Doprava zdarma 1000

Víte jak vykouzlit vánoční zahradu?

víte jak vykouzlit vánoční zahradu? Venkovním vánočním osvětlením si můžete ozdobit dům a jeho části, zahradu i prvky, které se na ní nachází.

Typická je proto instalace světel na keře, stromy, ale také na zahradní nábytek, balkony, rámy oken, dveře či altány. Fantazii se meze nekladou.

Na rozdíl od světel k vnitřnímu užití je potřeba při výběru dbát dvojnásobně na bezpečnost, aby se venkovní vánoční světla nestala příčinou zbytečných komplikací.

Na co dbát při výběru

Při výběru pátrejte po třech důležitých informacích: odolnosti proti vodě, prachu a dalšímu znečištění (tzv. stupeň krytí IP), napětí a příkonu. V první řadě je nutné se ujistit, že je vybraná dekorace opravdu určena pro venkovní použití a má odpovídající stupeň krytí IP (International Protection). Bez označení IP je dekorace určena pouze pro vnitřní použití. IP určuje odolnost svítidla proti vniknutí nežádoucího předmětu (může jím být pouhý prach) a proti vniknutí vody. IP se vyjadřuje dvěma číslicemi: první značí stupeň ochrany před dotykem s živými a pohybujícími se částmi a druhý před vodou.
Čerpejte energii ze Slunce


Solární řetěz se 100 LED
Jinou úspornou variantou jsou svítidla na solární provoz, jejichž obliba stále roste. Hlavní součástí solárního osvětlení jsou solární panel, akumulátory, diody, senzory reagující na stmívání, senzory pohybu a vlastní konstrukce světel. Hlavní výhodou solárního osvětlení je absence elektrického kabelu, nulová spotřeba elektrického proudu ze sítě a dlouhá životnost. Nevýhodou je to, že intenzita a délka svícení závisí na intenzitě slunečního světla během dne, které přes solární panel nabíjí akumulátor solárního světla.

Světelné řetězy »


Vánoční dekorace »
Běžné i netradiční

Výběr dekorací a světel do exteriéru je dnes opravdu široký, tak vedle již tradičních řetězů je možné ozdobit dům či pozemek efektními závěsy, kabely, rampouchy, sítěmi či krápníky, aby bylo možné navodit kouzelnou atmosféru s puncem originality.

Venkovní vánoční osvětlení může být samozřejmě bílé, oblíbené jsou ale také barevné varianty, kdy je na řetězu (či dalším typu osvětlení) užita pouze jedna barva, nebo dochází ke střídání několika barev. Nejen podle výsledného vzhledu je ale možné venkovní vánoční osvětlení vybírat, lze se orientovat i podle toho, co je zdrojem světla. Z tohoto hlediska trh nabízí žárovkové, mikrožárovkové nebo úsporné LED žárovkové vánoční osvětlení.
Nekupujte pochybné zboží!

Mnoho domácností zapomíná na rizika spojená s nákupem venkovního osvětlení na tržnicích, kde se prodává zboží pochybného původu. Zvláště u elektronických zařízení je pak provoz velkým rizikem, že venkovní vánoční osvětlení bude, v tom lepším případě, pouze nekvalitní, v tom horším pak nekvalitní materiál a zpracování může způsobit větší škody, například v případě zkratu apod.
Pro komfortnější prohlížení našeho eshopu používáme cookies. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním.

Conrad Electronic