v letních parnech - způsoby, jak se vypořádat s horkem

V létě nás provázejí vysoké teploty, kvůli kterým je v bytech a neklimatizovaných kancelářích horko a dusno. Takové počasí neprospívá vaší pohodě a může způsobit nepohodlí a únavu.

Předpovědi na další roky informují o globálním oteplování a rekordních teplotách. Podívejte se na naše účinné způsoby, jak bojovat s horkem.

Ventilátory
Klimatizace
Tipy týkající se chlazení
Autoledničky a boxy
Zavlažování zahrady

              

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/2new.png

Ventilátory – jednoduchý způsob chlazení

Pokojové ventilátory jsou nejlevnějším a nejjednodušším řešením letních veder. Tato zařízení skutečně nesnižují teplotu v místnosti, pocit chladu zajišťuje pohyb vzduchu v místnosti. Ventilátory se liší výkonem a velikostí proudu vzduchu, rozměry, hlučností, úsporou energie a vzhledem. Příjemný chladivý proud vzduchu podle potřeby nasměrujeme jedním směrem nebo jej necháme rozprostřít po místnosti. Ventilátory umístěné ve správné poloze blízko okna ve správnou denní dobu (ráno nebo večer) mohou pomoci zajistit dodatečný chladný vzduch.

Produkty >>

Ventilátory

 

Klimatizace – všude tam, kde je potřebujete

V mnoha kancelářích a jiných uzavřených prostorách je s rostoucími teplotami dusno, horko a nepohodlí. Klimatizační systémy ochlazují místnosti na příjemnou teplotu. Zařízení odvádějí teplo potrubím vystavěným vně budovy a dovnitř je přiváděn proud chladného vzduchu. Výhodou mobilních klimatizací a ochlazovačů vzduchu je možnost jejich přemístění z místonosti do místnosti. Obě zařízení odstraňují prach a pachy z teplého vzduchu v místnostech a přispívají ke zlepšení kvality vzduchu během letních veder.

Produkty >>

              

Klimatizace a příslušenství

 

Tipy na ochlazení v létě bez použití techniky

 V létě: větrejte, jen když je venku chladno – ráno, pozdě večer a v noci. V ideálním případě by vznikl průvan
Pamatujte: okna a dveře by měly být přes den zavřené a zatemněné žaluziemi, aby teplý vzduch zůstal venku
V práci i doma: úplně vypněte všechna nepoužívaná zařízení. Vytvářejí teplo i v pohotovostním režimu
 Pravidelně ochlazujte části těla: několikrát denně chlaďte zápěstí a krk studenou vodou

Vyhněte se přímému slunci, ale můžete si dát lehký oběd venku ve stínu.
 Hodně pijte – ochucené kostky ledu: ovoce opláchněte a nakrájejte na malé kousky, poté vložte do formiček. Zalijeme vodou a dáme do mrazáku.
Vzdušné oblečení: noste vzdušné lněné a bavlněné oblečení. Tyto materiály umožňují větší průchod vzduchu.
Dělejte si hodně přestávek a při tropických vedrech je lepší sportovat jen z lehka.
 

Autochladničky a boxy – zásobte se vybavením na výlet do přírody nebo na pláž

Letní období je příznivé pro trávení volného času mimo domov. Pláž, jezero a hory jsou místa, kam rádi chodíme. Chtěli byste si s sebou vzít studené nápoje nebo jídlo? Nic jednoduššího, potřebujete jen jednoduchou zateplenou tašku na rychlou piknikovou výpravu nebo moderní turistickou ledničku na delší cesty. Chladničky chlazené chladicími vložkami nebo napájené 12 V, 24 V budou fungovat při každé příležitosti. V naší nabídce najdete spolehlivé pasivní, termoelektrické, kompresorové a dokonce i hybridní chladničky, kombinující dvě technologie. Široká škála velikostí vám umožní koupit ten správný model, díky kterému bude každý výlet plný čerstvého jídla a studeného pití.

Produkty >>

              

Autochladničky, boxy a termotašky

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/6new.png

Zavlažování zahrady – dbejte na správné množství vody

Suché jaro a léto jsou v posledních letech pro zahrady skutečným problémem. Správné zavlažování je klíčem k tomu, aby vaše rostliny a trávník zůstaly zelené a krásné. Největším omylem je přesvědčení, že rostliny lze zalévat kdykoli. Požadavky rostlin na vlhkost substrátu jsou různé – vyplatí se je znát, abychom jim přizpůsobili frekvenci a vydatnost zálivky a v důsledku neplýtvali vodou. Díky ovladačům závlahy se postaráte o hydrataci ve správnou chvíli i během dovolené nebo delších výletů.

Produkty >>

Zavlažování zahrady